Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Samsun - Yeni Projeler
123 ... 131132133   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 1
Okan Türkeş
14 yıl önce - Cmt 03 Şub 2007, 13:17
Samsun - Yeni Projeler


Samsun'da yakın zamanda tamamlanacak olan şehrimizin her anlamda gelişmesinde büyük rol oynayacak önemli projeler mevcut:

2. Bulvar Projesi

Projenin Amacı:

 • Plansız kentleşme nedeniyle trafik açısından çile haline gelen şehir içi trafiğine önemli ölçüde nefes aldırmak.
 • Uygulanmakta olan kentsel dönüşüm projesi sayesinde güzergah üzerinde yer alan eski binaların yıkılması ile kentin siluetini değiştirerek daha modern bir görünüme sahip olmasını sağlamak.
 • Samsun halkının daha modern, daha güvenli ve daha yeşil bir ortamda özlemini çektiği ve layık olduğu yaşam kalitesine ulaştırmak.


(+)


Toplam 8 km lik proje, Yapım Önceliğine Göre Dört Etaptan Oluşmaktadır:
  1. Etap: Cedit Mah.-Hastane Mah. (Unkapanı Cad. arası. (L=1.4 km.)

  2. Etap: Hastane Mah.-İlyasköy Mah. arası. (L=2,2 km.)

  3. Etap: İlyasköy Mah.-Mert Irmağı arası (L=3,2 km.)

  4. Etap: DLH Kavşağı.-Cedit Mah. Arası (L=1,2 km.)


Raylı Sistem Projesi(+)


1. aşama: Gar-Ondokuzmayıs Üniversitesi arası olup toplam tülü 16 km. dir. Bu kesimde yaklaşık 16 adet istasyon yapılması planlanmaktadır.
2. aşama: Gar-Duruşehir arası olup toplam tülü 5 km. dir. Bu kesimde yaklaşık 5 adet istasyon yapılması planlanmaktadır.
3. aşama: Gar-Tekkeköy arası olup toplam tülü 12 km. dir. Bu kesimde yaklaşık 12 adet istasyon yapılması planlanmaktadır.

Proje ve yapım ihalesi 2007 yılı içerisinde gerçekleştirilecektir.Yeni Samsun Ticaret Borsası Projesi

Yeşilkent Çatalarmut Mahallesi'nde (Yeni otobüs terminali mevkiinde) 35.000 metrekarelik alan üzerinde kurulacak olan Ticaret Borsası'nın proje maliyeti 15.000.000 YTL'dir. 2007 yaz aylarında tamamlanması bekleniyor.

Projenin bitmiş halinin 3 boyutlu ortamda gerçeklenmesi şu şekilde:


(+)


Şu an mevcut olan Ticaret Borsası ise yıkılarak park alanına dönüştürülecek:


(+)


İnşaattan bir görüntü:


(+)Yeni Yabancılar Pazarı Projesi

Yapılmakta olan yabancılar çarşısı; 22.000 metrekare kapalı alan üzerinde inşa edilmekte olup, içerisinde:

 • 1016 adet dükkan (15,10 metrekare).
 • 2 adet kafeterya (81 metrekare).
 • 2 adet berber (8 metrekare).
 • 2 adet umumi WC (37 metrekare).
 • PTT bayii.
 • Elektrik merkezi.
 • Polis ve Zabıta Merkezi
 • Sağlık merkezi
 • Güvenlik ve İdari binaları
bulunmaktadır.


(+)


Projenin 2007 yaz aylarında bitmesi tamamlanması bekleniyor.


Binicilik Tesisleri Projesi

  1. Açık manej(50mx90m)
  2. Kapalı Manej(40mx75m)
  3. Kafe Restoran(450m2+300m2)
  4. Satış Müze(375 m2)
  5. Yönetim(375 m2)
  6. Isınma maneji(35m x 75m)
  7. Ahırlar (3 tane 540 m2)
  8. Pony Klüp (30mx20m)
  9. Pony Kafeterya(420 m2)
  10. Tenis Klubü (220m2)
  11. Otopark (92 binek 8 otobüs park yeri)
  12. Tribün-Fitness (650m2+650m2)


(+)


İnşaat Kurupelit Büyükoyumca mevkiinde olup, alanı 50000 metrekaredir.

Not1: Bilgiler ve fotoğraflar Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden alınmıştır.
Not2: Bu önemli projelerin dışında yakın zamanda tamamlanacak birkaç önemli proje daha bulunmaktadır. Onlar hakkında da ilerideki günlerde bilgi vermeye çalışacağım.


birolkys
14 yıl önce - Pzr 04 Şub 2007, 20:25

Sevgili Okan eline sağlık  yeniprojeleri anlatmışşın Samsun yaklaşık 2008 başında çok daha yeşilve plajları ile  deniz kenti olmaya  aday.

BurcuTEMUR
14 yıl önce - Pts 05 Şub 2007, 11:04

Samsun Karadenizin en büyük ve en gelişmiş şehri olmanın haklı gururunu yaşıyor. Yapılan projelerle istihdam artacak,işsizlik sorunuda çözülecek umarım...

fatihsune
14 yıl önce - Pts 05 Şub 2007, 22:36  ALMAN FİRMADAN DEV PROJE...
Alman EMG Grubu, eski otogar alanına yapmayı planladığı 200 milyon dolarlık alışveriş ve eğlence merkezi ile 5 yıldızlı otel için düğmeye bastı.Alman EMG Grubu, Samsun'da kurmayı planladığı 200 milyon dolarlık yatırım projesi için harekete geçti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a sunulan projeye göre, Alman firma eski otogar alanında 23 katlı ve 400 yataklı bir otel ile dev bir Alışveriş ve Eğlence Merkezi kurmayı planlıyor. Projeye göre, tesiste yaklaşık 2 bin 500 kişinin istihdam edilmesi öngörülüyor.Alman EMG Grubu, Samsun'da yapmayı planladığı alışveriş ve eğlence merkezi ile 5 yıldızlı otelle ilişkin yatırım  projesini, dün Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a sundu. Firma yetkilileri, proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi'nde dün Başkan Yılmaz ile bir araya geldiler. Toplantıya, AK Parti Samsun Milletvekili Mustafa Çakır'ın yanı sıra firmanınTürkiye Temsilcisi Turgut Özkaraca başkanlığındaki EMG heyeti katıldı.

Basına tanıttı
EMG Grup Temsilcisi Turgut Özkaraca, hazırladıkları projeyi kamuoyuna da açıkladı. Eski otogar alanına 200 milyon dolarlık bir maliyetle alışveriş ve eğlence merkezi ile 5 yıldızlı bir otel yapma niyetinde olduklarını belirten Özkaraca, "Şubat ayında gerçekleşecek olan ihaleye katılacağız. İhaleyi almamız halinde, eski otogar alanına görkemli bir tesis yapmayı düşünüyoruz. Şu anda bu tesisle ilgili projeler hazırlandı. 23 katlı ve 400 yataklı olması planlanan tesiste, tahminen 2 bin 500 kişi istihdam edilecek" dedi.

Samsun'a özgü bir proje
EMG Grubu'nun üst düzey yetkilisi Michel Kofeller'in yanı sıra 10 kişilik bir heyetle Samsun'a geldiklerini belirten Özkaraca, "Hazırlanan bu projenin başka bir yerde örneği yok. Bu proje tamamen Samsun'a özgü bir şey oldu" diye konuştu. Özkaraca, ihaleyi almaları halinde otelin 24 ay, alışveriş merkezi'ni ise 18 ay içerisinde tamamlayarak hizmete açabileceklerini söyledi.


fatihsune
14 yıl önce - Sal 06 Şub 2007, 22:01SAMSUN' A DÜNYA STANDARTLARINDA HASTANE.

Halen 16 özel hastanesi bulunan Samsun'da, kardiyoloji alanında hizmet verecek yeni bir özel hastanenin inşaat çalışmaları hızla sürüyor.

 Samsun'un İlk Kademe Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in, beldeyi sağlık, turizm ve eğitim alanında geliştirme çalışmaları çerçevesinde hayal ettiği özel hastane, Samsunlu işadamları Adnan Ölmez ve Ahmet Şenocak tarafından 22 milyon YTL'lik bir yatırımla yapılıyor.
Kısa bir süre önce Birleşik Grup Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş.'nin kurulmasının ardından Borkonut İnş. San. Tic. Ltd. Şti. tarafından yapımına başlanan "Medimarin" isimli kardiyoloji hastanesinin dünya standartlarında projelendirildiği ve yapımının sürdüğü, AB ülkeleri, Rusya, Gürcistan, Ukrayna ve Türk Cumhuriyetleri'nden "sağlık turizmi"yle getirilecek hastalara da hizmet vereceği kaydedildi. İnşaat sürerken bu yöndeki altyapının şimdiden oluşturulmaya başlandığı öğrenildi.
Canik Belediye Başkanı Osman Genç, yakın zamanda kaldırılacak şu anki cezaevinin karşısında bulunan ve herkesin "kaldırılamaz" dediği hurdacıları Tekkeköy İlçesi'ndeki 60 dönümlük alana gönderdiklerini ve temizlenen alan için hayal kurduğunu belirterek, "En büyük hayallerimden biri Canik'e sağlık alanında hizmet yapılmasıydı. Bunun için yıllardır Samsun'da büyük hizmetler yapan ve yüzlerce kişiye istihdam oluşturan iş adamlarımız Adnan Ölmez ve Ahmet Şenocak ile görüştüm. Her iki iş adamımız da ortaya çıkan fikre katılıp 22 milyon YTL'ye mal olacak hastanenin temelini attılar. İnşaat hızla sürüyor. Karadeniz Bölgesi'nin en büyük hastanesi olacak inşaat bittikten sonra hemen yanında otel de yapacaklar. Çünkü bu hastaneye dünyanın dört bir yanından kardiyoloji hastaları gelip tedavi olacak. Samsun'un böyle kendine, insanına ve ülkesine güvenen, istihdam oluşturmak ve ülkesine değer katmak için uğraşan sanayici ve işadamlarına ihtiyacı var" dedi.
Birleşik Grup Özel Sağlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Şenocak, Samsun'a dünya standartlarında özel bir hastaneyi kazandıracak olmanın heyecanıyla inşaat çalışmalarını daha da hızlandırdıklarına dikkat çekti.
Hastanenin yapıldığı mevkide 20 bin metrekarelik boş alan bulunduğunu, ilk etapta 7 bin metrekarelik alan üzerinde 2 bin 200 metrekare oturumu bulunan 8 katlı kullanım alanı 10 bin metrekare olacak hastane inşaatına başladıklarını dile getiren Şenocak, "Bu yatırımımızı 2008'de bitirmeyi ve 19 Mayıs 2008'de açılışını yapmayı planlıyoruz. İlk etapta 150 insanımıza istihdam oluşturmuş olacağız. Proje çerçevesinde 20 bin metrekarelik alan üzerinde otel ve başka bazı yatırımlar da bulunuyor. Bütün proje tamamlandığında Samsun'da 250 insanımıza iş vermiş olacağız. Biz Türkiye'nin ve şehrimizin geleceğine güveniyoruz. O kadar güzel sağlık hizmeti vereceğiz ki dünyanın dört bir yanından kalp hastaları Samsun'a tedavi olmaya gelecek. Bizi heyecanlandıran bu hastanede dünya normlarının üzerinde hizmet vereceğiz" diye konuştu.(İHA)birolkys
14 yıl önce - Sal 06 Şub 2007, 23:23

Arkadaşlar  Samsunun geleceği çok güzel görünüyor.Karadenizin başkenti sanırım yıl sonundan itibaren büyük birdeğişime girecek ve eski güzel günleri yakalayacağız gibi görülüyor.Eski günler derken Samsun tarihi ile ilgili  www.reklam_link.com/samsun03 adresindemüthiş bilgilerbulunmakta.Selamlar

Okan Türkeş
14 yıl önce - Çrş 07 Şub 2007, 17:15

Fener Plajı Projesi

Cenevizliler zamanında da liman olarak kullanılan ve DLH Makine İkmal Başmühendisliğince kamp yeri olarak kullanılmakta iken hazine adına tescillenen ve büyükşehir belediyesine tahsisi yapılan plaj, aslına uygun olarak yeniden düzenlenecek:


(+)


Proje kapsamında
 • Deniz feneri
 • Vitamin bar
 • Restaurant
 • Oturma ve dinlenme grupları
 • Spor alanları
 • Duş, WC
bulunmaktadır.

Not: Bilgiler ve proje gerçeklemesi Samsun Büyükşehir Belediyesi'nden alınmıştır.fatihsune
13 yıl önce - Prş 08 Mar 2007, 02:27

BATI PARK' TA MİNİ DISNEYLAND KURULUYOR
Çocuk Eğlence Merkezi adıyla hayata geçecek projede çocuklar sevilen çizgi film ve masal kahramanlarıyla buluşturulacak, kurulacak eğlence ve oyun alanlarıyla da doyasıya eğlenme fırsatı bulabilecekler
   Bin 500 metrekare alan üzerine kurulacak eğlence merkezinde Şirinler, Gargamel, Red Kit, Dalton Kardeşler, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Temel Reis, Kaba Sakal, Pinokyo gibi çizgi film kahramanlarının yanı sıra Nasrettin Hoca, Tarkan ile kurt, Hacivat ile Karagöz ve Keloğlan gibi ulusal kahramanların da heykelleri yer alacak.
    Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenen ŞARA "Masal şehri DISNEYLAN'ı Samsun'a kazandıracaklarından dolayı mutlu olduğunu ifade ederek, Çalışmaların Büyükşehir Belediyesine ait Derebahçe Bakım ve Onarım tesislerinde heykel yapım çalışmalarının devam ettiğini, bu projeyi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramına yetiştirmeye çalıştıklarını belirtti.
   Çizgi film ve masal kahramanlarının heykel çalışmalarını yapan seramik sanatçısı Nurten Koç, çocukların yıllardır televizyon ekranları ve kitaplardan severek takip ettikleri karakterlerin artık onlara uzak olmayacağını, Disneyland'ı kısmen Samsunlu çocukların ayağına getirmiş olacaklarını söyledi.


fatihsune
13 yıl önce - Çrş 21 Mar 2007, 23:41
Medimarin Hastanesi'nin temeli atıldı

 Samsun'da, Birleşik Sağlık Grup A.Ş. tarafından ilk etapta kardiyoloji, kalp ve damar cerrahisi konusunda hizmet verecek 25 milyon dolar yatırımlı Medimarin Hastanesi'nin temeli, görkemli bir törenle atıldı.
Canik beldesinde 20 bin metrekare kapalı alanda hizmet verecek olan Medimarin Hastanesi, 25 milyon dolar yatırımla özel sektör tarafından tek kalemde yapılan en büyük yatırım olma özelliğini taşıyor. 150 yatak kapasitesine sahip olan hastane, kardiyoloji, kalp ve damar cerrahisi alanında Türkiye ve bölge ülkelerine hizmet verecek. Yurtdışı ağırlıklı Rusya, Ukrayna'dan da hastaların kabul edileceği hastane, 19 Mayıs 2008 yılında hizmete girecek.
Canik beldesi Yeni Mahalle'de yapımına başlanan hastanenin temel atımı için tören düzenlendi. Törenin açılışında konuşan Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, daha önce yatırım alanı olarak görülmeyen sağlık sektörünün, son yıllarda cazip yatırım alanları arasına girdiğini söyledi. Güzeloğlu, sağlık sektörünün güçlenmesinin önemine değinerek, önleyici ve tedavi edici olarak tanımlanan sağlık sektöründe gelişmiş hizmet verilmesini sağlamanın kamunun görevi olduğunu hatırlattı. Sağlık alanında boşlukların giderilmesi, eksiklerin tamamlanması ve hizmet kalitesinin artırılmasının özel sektörün görevleri arasında bulunduğunu ifade eden Güveloğlu, Medimarin Hastanesi'nin Karadeniz'in en büyük şehri Samsun'u ve çevresini güçlendireceğini kaydetti.
AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Türkiye'de sağlık alanında yatırımların artırılması, uluslararası alanda 100 milyar dolar piyasası bulunan sağlık sektöründe yer alınması için gerekli çalışmaların yapıldığını, özel sektörün yaptığı sağlık yatırımları ile Türkiye'de sağlık sektörünün hizmet kalitesinin artacağını ve halkın daha iyi hizmet alacağını kaydetti.
70'li yıllarda Samsun'da 5 hastane varken, bu sayının şuan 30'u ulaştığını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf ziya Yılmaz, bir ülkenin çeşitli kriterlerle gelişmişlik düzeyinin ölçüldüğünü, buna son dönemlerde sağlık sektörünün de dahil olduğuna dikkat çekti. Yılmaz, yapılacak yatırımın beldede kabuk değişikliğinin önemli bir adımı olduğuna dikkat çekerek, bu tür yatırımlara her türlü desteği verecekleri dile getirdi.
Yapılacak hastane hakkında bilgi veren Birleşik Sağlık Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, "Hastanenin projesi 2 aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. 19 Mayıs 2008 tarihinde bitirilmesi planlanan hastanemiz 20 bin metrekare kapalı alanda hizmet verecek.
150 yataklı hastanede VİP, özel ve normal odalardan oluşacak. Toplam yatırım 25 milyon dolardır. Özel sektörün bir kalemde Samsun'a yaptığı en büyük yatırımdır. Hastanemiz birinci aşamada kardiyoloji, kalp ve damar cerrahisi alanında hizmet verecektir. En son teknoloji donanımının yanına marka olmuş olan ortaklarımızla toplam kalite anlayışıyla hizmet vereceğiz. Hastane sadece Samsun ve Karadeniz'e hizmet vermeyecek. Hasta turizmiyle yurtdışından, hasta transferleri yapacağız. Rusya ve Ukrayna'ya da gerekli girişimlerimizi yaptık ve olumlu karşılandı. Diğer ülkelerde çalışma başlatacağız" diye
konuştu.
Hastane doktorlarından ve Birleşik Sağlık Grup A.Ş.Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mahmut Şahin ise dünyada kalp hastalıklarından ölenlerin sayısının gün geçtikçe artığını vurgulayarak, gelişmiş ülkelerde ölüm oranının yüzde 25, gelişmemiş ülkelerde yüzde 50 olduğunu söyledi. Çeşitli halk oyunu gösterilerinin ardından, kurban kesilerek dua edildi.
Daha sonra Vali Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve Birleşik Sağlık Grup A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez aynı anda butona basarak
temele ilk harcı akıttı.
Törene, ilk kademe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra, sağlık sektörü çalışanları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

kuzeyhaber


Mustafa Celep

13 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 21:32

Bugünkü gazetedede Samsun'a Avusturya'lıların dev bir alış-veriş merkezi kuracağı ve ihalesininde sonuçlandığını yazıyordu Samsun yerel basınında bu haberleri göremedim acaba doğrumu?sayfa 1
123 ... 131132133   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET