Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 38
Tolga_NRW
12 yıl önce - Cum 28 Eyl 2007, 02:17

İnternational FEETSTAR2070A
1975 Model.

Yukarida resmi olan ve tekrardan yazdigim
karayollaarina ait cekici. Caycumanin Istasyon yokusundan cikarken kükremesini duymaliydiniz...Ne zaman TCK nin arabalarini görsem hemen aklima Fotagraftaki arabanin Motor sesi gelir...Acaba bilen varmi kac Beygir kac silinidirdir?

M.Ali Sade
12 yıl önce - Cum 28 Eyl 2007, 10:11

Yukarıdaki 1976 model AS 600 de dikkati çeken ilk husus ön dingilin değişik oluşu.Muhtemelen BMC ya da Bedford'a tadil edilmiş.Kupa da yenilenerek yeni modellere uydurulmuş.Yoksa kaputun iki yanlardan açılan tipte 3 parçalı olması gerekirdi.

İnternational Fleetstar'da benim bildiğim Turbo beslemeli Detroit Diesel motor ve 10 ileri Fuller şanzuman olması gerekir.Motorun o güzel sesini yüksek kapasiteli turbosu verir.Hacmi ve beygir gücü konusunda ise maalesef bilgim yok.

Herkese selamlar...

celikf
12 yıl önce - Cum 28 Eyl 2007, 12:31
Fleetstar - 2070A Çekici ve rijit kamyonlar

Fleetstar - 2070A Çekici ve rijit kamyonlar Karayollarına TOE tarafından ithal yolu ile getirilmişlerdir.
TOE ayrıca ülkemize burunsuz İH çekiciler de getirmiştir. Amerikan araçları Cummins, DDA, ve CAT motor seçeneklerini içerir. Tabiki markanın kendi motor imalatı varsa onun yanında.
Karayollarının Fleetstar 2070A tiplerinin motorlarını kesin olarak bilmiyorum. Dokümanlarımı karıştırmam lazım. Ancak sizlere bir broşür sunacağım.

Selamlar.

celikf
12 yıl önce - Cum 28 Eyl 2007, 21:06
Transtar II COF 4070B

Alıntı:
TOE ayrıca ülkemize burunsuz İH çekiciler de getirmiştir.

Demiştik. Fakat doğrusu bu araçları getiren TOE değil, TOE'nin satış şirketi MAT (Motorlu Araçlar Ticaret) olacaktı.

Aşağıda Transtar II COF 4070B ;

Selamlar.

gökhan diler
12 yıl önce - Cum 28 Eyl 2007, 21:21
TOE

Ben, International Transtar serisinin sadece tek ceker modelleri yurdumuza girmistir diye duymustum, hic o modellerle yani cift cekerlerine rastlamadim , tabii ki bu yok demek degildir. Dogu Anadolu da bir iki tane var demislerdi onlardan Iran dan parca parca getirilmis. Bir zamanlar Istanbul da ki Bergama nakliyatta tek ceker yazmis oldugunuz modellerden vardi. Üstelik konu cok mükemmel cünki fleetlerin yurdumuza emegi coktur.

Konusu gecen bir Transtar Bergama Transport

celikf
12 yıl önce - Cum 28 Eyl 2007, 22:41
Maket MAN

Bu başlıktaki bazı resimler LASTKRAFT'dan tanıdık geliyor.
Bu dergide bizim el yapımı tamamen metal bir Eski Man maketi de yayınlanmıştı.
Malum önceki satırlarda MAN'ların nakliyemize çok emeğinin geçtiğinden bahsetmiştik.

Selamlar.

Bülent Yıldırım

12 yıl önce - Cum 28 Eyl 2007, 23:06
Maketler.

Maket kamyonlarla devam edelim isterseniz. İnternette çok var ama sadece ülkemize emeği geçmiş araçlara yer verdim.

vahitsan

12 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2007, 00:32

Aktoprak
12 yıl önce - Cmt 29 Eyl 2007, 05:04

1976 model vabis

celikf
12 yıl önce - Prş 04 Ekm 2007, 20:56
Taşıt sanayi Leyland

Gökhan Diler kardeşim çok güzel Leyland'lar yüklemiş.

Alıntı:
Arkadaslar uzun zamandir yurdumuza getirilmis alman markalari üzerinde durmustum, hem degisiklik olsun hemde yurdumuzda almanlar kadar hatiri gecen ingiliz modellerinden sizlere bir kac örnek yüklüyorum.

Bu da bir İngiliz dergisinde sürekli olarak yazı antet/logo olarak yer alan resim;

Selamlar.

sayfa 38
ANA SAYFA -> ULAŞIM