Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ayhan
11 yıl önce - Pzr 04 Şub 2007, 00:21
Bornova Kültür Merkezi


İzmir’i “kültür-sanat kenti” haline getirmeyi amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, bu konudaki yatırımlarına hız verdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kente kazandırmayı planladığı kültür sanat merkezlerinden birinin de Bornova’da kurulacağı açıklandı. Bornova Atatürk Mahallesi’ne inşa edilecek büyük kültür merkezi için gerekli ihalenin bu ay içinde gerçekleştirileceği ve merkezin 2008 yılı başlarında hizmete gireceği bildirildi.

Bornova Kültür Merkezi, özellikle Bornova ve Atatürk Mahallesi’nde oturan vatandaşlar için kültürel ve sanatsal faaliyetlerini yürütecekleri bir mekan olarak hazırlanacak.
2 bin metrekarelik alanda inşa edilecek 3 katlı binanın bodrum katında otopark, sığınak ve servis alanları yer alacak. Birinci katta 120 kişilik toplantı salonu, yemek salonu ve mutfak bulunacak. İkinci katta ise büyük toplantı salonu ile eğitim salonları ve idari odalar yer alacak.

İzmir’in bir kültür sanat kenti haline gelebilmesi için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu konudaki projelerin öncelikli yatırımlar arasında yer aldığını belirtti. Büyükşehir sınırlarına dahil olan yeni ilçe ve beldeler de dahil olmak üzere, kentin tamamına yayılan bir kültür sanat hamlesi başlattıklarını kaydeden Başkan Kocaoğlu, “Adnan Saygun Sanat Merkezi, bu hamlemizin odak noktasını oluşturuyor. Güzelbahçe’de açık hava tiyatrosu şeklinde tasarladığımız anfi tiyatro ve sergi alanı, bölgenin önemli bir ihtiyacına yanıt verecek. Ayrıca kültür – sanat ve sergi merkezi olarak da bir cazibe alanı yaratacak. Özellikle yaz aylarında bu alanda gerçekleştirilecek konserler, tiyatro oyunları ve sergiler, başta Güzelbahçe ve Yarımada olmak üzere tüm İzmirliler’in hoşça vakit geçirmesine olanak sağlayacak. Aynı hareketliliği Bornova’da da düşünüyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ayrıca Gümüldür, Yukarıkızılca, Canlı, Bağyurdu, Koyundere, Armutlu,  ve Bağarası beldelerinde kuracağı portatif salonların, tiyatro ve konser gibi kültürel etkinliklerin gerçekleştirileceği mekanlar olarak hizmet vereceğini hatırlatan Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti: “İzmir’in bir kültür sanat ve fuarlar kenti olması yolunda ciddi hedeflerimiz var. Hazırladığımız projelerin hayata geçirilmesiyle, bu hedefimize büyük ölçüde ulaşmış olacağız.”

Kaynak: İzmir BŞB


Ömer3510

11 yıl önce - Prş 19 Nis 2007, 20:39

Alıntı:

Bornova Kültür Merkezi için düğmeye basılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin, Bornova Ergene mahallesi Özdar caddesi üzerinde gerçekleştirilmesi planlanan kültür merkezi için Mayıs ayı başında yapım ihalesine çıkacağı açıklandı. Yaklaşık 2 bin metrekarelik alan üzerinde projelendirilen Bornova Kültür Merkezi, bodrum, zemin ve birinci katlardan oluşacak. Zemin katında 200 kişilik konferans salonu, fuaye ve yaklaşık 225 kişilik bir yemek salonu yer alacak. Birinci katta ise 400 kişilik bir toplantı salonu, yönetici ve idari büroların yanı sıra okuma, eğitim ve oyun salonları bulunacak. Bodrum katında 25 araçlık bir otopark olacak. Kültür Merkezi'nin 2008 Mart'ında tamamlanması hedefleniyor.


 

http://www.yeniasir.com.tr/ya2007/04/19/index.php ...lum=gunluk

Bornova'nın böyle bir merkeze çok ihtiyacı var
Bir an önce yapılır umarım 2008 mart ayına kadar tamamlanacak diyor.
2010'u bulmasında...


ozgurok
11 yıl önce - Cum 20 Nis 2007, 21:03

Özdar Cad. tam olarak neresi oluyor?
Bilen varsa hatırlatabilir mi acaba?
Bornovalı'yım ama anımsayamadım. İpucu lazım.EVRENBORNOVA
11 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 21:25
merhaba


Paterson köşkünün yanındaki boş arazi.

Ayhan
11 yıl önce - Çrş 25 Nis 2007, 21:48

Hayır orası değil, Özdar Caddesi Erzene Mahallesi'nde.
Bahsettiğiniz Peterson Köşkü Mustafa Kemal Caddesi üzerinde.


Esengül inalpulat

11 yıl önce - Çrş 02 May 2007, 21:18

2. Ege Kitap Günleri Başladı.
Program: 3 Mayıs saat 12-00 Konferans: Bedri Baykam
                                14-30 Panel       : Ali Sirmen, Altan Öymen, Enver Aysever
                                16-30 Kapanış kokteyli
İlgililere duyrulur.

Yer: Ege Üniversite Kampüs- Bornova Kültür merkeziumut75
10 yıl önce - Prş 14 Şub 2008, 16:16

burası tam nerede bilen varmı?
yani peterson köşkünğn yanında bir yer yapılıyor..orasımı acaba?
hemen cadde üzerinde..
bilgi vericek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..


Baki KARAKOÇ
10 yıl önce - Cum 15 Şub 2008, 01:03

Özdar caddesi benim bildiğim İnönü mahallesinde. Evka4'ün alt kısmı, Barbaros ve Turgut reis cad. arasında kalıyor. Caddenin sağ tarafında ihsane tuna io var. Özdar cad. yazısının sağında boş büyük bir parsel var. Yolum düşerse gidip bakarım, o bölgede böyle bir inşaat var mı diye.umut75
10 yıl önce - Cmt 16 Şub 2008, 00:32

ilginiz için teşekkürler...
merkeze yakın olan arkadaşlarda peterson köşkünün yanındaki arazide yapılan çalışma hakkında bilgi verirse sevinirim..
çünkü orda en son gördüğümde bir çalışma vardı..


yasaruruk
10 yıl önce - Pzr 17 Şub 2008, 16:52
İzmir Kültür Merkezi


Bornova'da, Mustafa Kemal Bulvarı yanındaki çalışma
İzmir Kültür Merkezi inşaatıdır.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=52952sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet