Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
umit1
12 yıl önce - Sal 29 Ksm 2005, 08:15
[İST-A1.183] - Ulaşım-Nostalji: Meserret Oteli Önündeki Patlama ve Hasar Gören İETT Otobüsü

Alıntı:
kadar (o yıllarda sabotaj filan bilinmez, akla gelmezdi) söylenti

Sabotaj falan akla gelse de herhalde ask yarasi gibi pek masum seyler dolayisi ile akla geliyordu herhalde   .

Meserret patlamasini hatirlayan var mi?

Ekteki foto Meserreti (han miydi otel miydi unuttum dogrusu) patlamadan sonra gosteriyor.Epeyce olen ve yaralanan vardi hatirladigim kadariyla.

(+)

Akın Kurtoğlu

10 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 20:12

6 Ocak 1959 Salı günü, saat: 10:23'de Ebusuud Caddesi köşesindeki şiddetli patlamada, birçok bina yıkılıyor. Tan Matbaası'nın bulunduğu ada olduğu gibi çöküyor. Fatih'ten gelerek Beşiktaş yönüne gitmekte olan 28 hat numaralı Skoda RO-706 da (filo numarası: 416) enkazın altında kalıyor. 35 yolcu yaralanıyor. Ölü yok... Şişli'den çağrılan imdat otobüsü ile araç enkazdan kurtarılarak garaja çekiliyor.

Akın KURTOĞLU

yılmaz büktel

8 yıl önce - Pzr 29 Mar 2009, 16:51

Aşağıdaki resmi İETT nostaljiye yüklemiştim ama burada da yer alması gerekiyor. otobüsün filo numarası 416 olarak görülüyor. resmi hoş bir görüntü olmadığı için özellikle tuğralı yüklemedim ama isteyene daha büyük halini gönderebilirim.

Akın Kurtoğlu

8 yıl önce - Pzr 29 Mar 2009, 20:06

Patlama, Meserret Oteli'nin yanında bulunan binada istiflenen dinamitlerden kaynaklanıyor. Koridorlarına dinamitler yığılmış binadaki patlama, bütün civarı harabeye çeviriyor.

(+)

Akın KURTOĞLU

ertuğrul1
4 yıl önce - Çrş 01 May 2013, 13:52

Alıntı:
Patlama, Meserret Oteli'nin yanında bulunan binada istiflenen dinamitlerden kaynaklanıyor. Koridorlarına dinamitler yığılmış binadaki patlama, bütün civarı harabeye çeviriyor.

Bu patlamayı yapan kişi, 40 yıl sonra itiraf etmişti. Patlamanın meydana geldiği binanın sahibi galiba madenci ya da yol mütahidiymiş. Bu dinamitleri de işinde kullanıyormuş. Bu kişinin metresi olan bayan, dinamitleri patlatan kişinin kızkardeşiymiş. Olayda hem mütahit hem de kızkardeşi ölmüş. Olaydan sonra polis, patlamayı yapan kişiyi sorgulamış fakat itiraf ettirememiş.

90'lı yıllarda olayı itiraf etmişti. Fakat olay mührü zamana uğradığı için bir ceza almamıştı.

Enteresan, başlığı Ümit Bey niçin açmış?

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM