Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir ESHOT'tan istedikleriniz
123 ... 102103104   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 1
Çağdaş_101_501

12 yıl önce - Cmt 03 Şub 2007, 11:30
İzmir ESHOT'tan istedikleriniz

BU BÖLÜMDE,ESHOT GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN İSTEDİĞİNİZ TALEPLER ELE ALINMAKTADIR

Çağdaş_101_501

12 yıl önce - Cmt 03 Şub 2007, 11:48

eshot,çiçek mahallesi otobüslerini cumartesi günü sabah çalıştırmıyor.çalışsa çok güzel olur,vatandaşlarımız işyerine gitmek için 502-cengizhan ve 599-borsa/halkapınar otobüslerini tercih ediyor.böyle olunca da vatandaşlarımız bu otobüslere alışıyor otobüsün bazen koltukları bile dolmuyor ve 501 hat no'lu çiçek mahallesi otobüslerini bazı seferlerine bazen göndermiyor(saat 09:00 çiçek mah.)eskiden 101-çiçek mahallesi-gümrük otobüsü vardı.otobüs daha son durakta dolardı ve diğer duraklardan yolcu almazdı.ancak üçyol-bornova metrosu kurulduktan sonra 101 nolu hat seferden kaldırılıp yerine 501 hat nolu midibüs konuldu.eshot bu uygulamayı niçin yaptı anlayamadım.bayraklı yönünden,halkapınar'a giden otobüs mü daha dolu alur yoksa konak yönüne mi?
eshot,çiçek mahallesi son durağa da acilen bir çözüm getirmesi gerekiyor.bu hatta çalışan şöförler,son durağın başka arabalarla kaplanmasından dolayı park edemiyor ve ya rahat bir şekilde dönemiyor.  

erincar
12 yıl önce - Cmt 03 Şub 2007, 12:08
Temizlik...

Eshot'tan otobüslerin temizliğinin iyi yapılmasını istiyorum..Koltuklar, tavan, camlar  çok kirli, mikrop yuvası halini almış..İç aydınlatma lambaları isten kararmış durumda otobüslerin çoğunda..

Ömer3510

12 yıl önce - Cmt 03 Şub 2007, 18:42
Benim isteğim ise

bilmiyorum eshotla ile ilgili mi?
150 YTL    olan 60 yaş sınırsız yıllık eshot kartı ücretinin gereksiz olduguna inanıyorum.Bana çok fahiş bir fiyat olarak gelmektedir.Hem sadece bir yıl için geçerlidir......Hem de o yaşta ki insanın kentkartı tercih etse bile 150 YTL yi ücreti geçecek kadar binemezler.

Yaşlıları gördüğümüz yerde saygı duymalıyız.Onları kırmamamlıyız.Bir durak önce binip,bir durak sonra inseler bile otobüsü hızını vaktini çalıyor diye düşünmemeliyiz....,Bakalım o yaşa geldiğimizde acaba bizde durağa kadar gidecek gücümüz olacak mı? Düşünemiyorum.

İzulaş Eshot bağırıyor "yaşlılara hizmet ediyoruz" diye.Yıllık bu ücreti almakla, neresi hizmet oluyor pek anlayamadım.

Bence 60 yaş ücreti olmamalı,ya da emekli maaşları düşünülerek makul bir fiyatta olmalı

En son Ömer3510 tarafından Cmt 03 Şub 2007, 20:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

erhanthunder
12 yıl önce - Cmt 03 Şub 2007, 19:50

Alıntı:
150 YTL    olan 60 yaş sınırsız  yıllık otobüs kartı ücretinin gereksiz olduguna inanıyorum

katılıyorum kaldırılsın.Ama katılmıyorum.Yaşlılarımız öyle bir kullanıyorlar ki otobüs kartını bir durak için bile binip inenler var.
kalkarsa gün içi oluşan kalabalıklar biraz azalır bu sayedede gerçekten işi olanlar otobüslerden yararlanabilir.
otobüsler çok kötü durumda.Sanoslar dökülüyor.Koltukların hepsinin arkalarında pis yazılar.Ayrıca bazı otobüslerin ilk günden beri koltuklarında yenileme yok.hepsi mikrop yuvası durumunda...
Daha yazacak çok şey var

Çağdaş_101_501

12 yıl önce - Pzr 04 Şub 2007, 13:37

eshot yolcu yoğunluğu olan hatların sayısını arttırmalı.699-borsa-yeşilyurt otobüsü sabahları çok dolu oluyor ve 6-7 duraktan sonra yolcu almıyor.aynı şekilde 662-cengizhan-yeşilyurt otobüsü de doluyor.eshot boş geçen körüklü ve solo otobüslerde bir kısıtlamaya giderek bu hatlara solo otobüs tahsis edebilmeli.

35CEM35

12 yıl önce - Pzr 04 Şub 2007, 20:10

Eshot mevcut rutin işlerini yapsada üstünde gözümüz yok.
Sanoslar hurda,eski bmcler dökülüyor,yugo ikaruslar felaket...
Beklediğiniz otobüs gelmezken,aynı hatta arka arkaya 3 hatta 4 otobüs geçecek kadar disiplinsiz.
Kontrol sistemi işlemiyor.
Hareket memuru akşam saati Konaktan kalkacak otobüse bekle biraz dolsun diyor,2 durak sonra kapı full oluyor.İş çıkış saatidir,yollarda birsürü vatandaş vardır düşünmez.
36 kullanıyorum,Yeşildereden Buca-Gümrük.
Bazen Yeşildere son durak yolcusu durakta kalıyor,dolu geçiyoruz ordan.Sabah 7:40 ile 8:00 servisi körüklü olsa,bir seferlik 36ya yollasalar sorun kalkacak.
............................................................
............................................................

EnderYıldırım
12 yıl önce - Pzr 04 Şub 2007, 20:22

Köşeli Ikarus' ların derhal servisten çekilmesi. Otobüs dediğimiz, tam bir teneke yığını. Aslında Sanos' larda hurda ama onlar daha yeni oldukları için kaldıralabileceğini zannetmiyorum. İşte görün arkadaşlar, Sanos gibi, Ikarus gibi otobüs almak, İzmir için katliam olmuştur. Sanos' lar, türk malı BMC' den daha mı iyi? Araştırmadan mı alıyorlar bilmiyorum.

erhanthunder
12 yıl önce - Pts 05 Şub 2007, 14:59

Alıntı:
aynı hatta arka arkaya 3 hatta 4 otobüs geçecek kadar disiplinsiz

Bu hafta izmirdeydim.Ve Balçova belediye durağından eve dönecektim.burada sanırım 86 saatini kaçırdım.ve inönü caddesinden geçen herhangi bir otobüsü beklemeye başladım.hiçbiri gelmedi 20 dak sonra 3 tane arka arkaya 86 geldi.
Aynı olay alsancak da kıbrıs şehitlerde drakta beklerken yoğun bir durak bilirsiniz.15 dakkada bir tane 86 geldi.Ağzına kadar doldu.Otobüs hareket etmek üzere iken arkadan bomboş 86 geldi.3-5 dakika içinde oldu.İnsanlarda ta balçovaya kadar ilk gelen dolu otobüse binmeye çalıştılar ama arkadaki bizi bomboş 2 dakka ara ile takip etti.

gültekin.35
12 yıl önce - Pts 05 Şub 2007, 15:03

Otobüslerin koltuklarının arkasındaki küfürler,ilan-ı aşk vb. gibi yazılar silinsin artık.Gerçi silinince yeniden yazılıyor.O zaman koltuklar plastikten değil de deriden yapılsın.

sayfa 1
123 ... 102103104   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege