Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Murat Caner
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 11:12

Akın beye ekleme yapayım. Üç tekerlekli taşıyıcı. Doğrudan çevirince Türkçesi.

M.Ali Sade
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 11:53

Triportörler hakkında bir ipucu vereyim mi?

Bisiklet kullanmayı bilenler triportörü çok zor kullanır.Bilmeyen de çok rahatlıkla kullanır.Çünkü bisiklet kullanırken, içgüdüsel olarak dik durabilmek için bisikletin yattığı tarafa doğru gidonu(bisiklet direksiyonu) çevirdiğinizden, triportörü kullanırken de aynı hareket  yine iç güdüsel olarak yapılacağından bunu beyninizden atabilmek oldukça zordur.(Normal iki tekerlekli  bisiklet kullanabilenler bu yüzden üç tekerlekli bisikleti de kullanamazlar.)

Herkese selamlar...

mertcand
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 18:05

www.modifiyem.com sitesinde de(altta site tam olarak var)gezinirken triportörle ilgili şu mesaja rastladım ve komiğime gitti.Bu siteye de mesaj yazmanızı tavsiye ederim.

Alıntı:
Vatandaş!Triportörüne sahip çık..sayıma sizde katılın..

Türkiyede acaba kaç tane Triportör var diye merak ettim ama hiç böyle bir veriye rastlayamadım..İş başa düştü

Arkadaşlar yakınlarınızda gördüğünüz triportörleri bu konuya yazarsanız beni acayip bir şekilde mutlu edersiniz..Birde nerede gördüğünüzüde yazın..Triportörün ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar için:Triportör adı üstünde üç tekerlekli taşıyıcıdır..

Özellikle anadoludaki arkadaşlardan yardım bekliyorum..kampanyanın adını bile buldum:)Vatandaş triportörüne sahip çık!bakalım kimin mekanında daha çok triportör var..Konyalılar baştan galip gibi ama neyse

http://www.modifiyem.com/forum/printthread.php?t= ...&pp=40

mertcand
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 18:10

Bu mesajı aylar önce mrtcn üye adımla iett otobüsleri-tarihçe,nostalji ve hatıralar başlığına yazmıştım ama siteden atıldım ve yanlış başlıkta olduğu içinde fazla dikkat çekmedi.İşte o mesaj.

Merhaba!...Benim babamda kapıcılık yaptığı için 2000 yılından 2003 yılının sonuna kadar istanbulun en lüks semtlerinden biri olan Yenilevent Semtinde 3 yıl bu aracı yürütmeyi başardı.Yolda görenler hayranlık içerisinde triportörü'müze bakıyordu.Babamın yanına binen arkadaşları motoru devrilecek diye çok korkuyorlardı.Babam köprüden karşı'ya geçtiği zamanlar motorun hafifliği nedeniyle motor sallanıyordu.Babam bazen aracın arızılarını gidermeye çalışıyor,bazen ise yapamadığı zamanlar İstanbulun en iyi Arçelik Triportör ustalarından Tayyar ustaya triportörü teslim edip çok güzel bakımları yaptırıyordu.Tayyar ustanın İstanbuldan Balıkesire yerleşmesinden sonra İstanbulda böyle iyi bir ustayı bulmak çok zorlaşmıştı ve babamda bu yüzden triportörünü satmak zorunda kalmıştı.Çünkü bizi artık sürekli yolda bırakmaya başlamıştı....Şuan hala tripotorümüzü özlüyoruz!....Tayyar ustaya saygılarla...
SİZLERLE BABAMIN YAŞADIĞI TRİPORTÖR ANILARINI PAYLAŞABİLMİŞSEM NE MUTLU BANA!

utku20042
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 18:14

Triportör denilince benim aklıma gelen ilk şey Bizimkiler dizisinin kapıcısı Cafer'in triportörü oluyordur.

sipahi
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 18:17
pekte mazi

pek mazide kaldığı sayılmaz,

(+)

2004te Ispartada çekmiştim.

Akın Kurtoğlu

12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 19:14

Evet, doğru... Aslında İstanbul'da tek tük de olsa, yeni jenerasyon triportörlere rastlanabiliyor. Ama, 1960'lar ve 70'lerdeki (hatta 80'lerin ilk yarısına kadar) tüm taşıt sayısı içindeki payları çok daha fazlaydı. Resmi kurumlarda daha kullanılan bu pratik araçlarla, aynı zamanda özel sektör alanında da sokak aralarında zerzevat, balık, sebze-meyve, çiçek-gübre... satılırdı. Eminönü'nde ve Aksaray'da bunlardan ikisinin arkası seyyar köfteci dükkânı şekline çevrilmişti.

Akın KURTOĞLU

mertcand
12 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 21:24

Alıntı:
36 yıllık triportörler ekmek teknesi

Arçelik'in Çayırova tesislerinde 1968 yılında üretimine başlanan "Arçelik" marka triportörler, 36 yıldan beri hizmet veriyor. Arçelik triportörler, yedek parça sorunu olmaması, bakım ve tamir masraflarının az olması ve yakıt tüketiminin ekonomik olması nedeniyle piyasada üç tekerlekli taşıma araçları sınıfında yıllardan beri aranan marka olma özelliğini koruyor. Arçelik Triportör Bölge Servisi sorumlusu İsmail Soylak, bakımlı triportörlerin 1 milyar 500 bin liraya kadar müşteri bulabildiğini, triportörlerle 1 tona kadar yük taşınabildiğini kaydetti

http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/2004/EKIM/03/e13.html

goksel_k
12 yıl önce - Cmt 27 Oca 2007, 10:04

çekiş gücü hakkında fikir verecek bir resim.
mücehver soguncusu altı kişilik çete icraatlarını bu araçla yapıyorlar.    (Köşe kapmaca isimli filmden)

Bunyamin Ekmen
12 yıl önce - Cmt 27 Oca 2007, 11:19

Alıntı:
www.modifiyem.com sitesinde de(altta site tam olarak var)gezinirken triportörle ilgili şu mesaja rastladım ve komiğime gitti.Bu siteye de mesaj yazmanızı tavsiye ederim.

Alıntı:
Vatandaş!Triportörüne sahip çık..sayıma sizde katılın..

Türkiyede acaba kaç tane Triportör var diye merak ettim ama hiç böyle bir veriye rastlayamadım..İş başa düştü

Arkadaşlar yakınlarınızda gördüğünüz triportörleri bu konuya yazarsanız beni acayip bir şekilde mutlu edersiniz..Birde nerede gördüğünüzüde yazın..Triportörün ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar için:Triportör adı üstünde üç tekerlekli taşıyıcıdır..

Özellikle anadoludaki arkadaşlardan yardım bekliyorum..kampanyanın adını bile buldum:)Vatandaş triportörüne sahip çık!bakalım kimin mekanında daha çok triportör var..Konyalılar baştan galip gibi ama neyse

http://www.modifiyem.com/forum/printthread.php?t= ...&pp=40

Kullanıcının kişisel bilgilerini gör Özel mesaj gönder bu mesajı kaydet [421180 nolu mesajın adresi]

Konuyu açan benmişim

Bu arada bunlara esp şart demişim,şaka

sayfa 2
« önceki   123 ... 212223   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM