Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Bunyamin Ekmen
10 yıl önce - Prş 25 Oca 2007, 00:11

D1210'un bence en güzel yanı muhteşem aragazı verilmesiydi.

D1210'un tam gaz gelişinde çıkardığı sesi km öteden tanırım yani,ve de aragazına D1210'a kadar seri bop bp yapan kamyon yok benim bildiğim Tabi motor hacminin küçüklüğünden olabilir.

Kamyon başlığı açılması güzel olabilir.Bendeniz hiç kamyona binmemiş birisi olarak özellikle güzel türküleri duyduğumda dayanamıyorum kendimi bir 2520'de kasada 20-25 ton yük varmışta Ilgazı çıkıyormuşum gibi hissediyorum,oturduğum koltuktan sağ elimi direkt geri atıyorum rampa birazcık daha artıyor araba biraz bayılıyor ve o arada direkt aragazı ile beraber vites düşürüyorum.O vites değiştirme esnasında genelde kafam sola doğru çevriliyor Ya ne bileyim işte garip bir tutku kamyonları çok seviyorum hemde hiç binmediğim halde.

Konuyla ilgisi olmamakla birlikte en çok kullanmak isteyeceğim araçlardan biriside Otokar 80S 5.5 olsa gerek.Motor sesine,gücüne,manevra kabiliyetine hayranım.Ama güzel bir İbrahim Tatlıses çarkısıyla daha etkileyici olacağı kesin.

sipahi
10 yıl önce - Prş 25 Oca 2007, 00:40

başlığı böldüm, ne derece başarılı oldum bilmem... başlığın doğmasına sebep olan eski başlığımız:

Türkiye'de üretilen araclar - [EKONOMİ]

birde uyarı dostlar;

kötü fotoğraflar yüklemeyelim, wow diyemeyeceğimiz fotoğrafları lütfen tuğrasız yükleyelim.

adilarslanoglu

10 yıl önce - Prş 25 Oca 2007, 01:02
SAHİP ÇIKMAK

Arkadaşlar böyle bir başlık açılması bence bir şans.Lütfen yazdıgımız yazılarI,yüklediğimiz fotografları mümkünse kullandıgımız kelimeleri ölçülü seviyeli ve kurallara uygun olarak gönderelim.Bilmeyenler için söylüyorum site kurallarını iyi okuyun.Her buldugunuz fotografı yüklemeyin.Benim elimde yüzlerce döküman var kurallara uymadıgı için yüklemiyorum.Gelin bu başlıkta Türkiye nakliyeciğinin geçmişi gelecegi acısı tatlısıyla beraber yaşayalım.Bu sektörün tüm araçları ve kollları ile ilgili bildiklerimiz paylaşalım.
520 HN konusunda önümüzdeki günlerde cevap verecegim.

kemalsoylemez

10 yıl önce - Prş 25 Oca 2007, 18:17

Mükemmel fotoğraflar.
Bunları gördükçe hem kamyonlar hakkında bilgim artıyor
hemde kamyonlara olan sevgim pekişiyor. Teşekkürler.

E.Burak

10 yıl önce - Prş 25 Oca 2007, 18:42

Arkadaşlar Galiba Site Kurallarımızı Okuyumuyoruz Bazı Arkadaşlarımız Başka Siteler Resim Çalmakta Lütfen Böyle Haksız Olan Şeyleri Yapmayın Başkasının Emekleriyle Oynamayın  

sipahi
10 yıl önce - Prş 25 Oca 2007, 19:16

E.Burak arkadaşımız doğru söyler.

fotoğraflar başka siteye yüklenmiş ise kendimiz çekmediysek bir link olarak paylaşalım.

mesela: http://www.hankstruckpictures.com/forum01/index.p ...7.msg30651    gibi...

benimde böyle başlıklar hoşuma gidiyor ama arkadaşlar bu başlık "bazı" otobüs başlıklarına benzemesin, benzer ise başlığı veya benzetenin hesabını bende benzetmek durumunda kalırım.

yapılacak şu:
var ise bir fotoğraf makinamız gezeriz, gezerkende muhakkak böyle araçlar ile karşılaşırız. hoşumuza giden araçların 100lerce fotoğrafını çekeriz ve bunların içerisinden çok beğendiğimiz olmazsa olmaz 2-3 fotoğrafı paylaşırız.

selamlar.

M.Ali Sade
10 yıl önce - Cum 26 Oca 2007, 18:08

Üçü bir yerde....

Türk nakliyeciliğinin temel taşı,gariban kamyoncunun ekmek teknesi,sağlamlığın sembolü,şoförün dünya halter şampiyonasına hazırlanma aleti ,gerçekten de ülkemizde kamyonculuğun gelişmesine büyük katkıları olmuş üç araç.

TM 100 , TM 140 ve TM 150 BMC ler...

Not: Resim 1975 model BMC Kamyonu Kullanma Klavuzu kapağından alıntıdır.

M.Ali Sade
10 yıl önce - Cmt 27 Oca 2007, 22:38

1975 yılında aldığımız bir Bedford KG EJR kamyonuna ait servis cüzdanı ve aynı arabanın broşürlerinden seçmeler.

Ayrıntılı bilgileri daha sonra vereceğim,siz biraz resimlere bakadurun.

Herkese selamlar...

turgutharun

10 yıl önce - Pts 29 Oca 2007, 15:03

Arkadaşlar benim merek etdiğim konu Askamın şu anda yeni modellerini üretiği AS 600 serisi kamyonlar.Bu araçlar bir zamanlar Türkiye yollarında en çok satılan kamyonlardan biriydi.Ben 1979 Model bir AS 600 de Öğrendim araç kullanmasını.O yüzden bu araçların bende her zaman yeri çok ayrıdır.

asan70
10 yıl önce - Pts 29 Oca 2007, 23:21
ASKAM ın AS ı

Askeriyede  de kullanılan AS serisi..

As (600 ?) Şimdiki As 950 Süper in Atası.. O zamanki adı As 407 de olabilir..Konuyla ilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyoruz..

(+)

Bu fotoğraf ASKAM ın sitesinden alınmıştır,fotoğraf site tasarımı değişmeden önce vardı..Şu anda sitede yayınlanmıyor..

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM