Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
M.Erdoğan
13 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 16:29
Bursa'da Ağaç Katliamları


İnegöl'e bağlı Doğanyurdu Köyü'nde geçtiğimiz cumartesi günü yaşanan 300 meyve ağacının kimliği belirsiz kişi veya kişilerce kesilmesinin ardından dünde 150 adet elma ağacının kesilmesi 400 kişinin yaşadığı köyde tepki ve endişeye neden oldu. Bursa'da kafasına göre ağaç kesenlere ise ne dur diye nede caydırıcı cezalar veren var.


Alıntı:
Doğanyurdu Köyü'nde, Dursun Kolay'a ait Dumandede Mevkii'ndeki meyve bahçesinde 150 kiraz ağacı ve 150 adet elma ile armut ağacı, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce köküne yakın kısımdan balta ile kesilip bahçede bırakılmıştı. Dün de köyün Sarıpınar Köyü'ne bakan Külüstesler Mevkii'nde İsmail Tiryaki'ye ait 10 dönümlük meyve bahçesinin 5 dönümlük bölümünde bulunan ve bu yıl ilk meyvelerinin alındığı 150 adet Grand Smit cinsi elma ağacı kesildi.

KÖYLÜ ŞAŞKIN
Doğanyurdu Köyü Muhtarı Muhittin Tiryaki, amcasının oğlu İsmail Tiryaki'ye ait meyve bahçesinde 150 adet elma ağacının kesildiği haberini Sarıpınar Köyü çobanlarının verdiğini söyledi.
Sarıpınar Köyü çobanlarının bildirmesi üzerine meyve bahçesine gittiklerinde Dursun Kolay'ın bahçesinde olduğu gibi elma ağaçlarının köklerine yakın kısmından baltayla kesilip aynı şekilde bırakıldığını gördüklerini anlatan Muhtar Tiryaki, "Olay karşısında şaşkına döndük. Ne yapacağımızı şaşırdık. Köyde herkes, kendi meyve ağaçlarının da kesilmesinden endişe duyuyor. Böyle bir kansızlığı kimin yaptığını, amacının ne olduğunu anlamak mümkün değil. Böyle giderse herkes kendi bahçesinde nöbet beklemek zorunda kalacak" dedi.Köy muhtarı Tiryaki, İsmail Tiryaki'ye ait meyve bahçesindeki ağaçların kesilmesi olayını hemen jandarmaya bildirdiklerini, jandarmanın gelip olay yerinde gerekli incelemeleri yaptığını ifade etti.  


http://www.bursahakimiyet.com.tr/in.php?is=haber& ...p;im=19025


ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet