Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara - Çamlıdere ve Kösyayla
1234567   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
Uğur!
10 yıl önce - Pzr 28 Oca 2007, 13:18
Ankara - Çamlıdere ve Kösyayla

Ankara' nın muhteşem bir yeridir Kösyayla.Çamlıdere'ye yaklaşık 10km uzakta bir yayla köyüdür.
Muheteşem bir atmosfere sahip olan Kösyayla Ankara İzcilerinin vazgeçilmez kamp alanlarından biridir.
Hemen yanında M.İ.T.'in büyük bir arazisi vardır.Kösyayla köyünün insanları sonderece sevecen ve yardımseverdir.Kösyayla'nın kışları çetin geçer.Köyden yaylaya ulaşmak oldukça güçtür.Belinize kadar karın içinde yürürsünüz yaylaya ulaşmak için.Ama bu zorluk oranın muhteşem atmosferi için değer...
Yazın ise gene soğuktur.Bazen yaylanın hiç ısınmadığını düşünüyorum.Bu nedenle oraya gidipte gece kalacaksanız mutlaka üzerinize kalın bişeyler giyin yoksa hastalanabilirsiniz..

Kösyayla'dan bi kaç kare..

macit yünter

10 yıl önce - Cmt 24 Şub 2007, 18:10

Kösyayla bir köy değildir Çamlıdere ormanlarında bir mevkiidir.Çamlıdere yaylasına ait birkaç resimde benden

Uğur!
10 yıl önce - Pzr 25 Şub 2007, 23:01

Alıntı:
Kösyayla bir köy değildir..

Macit bey yayla köyü vardır kösyaylaya gelmeden.Benim kastettiğim orası idi.Köyün ilerisinde de kösyayla denilen mevkii vardır.

Fotoğraflar çok güzel.Şubat ayının başında orada kamptaydım fakat fotoğraf makinam olmadığı için fotoğraf çekemedim .

Osman Yavuz
10 yıl önce - Cum 13 Tem 2007, 00:42

Çamlıdere Mevkiinden bir kaç adet fotoğraf

Eski köy evleri

(+)

(+)

Tepelerden manzara

(+)

Uğur!
10 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 18:36

Yaz başında gittiğim Kösyayla'dan iki kareyi sunuyorum. Orada kamp yapmak gerçekten çok zevkli...

(+)

(+)

Fakat gittiğimde çok üzüldüm. Sivri ve normal olmak üzere bir sürü sinek basmış. Piknikçilerin çöpleri duruyordu ortalarda Canım kösyaylayı mahvetmişler Ve sususluk orayıda vurmuş çeşmeler kurumuştu... Umarım en kısa zamanda düzelir...

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA