Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İ.Osmanoğlu
15 yıl önce - Cmt 27 Oca 2007, 13:54
Bursa Yenişehir Havalimanı'nı TURSAB Devralıyor (mu?)


THY'DEN MÜJDE

Yenişehir Havaalanı'ndan, Trabzon ve Erzurum'a direkt seferler mart ayında yeniden başlayacak. Milletvekili Hıdıroğlu, havaalanının işletme ve uçuş hakkının da TÜRSAB'a devredileceğini açıkladı.Yıllarca süren uğraş ve milyonlarca dolar harcanarak inşa edilen ancak yetersiz yolcu kapasitesi yüzünden THY'nin seferlerini iptal ettiği Yenişehir Havaalanı, martta yeniden yolcu taşımacılığına açılıyor.
AKP Bursa Milletvekili Zafer Hıdıroğlu, BHA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin 4. büyük kenti Bursa'nın sahip olduğu Yenişehir Havaalanı'nda, ara verilen seferlerin mart ayında yeniden başlayacağı müjdesini verdi.
Hıdıroğlu, bir dönem BTSO'nun koltuk garantisiyle finanse ettiği uçuşların, ilk olarak Trabzon ve Erzurum'a seferle başlayacağını, yaza doğru da Antalya ve Ege'deki tatil yörelerine de sefer konulacağını müjdeledi.

ÖZELLEŞTİRMENİN ÖZELLEŞTİRMESİ

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Genel Başkanı Başaran Ulusoy, Türk Havayolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil ile Ankara'da gerçekleştirilen toplantıda önemli kararlar alındığını ifade eden Zafer Hıdıroğlu, bu zirvede Yenişehir Havaalanı'nın işletim hakkının TÜRSAB'a devriyle ilgili prensipte anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Hıdıroğlu, Yenişehir Havaalanı'nın işletme hakkının THY'den TÜRSAB'a devredilmesini 'özelleştirmenin özelleştirmesi' olarak değerlendirerek, "THY Genel Müdürü ve TÜRSAB Genel Başkanı prensipte anlaşmaya vardı. Şimdi iki kurum arasında maliyet hesapları yapılıyor. Devir işlemlerinin yüzde 90 oranında tamamlandığını söyleyebiliriz. THY, havaalanın tüm işletim ve uçuş seferleri hakkını TÜRSAB'a devredecek, ne kar ne de zararına karışacak. Bursalılar, mart ayında tekrar uçacak" dedi.
Hıdıroğlu, TÜRSAB'ın işletme hakkını devralmasıyla birlikte seferlere Bursa'daki dernek, sivil toplum örgütleri ve siyasilerin de destek vereceğini ifade etti. Hıdıroğlu, "TÜRSAB iç hat uçuşlarında zarar etmemesi için Bursa adına TÜRSAB Genel Başkanı’na garanti verdim. Artık Bursa hak ettiği büyüklüğü ve modernliğiyle iç hat uçuşlarıyla da adından söz ettirecek" diye konuştu.

BURSA ZİRVESİ

AKP Bursa Milletvekili Zafer Hıdıroğlu, önümüzdeki hafta Bursa'ya gelecek olan TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy, THY Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil'in hemşeri derneklerinin temsilcileriyle de toplantı yapacağını bildirdi.
Söz konusu toplantıda Bursalıların iç hat sefer talepleri dikkate alınıp uçuş takviminin belirleneceğini, ilk etapta Trabzon ve Erzurum'a seferlerin startının verileceğini vurgulayan Hıdıroğlu, "Talebe göre diğer illere de sefer konulması gündeme gelecek. Bu konuda karar merci TÜRSAB olacak" dedi.

http://www.bursahakimiyet.com.tr/in.php?is=haber& ...p;im=19128


Ebru K.Türk
15 yıl önce - Pzr 28 Oca 2007, 19:29

Bu havaalanı devlet tarafından, "çalışmaması" için yapıldı herhalde  

Burayı yaparken onca parayı haracayıp da ardından da çalışması için değil çalışmaması için bu kadar çırpınan bir başka devlet dünyada yoktur gibime geliyor.   Kendi çalıştırmasın da kim çalıştırırsa çalıştırsın havaalanını der gibi ne kadar da meraklıymış devletimiz burayı hemen devretmeye.   TURSAB alırsa belki çalıştrımak ister ve hizmet gelir.


Guliz_b
15 yıl önce - Cmt 03 Şub 2007, 23:14

Hakkındaki hurafeler bir türlü bitmek bilmeyen havalimanımız, artık bir şekilde işe yarasa ne kadar mutlu olacağım.  ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara