Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 336
cagdas44
5 ay önce - Prş 07 Tem 2022, 11:25

Alıntı:
Şunun için söyledim tüm askeri operasyonlar Tulga ya taşınsa veya Tulga tamamı ile Erhaça taşınsa daha donanımlı, bizde ki kampüs şeklinde bir sivil yapılanma planlanabilirdi. Demek ki ihtiyaç çok fazla. Bana kalsa zamanında kale yada bizim tarafta uygun bir alana bölgesel tek bir havalimanı yapsaydık. Neredeyse heryere uçuşumuz olurdu. Malesef bu fırsat kaçtı.

Erhaç'ı anlatmaya gerek yok terörle mücadele operasyonlarında Diyarbakır ile birlikte iki önemli noktadan birisi zaten. Tulga ise kara havacılığın Isparta'daki okulu sonrasında belki de en aktif ve büyük yerleşmesi olabilir. Hem terörle mücadele bölgesine yakın hem de yeterince uzak bir yer olarak hem eğitim, hem bakım gibi işler yürütülüyor. Envanterdaki ATAK sayısının artmasına paralel olarak yeni hangar ve pist yatırımları da geldi.

Birde bizdeki saçma müteahhit koruyucu anlayış nedeniyle meydanın yaklaşma hattında mania var bu yüzden sivil bir yolcu uçağının inişi çok da tercih edilmez zaten Tulga'ya. O yüzden sivile dönmez zaten.

Kale'de bölgesel meydan konusu yıllarca tartışıldı, hep karşıydım hala da karşıyım. En başta iki şehirde de gerekirse büyütülebilecek alanlarda havalimanları var bunlara yapılan yatırımı kenara atıp tarım arazisine meydan yapmak yersiz bir uygulama olur bence. Ek olarak kale her ne kadar düz gözükse de Ehem doğusunda hem güneyinde yakın mesafede yükselen dağlar var bu da beklenilen performansı verdirmeyecektir.

AhmetDemir

5 ay önce - Prş 07 Tem 2022, 22:47

Konu yine yereldeki secilmislere gelecek ama yazık ki baska bir aciklamasi yok

İki şehrin de aldigi yatirimlar icler acisi. Yarim yamalak ve yavaş

Yillardir soyluyoruz. Her iki ilde de uçuş sayıları yeterli degil ve hep geberik saatleri . Bunlari gercekten gormuyorlar mi?

En son AhmetDemir tarafından Cum 08 Tem 2022, 12:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

harunt23
5 ay önce - Prş 07 Tem 2022, 22:55

Ahmet gakgo, onlar şuan açılışı yapıldıktan sonra (yolcu garantisi ile birde) sadece 680 küsür kişinin indiği Kütahya Zafer Havalimanı ile ilgileniyorlar. Malatya, Elazığ gibi illere ayıracak vakitleri yok, maalesef.

AhmetDemir

5 ay önce - Cum 08 Tem 2022, 12:19

Aslinda bu eser her iki ilde de el pence durup boynunu buken hosgeldin vekilim hosgeldin basGanım diyen halkın eseridir

İki tane kaldirim, bir asfalt yapilinca bunlari çalışİyi gardddttaş diyen halkimiz oldugu surece biz sabahin köründeki ucaklara 4-5 te evden cikar gideriz gece de ankara ucaklarina aktarma yapariz

Eser2334
4 ay önce - Pzr 17 Tem 2022, 14:29

Arkadaşlar tatil amaçlı geldim elazığa ,gördüğüm bitmemiş pistin açılışını yapan güruh vekilleriniz bu necip milleti neden yalan dolan politikalarıyla aldatırlar pistte inen uçak yedek pistte taksi yapması gerekirken aynı pistte ring yaparak aprona geçiş yapmıştır 2 pist bitmemiş 4 ay lik sadece elektirik işlerinin ve güvenlik bariyerleri yapilicakmiş bunlar milletin aklıyla alaymi ediyor bu zevat insanlar niye 45 gün kapadiniz havaalanını. ??

cagdas44
4 ay önce - Pzr 17 Tem 2022, 15:04

Alıntı:
Arkadaşlar tatil amaçlı geldim elazığa ,gördüğüm bitmemiş pistin açılışını yapan güruh vekilleriniz bu necip milleti neden yalan dolan politikalarıyla aldatırlar pistte inen uçak yedek pistte taksi yapması gerekirken aynı pistte ring yaparak aprona geçiş yapmıştır 2 pist bitmemiş 4 ay lik sadece elektirik işlerinin ve güvenlik bariyerleri yapilicakmiş bunlar milletin aklıyla alaymi ediyor bu zevat insanlar niye 45 gün kapadiniz havaalanını. ??

(+)

16 Temmuz 2022 tarihli uydu görüntüsü bu şekilde. Yanlış bilmiyorsam 45 günlük kapanma pist ile taksi yolunun bağlantılarının yapılması içindi. Açılış yapıldı haberini duymamıştım yapıldıysa resmen bitmemiş işin reklamı yapılmış.

Kayra_23
4 ay önce - Pzr 17 Tem 2022, 17:07

Alıntı:
ONARIM ÇALIŞMALARI TAMAMLANAN ELAZIĞ HAVALİMANI’NDA UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLIYOR! ✈️

Bakım onarım nedeniyle uçuşlara ara verilen Elazığ Havalimanı, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte 29 Kasım'da hava trafiğine yeniden açılıyor.

15 Ekim’de bakım onarım için 45 günlüğüne uçuş trafiğine kapatılan Elazığ Havalimanı'nda bu sürede mevcut pistin bakım ve onarımı gerçekleştirildi. Ayrıca yeni yapılan paralel pist, 2 taksi yolu ile 2 hızlı çıkış taksi yolunun da bağlantıları tamamlandı.

Planlanan sürede çalışmaların tamamlandığı çevre ve yolcu dostu Elazığ Havalimanı’mızda 29 Kasım 2021 saat 01:00’da sivil uçuşlar yeniden başlayacak.

Taksi yolu bağlantıları yapıldı diye basına servis etmişler.....

Eser2334
4 ay önce - Pzr 17 Tem 2022, 18:48

Arkadaşlar yedek pist geçiş bantları kapalı .sadece terminal sol baş taksi yolu açık oda mecburyet icabı diğer bağlantı yollar kapalı çalışma var gördüğüm kadariyla

Eser2334
4 ay önce - Çrş 27 Tem 2022, 14:14

Arkadaşlar sunexpress 2000 kişi e.mail atmış izmir elazığ antalya elazığ uçuşu için gelen cevap diplomasi talep olursa uçuş açılır maalesef elazığ vekillerinden böyle bi talep olmamış neden acaba??? Şuan 5000.e.mail için inşalardan çağrı talep var ..pegasun iyice zıvanadan çıktı günlük uçuşları bile aksatmaya çalışıyor. Vekiller mangalda kül bırakmaz herhalde..?

onurnazliaka
4 ay önce - Cmt 30 Tem 2022, 17:07

(+)

(+)

(+)

sayfa 336
ANA SAYFA -> ULAŞIM