Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Rifat Behar
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 00:22
İstanbul'da gereksiz ya da hatalı İETT hatları

Bugün düşünürken Mecidiyeköy-Yenikapı otobüsünün gereksiz olduğuna kanaat getirdim. Mecidiyeköy - Taksim arasında metro var. Taksim'den Yenikapı'ya giden birkaç otobüs hattı da var. Bu hat neden mevcut? Bu hattın varlığını sorgulayalım. Üstelik bu hatta bir çok otobüs var- sefer sıklığı fazla. Bu hat kalksa çok şey mi kaybederiz? Bunun gibi gereksiz başka hatlar varsa burada tartışalım....

Uğuray
site denetçisi
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 00:27

bence yanıtı basit "Tek vesayit" olmasından dolayı.ben yeni kapıdan çıkıp otobüsüme bindiğimde tek seferde trafik dahi olsa gitmek isterim.neden taksime gidip aktarma gibi bir yola kalkışayım ki ? mantıksız olurdu.en azından ben bu şekilde düşünüyorum.

birde akbil kullanmayan vatandaşlarımızı düşünürsek.yenikapı - taksim hattı için bir ücret taksim - mecidiyeköy için ayrı bir ücret ödemek zorunda kalacaklar ki bunu hiç bir vatandaş yapmak istemez.zaten bir ton yere para harcanıyor.bir de iki sefer yapıp bu şekilde bir harcama yapmak istemeyecektir diye düşünmekteyim.

mehmetkonyar
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 00:28

Benim bildiğim bir de Zeytinburnu-Eminönü hattı var. Yanılmıyorsam numarası da 93. Bugün bu hatta Citaro çalışıyordu. Eminönü ile Zeytinburnu arasında hem banliyö hem de tramvay varken bu hattın çalışmasını da bir türlü anlayamıyorum.

erolc
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 00:29

Mecidiyeköy  yazmasına karşın, otobüs esentepeye kadar  gider.Gayrettepe Türktelekomdan aşağı saparak son durağına (caminin yanı) gider.

Rifat Behar
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 00:32

Esentepe'de de adı Gayretepe olan metro durağı var bildiğiniz gib.... Metro'nun hizmete alınmasıyla birçok otobüs hattı ya kısaltıldı ya da hepten kalktı. Ancak bu Mecidiyeköy - Yenikapı neden kalkmıyor? Trafikten hergün 10 otobüs çeksek kardır.... Değil mi? Sonuçta ben bugün Mecidiyeköy'de Yenikapı otobüsüne bekledim. Gelmedi. Taksim'e paşa paşa metro ile gittim. Sonra da Kurtuluş - Yenikapı ile Yenikapı'ya gittim...

erolc
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 00:33

Zeytinburnu  merkezine yada adliyesine gitmek için banliyöyü kullanırmısınız?

mehmetkonyar
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 00:36

Kullanmam ancak istasyondan besleme hat olsa daha mantıklı olmaz mı? Eminönü'ne kadar iki aracı yarım saatte bir çalıştırmaktansa daha sık aralıklarla merkeze kadar çalıştırırsınız. Daha hoş olmaz mı?

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 00:45

Alıntı:
Eminönü'ne kadar iki aracı yarım saatte bir çalıştırmaktansa daha sık aralıklarla merkeze kadar çalıştırırsınız. Daha hoş olmaz mı?

Zaten bu sistem İstanbul'da oturtulabilinse, toplutaşımada çok büyük bir merhale geçilmiş olacak... Ama pratiğe aktarılamıyor maalesef Sık aralıklarla toplayıcı merkezlere seferler düzenlenmesi, hem ORER'lerin daha gerçekçi olarak tutmasını sağlayacak, hem de frekanslar düşeceği için daha sık araç bulunacak...

Akın KURTOĞLU

hakan_1970
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 01:06

69A M.Köy-Yenikapı:
Metro ile otobüs durakları arasında mesafe ve sıklık farkı var. Özellikle yaşlı ya da yürüme güçlüğü çekenler için bu fark önemli. Bu hat olmazsa buraya gidecekler özel otomobil ya da taksi tercih edebilirler.
93 Zeytinburnu-Eminönü
Tramvay, banliyö hattı ve otobüs güzergahları birbirinden farklı. Üstelik 93, (93T gibi) oldukça kalabalık.  Güzergahının darlığı nedeniyle körüklü otobüs verilemiyor sanıyorum. Ayrıca tramvay mahşer yeri gibi kalabalık olmaya başladı. Tüm yük tramvaya bindirilirse, tramvaya binemeyen yolcular tramvaya küsüp birkaç kişi taşıyabilen araçlara yönelmek zorunda kalırlar.

ümit turan
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 01:32

Bence DT1 ve DT2 hatları, biri Şişli'den dönmeli diğeri ise Taksim'den dönmeli.Böylece hem o güzergah (Taksim-Mecidiyeköy)üzerindeki otobüs yoğunluğu azaltılmış aynı zamanda sefer sayısı arttırılmış olacaktır

sayfa 1
123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM