Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
tulgar
10 yıl önce - Pzr 12 Ekm 2008, 20:28
elzig havaalani insaati bitiyor

Elaziglilara ve ulkemize hayirli olsun. Darisi diger illerin basina.

bir an once terminal binasi ve ILS denilen sistemi yaparlarsa bir eksigi kalmayacak.
Boylece kotu havalarda bile ucaklar rahatca iner.

levent çlk

9 yıl önce - Pts 27 Ekm 2008, 19:23
Havaalanı Uluslararası Uçuşlara Açılacak

Yapımı Yaklaşık 2 yıldan beri devam eden uluslararası standartlardaki Pist tamamlandı.Sayın Başbakanın 25.10.2008 tarihli ziyaretinde Uçağının yeni piste inmesi ve buradan kalkması ile birlikte pist açılmış oldu.Gerekli seyrüsefer cihazlarının montajı,devam eden banket,güvenlik duvarının yapılması ve gerekli uçuş emniyetinin sağlanması ile birlikte Aralık/2008 ayının ortalarına doğru pist tamamen hizmete girmiş olacak,konuya ilişkin yerel basının haberini paylaşıyorum.

Demiryolları, Limanlar ve Havaalanları İnşaat Genel Müdürü Ahmet Arslan, yaptığı açıklamada uluslar arası standartlarda yapılan yeni pistin aralık ayı ortalarında uluslar arası hava trafiğine açılacağını söyledi.
Demiryolları, Limanlar ve Havaalanları İnşaat Genel Müdürü Ahmet Arslan yaptığı açıklamada 60 Yıl önce yapılan pistin yetersiz oluşu nedeniyle Başbakan ve Ulaştırma Bakanlığının talimatıyla iki yıl önce yapımına başlanan pistin uluslar arası standartlarda yapımının tamamlandığını ve Elazığ’a hayırlı olmasını diledi.
Havaalanının yaklaşık iki aylık bir sürenin sonunda tam teşekküllü uçuşlara açılacağını belirten Arslan, yapılan pistin tüm alt yapısıyla birlikte uluslararası bir düzeyde yağıldığını, Başbakanımızın da değinmiş olduğu 7.500 metrekarelik bir terminal binasının proje yapım aşamasında olduklarını söyledi.
Pistin yapımının gecikmediğini belirten Arslan, kendilerinin erken bitirme gayreti içerisinde olduklarını, ancak erken bitiremediklerini, pistin zamanında bittiğini söyledi. Arslan, havaalanı terminal binasının proje ihalesinin Kasım ayı içerisinde yapılacağını ve iki aylık sürecin sonunda terminal binasının ihale safhasına geleceğini vurguladı.
Diyarbakır ve Malatya havaalanlarının askeri havaalanı olduğunu ve bu havaalanlarının öncelikli hedeflerinin askeri uçakların inip kalkmasına tahsis edildiğini vurgulayan Arslan, Elazığ havaalanının tamamen sivil havaalanı olduğu için öncelikli hedefinin sivil uçuşlar olduğunu ifade etti.
Arslan; Türk Hava Yollarıyla müşterek çalıştıklarını ve Aralık ayı ortalarına göre Türk Hava Yollarının yeni pisti kullanma noktasında program yaptıklarını belirtti.Genel Müdür Arslan son olarak uluslararası konvansiyonel boyutta yapılan bu havaalanından Elazığlıların gurur duymalarını istedi.

tulgar
9 yıl önce - Çrş 29 Ekm 2008, 15:32

Levent clk Bilgi icin tesekkurler.

hava sartlari uygun giderse 2 aylik surenin sonunda tam anlamiyla acilir.

2009 yilinin ilk ceyreginde ILS denilen hassas yaklasma sistemi kurulmasi planlaniyor. Boylece kotu hava sartlarindaki iptallerin sayisi oldukca azalacak.

cagdas44
9 yıl önce - Pts 03 Ksm 2008, 00:34

ben malatyalıyım ve havacılık konusunda şunu söyleye bilitrim evet elazığın pistti yenilenmeli ve büyütülmeli fakat burda asıl mevzu şu elazığ havaalanı konumu itibari ile sorunlu bir yerde dolayısıyla bazı ayatırımlar anlamsız kalacak bir konumu var malatya hava lanı ise konm olarak sadece uzak onun dışında bir sorunu yok bu iki şehrin birleşip hac ve avrupadaki gurbetçiler için ortak bir proje ile yaa elazığa yeni ve daha düzgn bir yerde havalanı yapılmasını sağlatmalıyız ya malatya havaalanının bu konuda biraz daha gelişmesini sağlamalıyız yada iki şehir birşelerek yaa battalgazinin fırat tarafına yada baskilin aynı şekilde fırat tarfına yeni ve ortak uluslar arası bi havalimanına ihtiyaç var iki şhirdende avrupada yaşan insan sayısı oldukça fazla ve hac kfileleride sorunlu bir yolculkla anca uçağa biniyorlar malatyada esenliğin taşıma konusuda gerekirse uçak kiralayarak hac konusnu çözeceğine inanıyorum ama asıl sorun bir olup havalimanı sorununu çözmek diyorum

Serhan Erbay
9 yıl önce - Pts 03 Ksm 2008, 04:23

Sevgili çağdaş,Elazığ havaalanın konumunda sorun yok,sorun pistin konumunda idi.Güney-kuzey eksenli pist 1720 metre uzunluğunda hem kısa hemde,önü doğal mania sayılan dağa doğru idi buda özellikle kalkışlarda sorun oluşturuyordu.Büyük uçaklar ve özel havayolu şirket uçakları için uygun değildi.yeni tamamlanan pist 3050 metre uzunluğunda yönü Batı-doğu eksenli dir.İnişe engel yükseklik yok,Kalkış da uluova keban baraj gölü üzerinden gerçekleşeceği için son derece emniyetli oldu.
Malatya-Elazığ arasında Havaalanı fikri son derece doğru,ancak geç kalındığı için gerçekleşmesi biraz zor görünüyor.Her iki ile hatta Ortadoğu Anadolu Bölgesi(Fırat Havzasının)nin tamamına hitap edecek bir havaalanına günde 15-20 uçak inecekti.Daha iyi olurdu.Umarım imkanlar ölçüsünde gerçekleşir.İki Kent arasına hızlı tren seferleri talep edilebilir.Zaten Elazığ-Malatya gün geçtikçe bütünleşmeye doğru giden iller,ortak akıl ortak hareket hem bu illerin hemde fırat havzasının kalkınmasına vesile olur.saygılarımla

cagdas44
9 yıl önce - Çrş 05 Ksm 2008, 00:25

havaalanı konusunda anlatmak istediğim hava alanının yeri gelişmee uygun gelmio bana google earth haritasına göre yükseltilerden dolayı ayrıca ortak konusunda pek de geç sayılmaz çünkü iki ehirde potansiyellerin in %5 ini kullanıyor kim ne derse desin onlar ca yıllık medeniyetler beşiği ne turistler yer altı zenginlikleri tekstil hatta otomotiv havacılık gibi ağır sanayi bile kurulabilir çünkü

Mehmet DK

9 yıl önce - Pzr 09 Ksm 2008, 02:58
Elazığ Havaalanı

Burdan bir Elazığlı olarak menmuniyetimi dile getirmek istiyorum, öcelikle Elazığlılara vede burdan istifade edebilecek komşu Vilayetlerdeki Insanlarımızın tümüne, Hayırlı uğurlu vede kazasız,belasız yolculuk etmelerini temmenni ederim.

Tüm projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese ayrı, ayrı, Ülkemin bir ferd'i olarak canı gönülden, şükranlarımı sunarım.

Gecikmiş olarak bunu ögrenmiş olmam, beni ziyadesi ile sevindirdi, eskiden Otöbüs ile süren 15 16 Saatlik yolculuk, sanırım bu sayede 2 Saate filan inmiştirki, buda acil seyehat yapmak zorunluluğunda kalanlar için, oldukca ilgi ve alaka görecektir.

Ümit ederim, gerekli donanımın bir an önce hayata geçirilmesi gerçekleşir, ben ve benim gibi Yurt dışından geleceklerede, imkan tanınmış olur.

Tekrar, Vatana ve Millete hayırlı, uğurlu olsun.
Tüm yolculara kazasız ve belasız uçuşlar dilerim.

Saygılar.

sedat_38

9 yıl önce - Pzr 09 Ksm 2008, 03:26

hayırlı olsun inş. diger illerde yapar

cagdas44
9 yıl önce - Pzr 09 Ksm 2008, 23:56

seyahat ist dan yaklaşık olarak 1 30 dk felan sürer ankdan da 60 dk dan biraz fazla olur

tulgar
9 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2008, 00:29
Elazig havaalaninda isler tamamlanamiyor!!!!

Insaatta calisan iscilerin maaslarini alamadiklari icin isi birakmalari yuzunden calismalar durdu.
Valilik bu olaya bir an once el atmali.

Elazig onyillarin sorununu cozmeye bu kadar yaklasmisken yapilanlar haksizlik.

sayfa 2
ANA SAYFA -> ULAŞIM