Ana Sayfa 892 bin Türkiye Fotoğrafı
Nasıl bir evde yaşamak isterdiniz?
123 ... 181920   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)

Şehir Merkezinde büyük bir apartman dairesinde,,,,
9.8%
 9.8%  [51]
Şehir Merkezinde studyo tipi bir dairede
7.3%
 7.3%  [38]
Şehir içinde Bahçeli bir dairede
16.9%
 16.9%  [88]
Şehir yakınlarında bahçeli,müstakil bir konutta
49.6%
 49.6%  [259]
Şehirden mümkün olduğunca uzak bir çiftlik evinde.
16.5%
 16.5%  [86]
Toplam Oy : 522

busegül

7 yıl önce - Sal 06 Şub 2007, 05:50

Ben şehirin yakınlarında bahçeli müstakil bir konutta oturmayı isterdim...Bahçenin bir bölümüne birbirinden güzel renklerde,birbirinden güzel kokularda çiçekler,bir bölümünde de domates,biber gibi sebzeleri ekerdim.Tabii bir kaç tane de meyve ağacını unutmamak gerek...

muratmaca

7 yıl önce - Sal 06 Şub 2007, 16:43

Benim de oyum cogunlugunkiyle ayni oldu dogal olarak. Ancak benim o oyu verme sebebim digerlerinkinden farkli olarak gecmise duyulan bir özlem nedeniyle oldu gelecek hayalinden ziyade sanirim. Asagidaki fotolardaki ipuclarindan izmir`i taniyanlar neresi oldugunu zaten cikaracaklardir.

Evet burasi yaklasik olarak Forum Bornova`nin yan taraflari tam olarak kavsagin/ cikisin yakinlari diyebilirim. Tabii yaklasik 10-13 yil önceki hali... Artik cevreyolunun altinda kaldi. http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=20828&start=100 burada da dedigim gibi 2dönüm bahcesi vardi: erik, incir, nar, kayisi, 10-15 kedi ve köpegimiz vs.. 5sene Ali Suavi`ye 3sene Yahya Kemal`e 3 sene Mustafa Kemal`e, 2 sene de Ege Meslek`e yürüdüm. Yagmur, camur... Alt yapi cok yetersizdi tabii ama orada büyümüs olmaktan mutlu oldugumu ve cok özledigimi söylemek istiyorum...

Çağdaş_101_501

7 yıl önce - Sal 06 Şub 2007, 17:04

en güzeli bahçeli bir evde,gürültüden uzak,yediğimiz herşeyi kendin yetiştirebileceğin bir evde oturmak daha güzel

busegül

7 yıl önce - Sal 06 Şub 2007, 22:44

17 kişi içinden 1 kişi bile büyük bir apartman dairesi dememiş.Pek çoğumuz toprakla temas etmek istiyor sanırım )))

ömer
7 yıl önce - Sal 06 Şub 2007, 22:53

Benim sehir yakinlarinda bir evde oturmayi tercih etmem hem sehir gürültüsünden uzak olmasi hem is yönünden daha avantajli alacagini düsünmemeden ve acil durumlarda mesela bir kaza aninda büyük bir hastanenin uzakta olmamasindan.

EnderYıldırım
7 yıl önce - Sal 06 Şub 2007, 23:00

Apartman dairesi tercih edilmiyor çünkü, maalesef şehirler çarpık yapılanmış. Otopark yok, çocukların oynayacağı yerler yok, yeşik yok vb. Bu durumda, şehir, kalabalık ve yaşanmaz hale geliyor. Eğer İzmir, planlı bir şehir olsaydı, eminim apartman dairesine oy verenler çıkacaktı.
 Ayrıca, şunuda belirtmek istiyorum ki, bu şehre en büyük kötülük, usulsüzce verilen imar izinleriyle olmuş. Çünkü bunun geri dönüşü yok. Bugün, bir Kordon' nu, bir Göztepe' yi, eski haline getirme şansımız var mı? Son yıllarda, İzmir' in önüne geçen Bursa gibi şehirlerden, gelişmişlik anlamında geri kalmayı kabullenirim ama beton bir İzmir' i kabullenemiyorum. Bu durumun, bir çok açıdan, İzmir' in gelişmesini engellediğini düşünüyorum.

Hasan Köseoğulları

7 yıl önce - Çrş 07 Şub 2007, 01:45
konutda yaşam

Şehirde yaşam zor.Eger orda yaşamam gerkiyorsa küçük studyo dairede olabilir.Emeklilik zamanı sakin bir deniz evini tercih ederdim.Şezlonga uzanıp denizde ufku seyretmenin tadına doyum olmaz sanırım.Ah o günler bir gelse!

Alper KARACOR
7 yıl önce - Çrş 07 Şub 2007, 01:46

Bende şehir yakınlarında yalnız mustakil bahçeli bir evde oturmayı tercih ediyorum. Belki ilerde, emeklilik sonrası, şehirden uzaklaşabiliriz ama şimdilik yakın olması daha mantıklı benim için. Halen apartman dairesinden kurtulamamış olsamda umarım ilerde bunu gerceklestirebilirim.
 Herkesin gönlünce olsun.......

gültekin.35
7 yıl önce - Çrş 07 Şub 2007, 19:41

Yüksek bir apartmanın en üst katında yaşamak isterdim.Çünkü manzaralı evleri severim.

busegül

7 yıl önce - Prş 15 Şub 2007, 01:22

Studyo tipi daireler baya bir revaçta sanırım )ben olsam studyo tipi bir apartman dairesi yerine eğer ile apartmanda yaşayacaksam büyük bir daireyi tercih ederdim.))

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET