Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Kocaeli - Harikalar Sahili
123 ... 202122   sonraki »

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
sayfa 1
ahmetiz
12 yıl önce - Pts 05 Şub 2007, 00:59
Kocaeli - Harikalar Sahili


harikalar sahilinde masallar gerçek oldu!!  türkiyede esi benzeri bulunmayan park 2006 yilinda en iyi proje ödülüne layik görüldü  “Harikalar Sahili” adı verilen parkta Nasreddin Hoca, Keloğlan, Gargamel, Beyaz Atlı Prens, Dinozor Dino gibi masal ve çizgi film kahramanları, orjinal boyutlarıyla yer alıyor..

 

(+)


 

(+)


nasrettin hoca göle maya çaliyor
 

(+)

 

(+)

kurukafa
 

(+)

ve manzarasi
 

(+)


daha gezilip görülcek çook yeri var


ahmetiz
12 yıl önce - Pts 05 Şub 2007, 01:34

harikalar sahili vapur iskelesi

 

(+)
ahmetiz
12 yıl önce - Pts 05 Şub 2007, 11:24

cansu

12 yıl önce - Pts 05 Şub 2007, 11:49

Çok güzel bir park olmuş Kocaeli'ne hayırlı olsun. Ankara'daki Harikalar Diyarı'na çok benziyor.Orada da göle maya çalan Nasreddin Hoca,çizgi film ve masal kahramanları var. O nedenle Türkiye'de bir ilk olduğunu söyleyemeyeceğim çünkü bildiğim kadarıyla Ankara'daki ilk ve Türkiye'nin en büyük park alanıymış. Ama deniz kıyısında olması Ankara'dakinden farklı kılıyor bu parkı tabi    Deniz kıyısının tadı başka Umarım böyle güzel parkların yapımı diğer illerimize de kısmet olur. Bu güzel parktan da daha fazla fotoğraf bekliyorum.

( Bilgilerin yanlış olduğunu düşünen arkadaşlar olabilir. O nedenle bu adresten doğruluğunu görebilirler  http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=2604&a ...mp;start=0 )


ahmetiz
12 yıl önce - Pts 05 Şub 2007, 11:56

Cemal Kaplan
NTV-MSNBC

‘TÜRKİYE’DE BENZER YOK’
Derince Belediye Başkanı Haydar Bulut, farklı bir proje olmasını istediklerini belirterek, “Harikalar Sahili’nin Türkiye’de bir benzeri daha yok. Sahilimizin sadece Derincelilerimize değil, tüm Kocaeli halkına, hatta İstanbul’un Anadolu yakasına bile hizmet vereceği inancındayız. Proje, Derince’nin kalkınması ve markalaşmasına hizmet edecektir.

Sahilde bulunanlar masal kahramanları sadece çocukların değil, büyüklerin de ilgisini çekiyor. Harikalar Sahili’ni ilk kez gezen çocuklar ise, kendilerini bir anda masal ve çizgi filmlerin içersinde buluyor.sayfa 1
123 ... 202122   sonraki »
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler