Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Yeni Projeler
« önceki   1234 ... 131132133   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 3
yavuzhan55

13 yıl önce - Cum 11 Oca 2008, 18:57

Alıntı:
Samsun´da 5 yıldızlı otel
Geçen aylarda Hilton´la stratejik ortaklığa imza atan Amplio, Kuzey Avrupa-Türkiye ulaşım hattının Karadeniz´e açıldığı kilit şehirlerden olan Samsun ve Trabzon´da otel yatırımları yapacağını açıkladı. Seçkin bir oteller zinciri geliştirmeye odaklanmış bir gayrimenkul yatırım firması olan Amplio tarafından özellikle Samsun ve Trabzon limanlarının özelleştirilmesiyle gerçekleşecek kapasite artışının bölgedeki ekonomik canlılığa olumlu etkileri olacağı dile getirildi. Amplio Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu, Büyük Samsun Oteli´nin özelleşmesiyle otel yatırımcılarının bölgeye olan ilgisinde ciddi bir artış göze çarptığını söyledi. Karadeniz´in ulaşım imkanları açısından son derece gelişmiş bir bölge olduğunu ifade eden Alaeddin Babaoğlu, "Samsun ve Trabzon´un birer liman kenti olması bölgeyi yatırım açısından çok daha cazip hale getiriyor. Samsun ve Trabzon limanlarının özelleştirilmesiyle, bölgenin otel yatırımları için bir cazibe merkezi haline geleceğini öngörüyoruz. Hilton, dünya çapında gerçekleştireceği büyüme stratejisi için Hindistan ve Rusya´dan sonra 3. ülke olarak Türkiye´yi seçti. Türkiye´de salt otel yatırımları gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş olan Amplio, imzalanan anlaşma çerçevesinde Hilton grubunun tanınmış markaları ´Hilton Garden Inn ve Hampton by Hilton´ adları altında oteller açacak" dedi.

Otelcilik alanında 40´ın üzerindeki ülkede 100´den fazla başarılı proje uygulandığı ifade eden Babaoğlu, "Türkiye´de iş otelciliği konusunda ciddi bir açık var. Yapılan yatırımların daha çok turizm amaçlı ve büyük şehirlere odaklı. Yatırımlarımızda önceliği iş odaklı otel anlamında gereksinimin en fazla olduğu şehirlere veriyoruz. Karadeniz Bölgesi´nde özellikle Samsun ve Trabzon´da yeni otel yatırımları gerçekleştireceğiz. Bu iki şehirdeki liman özelleştirmelerinin tamamlanmasıyla kapasitelerinde ciddi bir artış yaşanacağı, bunun da bölgenin ekonomisinde olumlu bir hava oluşturacağını düşünüyoruz. Gerçekleştirdiğimiz fizibilite çalışmaları bu şehirlerde otel yatırımlarının çok cılız kaldığını, mevcut otellerin ise gereksinimleri karşılayamadığını gösteriyor. Karadeniz´de Zonguldak ve Rize gibi gelişmekte olan kıyı şehirlerine yatırım düşünüyoruz" diye konuştu. Babaoğlu, şehirlerdeki yatırım fırsatlarını için arayışlarının sürdüğünü, açacakları otellerin hizmet bekleyen iş adamlarının gereksinimlerini tam olarak karşılamayı hedeflediklerini sözlerine ekledi.

haber gazetesi...

yavuzhan55

13 yıl önce - Cum 11 Oca 2008, 19:04

Alıntı:
ADALETİN BEKLEDİĞİ MÜJDE KILIÇ'TAN
Samsun Milletvekili Suat Kılıç, TEKEL Genel Müdürlüğü, Kılıçdede Mahallesi'nde bulunan ..
11 Ocak 2008 Cuma 14:01
Samsun Milletvekili Suat Kılıç, TEKEL Genel Müdürlüğü, Kılıçdede Mahallesi'nde bulunan binaların Adalet Bakanlığı’na devredilmesi ile ilgili talebimize yönelik olumlu görüşünü dün itibariyle Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na ilettiğini söyledi

AK Parti Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Adalet Sarayı için beklenen haberi verdi. Kılıçdede Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti TEKEL’e ait binaların Adalet Bakanlığı’na devri ile ilgili sürecin takibini yürüten AK Parti Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Halk Gazetesi'nin konu ile ilgili sorusu üzerine, "Bugün (dün) itibariyle TEKEL Genel Müdürlüğü, binaların Adalet Bakanlığı’na devredilmesi ile ilgili talebimize yönelik olumlu görüşünü, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na iletti." dedi.

BU KATKI EN BÜYÜK HAYALİMDİ
"Samsun’da mevcut Adalet Sarayı, adalet hizmetlerinin yürütülmesinde çok yetersiz kaldı" diyen Kılıç, "Şehir büyüdü, nüfus arttı ancak geçen yıllarda Adalet Sarayı büyütülemedi. Kuruluşu gerçekleştirildiği halde alan darlığı yüzünden açılamayan mahkemeler var. İş yoğunluğu ve dosya yükü de dikkate alındığında açılamayan mahkemeler yüzünden adalet gecikiyor. Oysa 'geciken adalet adalet değildir' diyerek yetişen bir nesiliz. Avukat kökenli bir milletvekili olarak Samsun’da adalet hizmetlerinin altyapısına katkı sağlamak en büyük hayalimdi." diye konuştu.

KOMPLEKS BU YIL BAŞLAYABİLİR
Kılıçdede Tekel kompleksindeki mevcut binaların ilk etapta geçici tahsisle Adliye'nin kullanımına verileceğini kaydeden Kılıç, nihai hedeflerinin yeni bir Adalet Sarayı yapmak olduğunu bildirdi. Kılıç şu ifadeleri kullandı: "Milletvekillerimizle birlikte bir diğer hedefimiz söz konusu alanda yeni bir Adalet Sarayı’nın yapımını başlatmaktır. Sürecin yetişmesi halinde 2008 yılında bu işin de yapımına başlamayı arzuluyoruz. Yeni ve modern bir Adalet Sarayı Samsun'un hakkı, ayrıca buna ihtiyacımız da var. Hakim, savcı ve avukatlarımızı daha rahat, daha kullanışlı, daha elverişli mekanlarda çalışma imkanına kavuşturmalıyız. Adalet Sarayı’na giren bir vatandaş hakimin, savcının yanında adalet müessesine de güven duymalı. 'Adalet mülkün temelidir'. Adaletin olmadığı yerde kalkınma olmaz. Kalkınmanın olmadığı yerde çağdaş yaşam olmaz. Bu nedenle adalete yapılan yatırım insana yapılan yatırımdır."

yavuzhan55

13 yıl önce - Cum 11 Oca 2008, 19:19

Alıntı:
İKKADIM'DAN SPORA DEV YATIRIM
İlkadım Belediyesi tarafından 4 bin 183 metrekare alan üzerinde inşa edilen İlkadım Belediyesi..
11 Ocak 2008 Cuma 13:58

İkkadım'dan spora dev yatırım

İlkadım Belediyesi tarafından 4 bin 183 metrekare alan üzerinde inşa edilen İlkadım Belediyesi Kapalı Spor Salonu, 11 farklı branşta 2 bine yakın sporcuya hizmet veriyor

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Kadifekale, Kökçüoğlu ve Cedit mahallelerine hitap eden dev kapalı spor salonunu gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara'yla birlikte gezerek bilgi verdi. İlkadım Belediyesi olarak her alanda gençliğin eğitimine büyük önem verdiklerini ifade eden Başkan Tok, "4 bin 183 metrekare alan üzerinde oluşturduğumuz kapalı spor tesisi ile İlkadım büyük çapta bir yatırım kazandı. Bu proje, ekonomik ve sosyal açıdan yetersiz gençlerimizi spora yönlendirmek ve kötü alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla hayata geçirdiğimiz hizmettir. 500 kişilik tribünü ile basketbol, voleybol, judo, taekwando, güreş ve masa tenisi sporlarının yapılabileceği spor tesisimiz aynı zamanda gençlerin boş zamanlarında uğraş alanlarının oluşturulduğu bir merkez durumunda. Kadifekale, Kökçüoğlu ve Cedit mahallelerine hitap eden dev spor salonumuzda 11 farklı branşta 2 bine yakın sporcumuza hizmet veriyoruz" dedi.

GİDİYORUM İSTANBUL’A, BAKIYORUM, YAPIYORUM
Haftanın belirli günlerinde kendisinin kondisyon salonlarında çalıştığını söyleyen Tok, "Bölgede böyle bir tesis büyük bir ihtiyaçmış. Birçok ilin Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün toplam yaz okullarında kayıtlı 350 sporcusu olmasına rağmen bizim kış spor okullarındaaktif bin 600 gencimiz spor yapıyor. Karadeniz’de örneği olmayan bir tesisi İlkadım’a kazandırmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ayrıca kapalı spor salonumuzun altına bilgi evi de açıyoruz. Bilgi evi projesi çok güzel bir proje. İçinde matematik, Türkçe, yabancı dil, fen bilgisi gibi branşlarda takviye kursları vereceğiz. Yaklaşık 50 bilgisayarı, kütüphanesi olan güzel bir bilgi evi olacak. Sadece buradan ilköğretim çağındaki çocuklar istifade edecek. Bu örneği Üsküdar Belediyesi’nden aldık. Gidiyorum İstanbul’a geziyorum, belediyeler neler yapıyorlar bakıyorum. Bizim beldeye uyabilecek projeler varsa burada da yapmaya çalışıyoruz. Tecrübeye de gerek yok, zaten orada tecrübe edinmişler. Faydalarını, zararlarını görmüşler bize anlatıyorlar, bizde ona göre uyguluyoruz" diye konuştu.

İLKADIM VE CANİK'İN TANITIM ŞANSSIZLIĞI
Samsun’da iki belediye başkanının talihsiz olduğunu belirten gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Osman Kara, "Bu belediyelerden birisi İlkadım belediye başkanı diğeri ise Canik belediye başkanı. Bu iki beldede hem hizmetin birim maliye yüksektir, hem de yaptığı hizmetin görünme imkanı yüzde 10’dur. Atakum'un, Gazi'nin ya da düz alanda ve yol üzerinde kurulu beldelerdeki belidiyelerin yaptığı işi sadece Atakumlu, Gazili değil Ordulu da, Sinoplu da görür ama İlkadım’ın yaptığı işi İlkadımlı’nın görmesi bile zordur. Bu tesise insanları getirip göstermek lazım. İyi örnekleri göstermeliyiz ki,diğerleri bu iyi örnekleri kopyalamaya çalışsın. Erdoğan Başkanın kendisine yaptığı en büyük kötülük, burayı yapmaktır. Çünkü burayı yaptıktan sonra bu projeden daha güzel bir projeyi hayata geçirmediği sürece iyi işler yapıyor olmayacaktır" ifadelerini kullandı.

yavuzhan55

13 yıl önce - Sal 15 Oca 2008, 00:45

umarım bir an önce tamamlanır.çünkü ağabali caddesi cok kötü bir konumda.önceden de zaten o cadde dere yatağıymış...az bir yağmur da hemen sel oluşuyor...

yavuzhan55

13 yıl önce - Çrş 16 Oca 2008, 18:49

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

2.bulvar yolu cedit kısmı tamamlanmış bölümü

yavuzhan55

13 yıl önce - Çrş 16 Oca 2008, 18:52

(+)

bu bölüm ise tamamlanmak üzere...

yavuzhan55

13 yıl önce - Pzr 20 Oca 2008, 02:22

Alıntı:
2008'DE YILDIZ YAĞACAK

AK Parti Samsun Milletvekili Suat Kılıç, 2007'nin Samsun açısından 'hastaneler ve tersaneler yılı' olarak geçtiğini belirterek, "2008 yılı 5 yıldızlı oteller ve OSB'ler yılı olacak" dedi

AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Suat Kılıç, Halk Gazetesine 2007 ve 2008 yılı değerlendirmesi yaptı. 2007 yılının Samsun açısından 'hastaneler yılı' olarak geçtiğini söyleyen Kılıç, "Maliyeti 70 milyon YTL olan 400 yataklı Bölge Araştırma Hastanesinin ihalesi yapışmış, projesi tamamlanmış ve inşaat çalışmalarına hızla sürdürülmektedir. Diğer yandan maliyeti 30 milyon YTL'yi bulacak 200 yataklı yeni Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinin de ihale süreci başlamıştır. Yine çok sayıda özel hastane sağlık alanında Samsun'a yapacakları yatırımlara başlayarak kentin sağlık merkezi olma yolundaki adımlarını hızlandırmıştır. Tüm bu gelişmeler Samsun'a bölge sağlık ve araştırma merkezi olma yolunda sağlam adımlar attırmıştır" dedi.

TERSANECİLİKTE SOMUT
ADIMLAR ATILDI
"Gelemen'deki Gemi Sanayi İnşa Bölgesinde mendireklerin ihalesi devlet tarafından yapıldı, yatırımcılara arsa tahsisi yapıldı" diyen Kılıç, "2007 yılı tersanecilikte somut adımların atıldığı yıl olmuştur. Terme'de Liman içinde oluşturulan tersane alanında gemi inşa faaliyetlerine başlanmıştır." dedi. Sonuna geldiğimiz yıl içinde Samsun'un en büyük kazanımının özel sektör eliyle yapımına devam edilen Havaalanı Kargo Ünitesi olduğunu aktaran Suat Kılıç, Samsun çiftçisine ve iş dünyasına büyük katkılar sağlayacak ünitenin önümüzdeki yıl içinde tamamlanacağını ve hizmete gireceğini ifade etti.

OSB'LERDE CANLILIK
İSTİHDAMA YANSIYACAK
Milletvekili Kılıç, 2008 yılının ise Samsun açısından "OSB'ler ve oteller yılı" olarak geçeceğini kaydederek, "Önümüzdeki yıl kaydedilecek gelişmeler Samsun için büyük önem taşıyor. Samsun merkezde Gıda Organize Sanayi Bölgesi'nin, Havza Bekdiğin'de de yeni bir Organize Sanayi Bölgesi'nin yapımına başlayacağız. Bunlarla birlikte de mevcut OSB'lerde de hareketliliği artıracak açılımları hayata geçireceğiz. Mevcut ve yapılacak OSB'lerde sağlanacak canlılık Samsun iş dünyasına kazanç, Samsunlulara ise istihdam sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.

YILDIZLI OTELLERİN ,TEMELLERİNİ ATACAĞIZ
Kendisinin en çok önemsediği diğer 2008 yılı projesinin ise 5 yıldızlı oteller olacağını vurgulayan Kılıç şunları söyledi: "Eski otogar bölgesinde, Büyük Otel'de ve Baruthane'deki DLH alanı üzerinde yapılacak olan 5 yıldızlı otellerle ilgili yılbaşı itibariyle görüşmelerimiz neticelenmiş olacak ve yıl içinde bahse konu yerlerde 5 yıldızlı otellerin temelleri atılacaktır. Bu şekilde kongre turizm hareketliliği, yeni sektörel gelişim alanı olarak hayata geçmiş olacak. 2008 yılı kentsel dönüşüm projelerinin de hız kazandığı bir yıl olacak. Çarşamba'da 672, Bafra'da 900, Canik Beldesinde 3 bin konutluk projelerin yapımı TOKİ tarafından yapılacaktır" Kılıç, önümüzdeki yıl Samsun-Ankara ve Samsun-Bafra arasında devam eden yol yapım çalışmalarının hızlandırılacağını da sözlerine ekledi.

inşallah dediklerini yaparlar...

Çetin KOŞAR

13 yıl önce - Sal 22 Oca 2008, 23:53

İkinci Bulvar 2. Etap Hastanebaşı Mahallesi'ndeki çalışmaları

2. Bulvar yolunun 2. kısmı olan Hastanebaşı Mahallesi'ndeki çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, "... Belki sanat yapıları ile aydınlatma gibi trafik güvenliği ve hizmeti açısından gerek duyulan aksesuarları ocak ayı içinde tamamlayacağız; ama 2. Bulvar'ın bu kesimi bitecek. Bir taraftan da 3. ve 4. kısmında da aşama aşama programlar devam ediyor. Ancak, 2008 yılının eylül ayında 2. Bulvar güzergahı buna aydınlatma işaretleri de dahil komple 8,3 kilometrelik yol tamamlanacak. Bu güzergah şehrin güneyindeki ulaşım problemini çözmekle kalmıyor, aynı zamanda burada ciddi boyutta eskimiş, yıpranmış kent dokusunu da iyileştiriyor. Bu kent dokusu 1960 yıllarla 1990'lı yıllar arasındaki göçle oluşmuş çarpık yapılaşmadan ortaya çıkmıştır. 2. Bulvar sadece ulaşımının rahatlatmakla kalmıyor, aynı zamanda şehrin çevresini de iyileştiriyor" dedi.

Belediye olarak yıllar önce planlanan projenin gerçekleştirilmesinden dolayı büyük heyecan duyduğunu ifade eden Yılmaz, "Ama itiraf etmeliyim ki; bu yolun genişliğini 25 metre düşünmemiştik. 40 metre genişliğinde hedeflemiştik, olmadı. Eğer 40 metre olsaydı, şehir çok daha kalıcı bir hizmete kavuşmuş olurdu. Gelecek yıllarda buradan raylı sistem geçebilir, otopark çözümüne dönük bazı projeler yapılabilirdi. 40 metrelik koridoru burada yapmak kabul ediyorum ki çok zordu. Çünkü büyük sosyal problemlere, değişim ve dönüşümlere sebep olabilirdi. Güçtü ama o güç olanı başarmalıydık aslında. 25 metre oldu. Bu da bu hizmete cevap verecek; ancak yapılması gereken 40 metreydi. Yol, şehrin güney yakasındaki ulaşım problemini karşılar. Şehir güneye doğru büyüdükçe buna benzer yollar yapılacaktır. Şu aşamada Selahiye ile Hastanebaşı, Hastanebaşı ile İlyasköy, İlyasköy ile Adalet Mahallesi ulaşımını rahatlıkla sağlayacaktır" diye konuştu.
Kaynak: samsun.bel.tr

,

Erkan ÇAYKARA

13 yıl önce - Çrş 23 Oca 2008, 16:53

Alıntı:
BU YATIRIMI KAÇIRMAYIN
SAMSEV Başkanı Sadi Subaşı, Avusturyalı çelik devi Voestalpine şirketinin 25 bin kişi istihdamlı..
23 Ocak 2008 Çarşamba 12:37
SAMSEV Başkanı Sadi Subaşı, Avusturyalı çelik devi Voestalpine şirketinin 25 bin kişi istihdamlı yatırım için yer aradığını belirterek, "Samsun'u yönetenler bu yatırımı Samsun'a çekmek için girişimde bulunmalı" dedi

Samsun Spor, Eğitim ve Tanıtma Vakfı (SAMSEV) Başkanı Sadi Subaşı, Avusturyalı çelik devi Voestalpine şirketinin 5 milyar Euro’luk yatırım için Karadeniz'e kıyı olan ülkelerde yer arayışı içinde olduğunu belirterek, bu yatırımın Samsun'a çekilmesini sağlamak amacıyla Samsunlu milletvekilleri, Vali Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz ve STSO Başkanı Sakoğlu'na çağrıda bulundu.

BU YATIRIM SAMSUN'A ÇEKİLMELİ
Dünyanın çelik devlerinden Avusturyalı Voestalpine firmasının Karadeniz'e kıyılarında 5 milyon Euro’luk yatırım yapmak için yer aradığının duyulması Samsun Spor, Eğitim ve tanıtma Vakfı'nı harekete geçirdi. Samsev Başkanı Sadi Subaşı firmanın yatırım yapmak Karadeniz’e kıyısı bulunan Ukrayna, Romanya ve ağırlıklı olarak Türkiye'de yer arayışı içinde olduğu yönünde yaygın medya kuruluşlarında haberlerin çıktığını söyleyerek "Firmanın yapacağı yatırımla 25 bin kişiyi istihdam edeceği bildiriliyor. Samsun Karadeniz Bölgesi’nde yatırım yapılacak en uygun illerden birisi. Bu nedenle bu yatırımın mutlaka Samsun'a çekilmesi gerekiyor" diye konuştu.

HÜKÜMETTEN DESTEK BEKLİYORUZ
Samsun’un bütün kurumlarının bu yatırımın Samsun'a gelmesi için çaba harcaması gerektiğini dile getiren Subaşı, "Bu konuda başta Sayın Valimiz başta olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a ve TSO Başkanı Adnan Sakoğlu'na çağrıda bulunuyorum. Bu yatırımın nasıl olursa olsun Samsun'a kazandırılması lazım. Bu güne kadar Samsun'u son derece ihmal eden hükümetten en azından bu konuda destek beklediğimizi söylemek istiyorum. Milletvekillerimize seslenmek istiyorum; Bu güne kadar Samsun adına verilen sözlerin hiç biri yerine gelmedi, umuyorum ki bu yatırımın Samsun'a kaydırılması noktasında gereken girişimlerde bulunurlar. Mutlaka ama mutlaka bu yatırımın Samsun'a gelmesi için herkese görev düşüyor. Hep bir olalım ve bu yatırım Samsun'a gelmesinin yollarını açalım. Herkesi bu noktada duyarlılığa çağırıyorum" ifadelerini kullandı. Kaynak:Halk Gazetesi

Samsunumuz için sevindirici bir gelişme.Gerçekleşirse muhteşem olur.

Çetin KOŞAR

13 yıl önce - Prş 24 Oca 2008, 02:06

Spor kompleksinde sona doğru...

(+)

(+)

(+)

Canik Belediyesi tarafından yapımına temmuz 2006 'da başlanılan Canik Spor Eğitim Merkezi'nde çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Tüm spor dallarının rahatlıkla yapılacağı ve 2008 yılında hizmete girecek olan Canik Spor Eğitim Merkezi'nin hizmeti girmesiyle Samsun'da sporun kalbi Canik'te atacak.

2 bin 450 metrekaresi kapalı, 3 bin mektrakeresi açık olmak üzere toplam 5 bin 500 metrekare alan üzerine yapılan dev spor kompleksinin kaba inşaatının bittiğini dile getiren Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Spor kompleksimizin çatı kaplaması yapıldı. Şu an için dış cephe giydirmesi yapılıyor. Hedefimizin en kısa zaman içerisinde kompleksi bitirip, geleceğimiz olan gençlerin hizmetine sunmak. Bunun içinde imkanlarımız ölçüsünde çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Samsun'da ferdi ve kollektif olarak yapılan spor dallarını sürdüren herkesin bu kompleksin hizmete girmesiyle faydalanabileceğini belirten Başkan Genç, "Gençler bir yanda yapacağı spor dalı ile ilgili teorik bilgiyi alacak, diğer yanda da aldığı spor dalı ile ilgili teorik bilgiyi yapacağı pratik ile uygulamaya koyacak. Sporda kalite ise, verilen bu eğitimlerle artacak. Bunda kimsenin şüphesi olmasın" diye konuştu.

İçinde 450 kişilik seyirci salonu, tenis kortu, basketbol sahası, araç parkı ve çok amaçlı salonun bulunancağı Canik Spor Eğitim Merkezi'nden aynı anda bin 500 kişi faydalanabilecek.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 131132133   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET