Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Yeni Projeler
« önceki   123 ... 127128129 ... 131132133   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 128
Atakum Mehmet
2 ay önce - Pts 21 Arl 2020, 18:48

Bence de katılıyorum, 1200-1300 yatak kapasiteli olmalıydı. Bu, Samsun ve çevresi için yetersiz.

birolkys
2 ay önce - Pts 21 Arl 2020, 20:17

(+)

Sam55

2 ay önce - Pts 21 Arl 2020, 21:15

Alıntı:
Salgın olmadan önce doluydu diyorsun da salgında kimseyi sokakta yatırmadılar nerde yattı bu kadar hasta?
Salgın sürecinde bizimde hastamız oldu aylarca yatan oldu hepsi hastanedeydi

Hepsi doluydu demedim. Bazı servislerde yatak bulunamıyordu dedim (Yanlış hatırlıyor olabilirim ama özel hastanelerde de covid tedavisi görevden ücret alınmıyor sanırım.). İnsanlar covid yüzünden eskisi gibi hastaneye gitmiyor acil bi durum olmadıkça o yüzden yatak kapasitesi şu an yeterli olmuş olabilir. Biz şu andan bahsetmiyoruz zaten. Gelecek için konuşuyoruz.

Alıntı:
Özel hastanelere giden yoksa neden bu hastaneler Samsuna yatırım yapıyor?

Özel hastanelere giden de yok demedim. Nüfusun yüzde kaçı gidiyor dedim. Bilerek mi çarpıtıyorsun anlamadım.

Alıntı:
1200-1300 her neyse olabilirdi ama demek ki 900 yeterli görüldü. Yatak kapasitesinin bir nedeni illaki vardır.

Hala yeterli görülmüş diyorsun. Daha fazlasını istemek varken aza kanaat gelmek neden? Bunu kişisel olarak istemiyoruz sonuçta. Samsun için hepimiz için daha fazla olmalıydı diyoruz. Yoksa kimse gereksiz yatırım yapılıp milli servet boşa gitsin istemez.

Can5502
2 ay önce - Pts 21 Arl 2020, 22:00

Alıntı:
Daha fazlasını istemek varken aza kanaat gelmek neden?

Bende demekki daha fazlasına gerek duyulmadı diyorum.

samet13579
2 ay önce - Pts 21 Arl 2020, 22:47

öyle gerek görmüşler o zaman bunu tartışamayız.

sezgince
2 ay önce - Prş 24 Arl 2020, 20:32

cok bekledik samsung telefon fabrikasını samsuna ama istanbula kurulacak fabrika diger markda kocaeli ne bu hayelde bitti samsunum

birolkys
2 ay önce - Prş 24 Arl 2020, 21:00

(+)

Cakirla rlar
2 ay önce - Prş 24 Arl 2020, 22:38

Bu elektrikli otobüs nedir ??? Taflana va havaalanına yapılacak otobüsler mi ???

Can5502
1 ay önce - Sal 29 Arl 2020, 10:50
SAMSUNSPOR ANITI, MİLLET BAHÇESİ’NDE

Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün 20 Ocak 1989'da Malatyaspor deplasmanına giderken Havza ilçesinde yaptığı kazada hayatını kaybedenlerin anısına yapılan ‘Samsunspor Anıtı’nın Millet Bahçesi’ne konulması süreci başladı. Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Zoran Tomiç ve Mete Adanır ile otobüs şoförü Asım Özkan’ın hayatını kaybettiği kazanın anısına projelendirilen anıtın 1919 santimetre yüksekliğindeki çelik konstrüksiyonu, bugün Millet Bahçesi’ne konuldu.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Genel Sekreter İlhan Bayram, Ulaşım Daire Başkanı Kadir Gürkan, Fen İşleri Daire Başkanı Metin Köksal ve Özel Kalem Müdürü Süleyman Demirtaş’ın da yakından takip ettiği çalışmalarda ekipler uzun uğraşlar sonucu çelik konstrüksiyonu titizlikle yerine yerleştirdi.

Tabanda ve cephede beşgen formunda olup 1919 santimetre yüksekliğe ve 320 metrekare oturum alanına sahip ‘Samsunspor Anıt'ı 9 adet betonarme fore kazık üzerine oturtularak, taşıyıcı sisteminde betonarme ve çelik konstrüksiyon kompozit olarak kullanıldı. Bu taşıyıcı sistemin üzerine paslanmaz çelikten imal edilen dış yüzeyi ayna formunda çapı 3.30 metre olan küre monte edildi. Küre üzerinde top formunu yakalamak amacıyla paslanmaz çelikten 11 adet beşgen desen yer aldı. Kaza sonucu hayatını kaybeden Nuri Asan, Muzaffer Badalıoğlu, Zoran Tomiç, Mete Adanır ve Asım Özkan’ın isimleri, ünvanları ve öz bilgilerine ‘Samsunspor Anıt’ının 5 cephesinde her biri ayrı cephelerde olacak şekilde pirinç levhalar üzerinde yer verildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Türk futbol tarihinin en acı olaylarından biri olan 20 Ocak 1989 tarihindeki kazanın üzerinden yıllar geçse de o gün hayatlarını kaybeden değerlerimizi hiçbir zaman unutmadık. Millet Bahçesi içerisinde yer alacak şekilde projelendirilen Samsunspor Anıtı’nın önemli bir kısmı bugün çalışma arkadaşlarımız tarafından büyük bir titizlik ve gayretle yerine yerleştirildi. Şehrin her yerinden görülecek anıt, peyzaj ve çevre düzenlemesi ile de Samsun’un sembol alanlarından biri olacak” dedi.

(+)

(+)

(+)

(+)

KAYNAK: samsun.bel.tr

Can5502
1 ay önce - Prş 31 Arl 2020, 14:30
SAZAK DERESİ ISLAH EDİLİYOR

Samsun’un 17 ilçesinde altyapı çalışmalarına ara vermeden devam eden SASKİ, aşırı yağışlar sonucu meydana gelebilecek taşkınların önlenmesi için dereleri ıslah ediyor. Atakum ilçesi Körfez Mahallesi sınırlarında bulunan ve 305 hektar yağış alanına sahip Sazak Deresi’nin kötü görüntüsüne son vermek için harekete geçen ekipler, bölgede yoğun bir çalışma başlattı.
Ocak ayında bitirilmesi hedeflenen çalışma ile çevreye olan olumsuz etkilerinin önüne geçilip, kötü görüntüler ortadan kalkacak. Modern bir yapıya kavuşarak güzel bir duruma getirilecek olan Sazak Deresi’ndeki çalışmaların ardından vatandaşların mağdur olmaması için kentteki risk altında bulunan tüm derelerin projelendirilerek, ıslahlarının sağlanacağı ifade edildi.

sayfa 128
« önceki   123 ... 127128129 ... 131132133   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET