Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ayhan
12 yıl önce - Çrş 24 Oca 2007, 09:29
İstanbul Bayrampaşa IKEA

Alıntı:
Türkiye'de 5 Mayıs 2005'te ilk mağazasını Ümraniye'de açan mobilya ve ev aksesuarı mağazalar zinciri IKEA üçünkü mağazasının temelini attı. İkinci mağazasını İzmir Bornova'da açan IKEA'nın bu kez tercihi İstanbul Avrupa Yakası'nda Bayrampaşa Otogarı'nın yanı oldu. İnşaat çalışmaları başlanan Bayrampaşa IKEA'nın yıl sonunda bitirilmesi planlanıyor. Maya Holding'le birlikte hareket eden İsveç'li şirketin bundan sonraki hedefi başkent Ankara'da bir mağaza açmak.

Sabah

Eski bir haber:

Alıntı:
Ikea, Ümraniye'den sonra İstanbul'da açmayı planladığı mağazanın yerini de buldu. İsveçli mobilya devi Bayrampaşa'da 15 parsellik bir alanın imar planı için Belediye'ye başvurdu.

İsviçre mobilya devi Ikea, Ümraniye'den sonra ikinci mağazasını Bayrampaşa'da açmak için düğmeye bastı. 2005 yılının Mayıs ayında 40 milyon dolarlık bir yatırımla Ümraniye mağazasını açan Ikea, Bayrampaşa'daki yer arayışını sonuçlandırdı.

Bayrampaşa Belediyesi yetkilileri Ikea'mn bölgede birbirine bitişik 15 parsellik bir alan için İmar Durum Bürosu'na başvuruda bulunduğunu açıkladı.

yapi.com.tr

Farmir
12 yıl önce - Pts 30 Tem 2007, 22:03

Istanbul Forum ( http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=20181) projesinin 1. etabini teskil edecek IKEA magazasi 1 Kasim 2007'de aciliyor; Bayrampasa IKEA Istanbul'da 2., Turkiye'de ise 3. IKEA magazasi olacak.
kaynak http://www.ikea.com.tr/storesparent_stores_istbay ...mpasa.aspx

çağdaş501_2

12 yıl önce - Sal 31 Tem 2007, 08:13

Bence IKEA'nın mobilya(ev aksesurları)satışlarından çok IKEA CAFE iş yapıyor.1 YTL'ye hotdog+sınırsız içecek ve külah dondurma sadece 0,50 Ykr.Bu böyle olunca millet sırf bunlardan yararlanmak için gidiyor IKEA'ya.
Ben İzmir-Forum Bornova'daki IKEA'da bunun örneğini çok yaşadım.100 metre ileride iki tane meslek lisesi var.Öğle tatilinde sırf bundan yararlanmak için en az 200-250 öğrenci gidiyor.
Kim bilir,belki Bayrampaşa'ya da sırf bu IKEA CAFE yüzünden açmışlardır

emrah basarol

12 yıl önce - Sal 07 Ağu 2007, 17:30

öyle bir düzen kuruldu ki istanbulda, olası bir afette -en basta depremde- sahra hastanesi olabilecek,lojistik saglanabilecek ve de sehrin icinde sayılabilecek heryer satıldı..(ikea bayrampasa arazisi,leventteki otobus garajı,bakırkoy e5 yanındaki carrefour arazisi vs vs ) tabiiki yatırım yapılması  sart ve guzel ama hersey düsünülüp yapılmalı bu yatırımlar..100binlerce insanın ölmesi veya yaralanması muhtemel bir deprem kapıdayken, son kalan arazileri satmak bana hic dogru gelmedi..

Oğulhan
12 yıl önce - Sal 07 Ağu 2007, 17:43

Ben geçen ay gittiğimde inşaat halindeydi Bayrampaşadaki İKEA. Ama Avrupa yakasına İKEA açılması iyi oldu Çünkü taa Kemerburgazlardan Ümraniye'ye gidiyorduk İKEA için.. Eee tabi zor oluyordu. Zaten iyi işleyen bir alışveriş merkezi olduğu için Avrupa yakasında da açılması iyi oldu.    İKEA Cafesi en çok işleyen yanı sanırım sınırsız içecek ve hot dog 1YTL 15parçalı özel İsveç köftesi ise 5.50. Fiyatlarının bu derece cazip eşya mobilya ve yiyecek ürünlerinin bu denli kaliteli olması İKEAya çok şey kazandırıyor. Öğrenciler İKEAya bundan çok rağmet ediyor. Bayrampaşadaki ile ve Antalyadaki ile birlikte İKEA sayısı yurdumuzda 2den 4e çıkacak sanırım. Ankara'ya da bir İKEA açılmalı derim  Bayrampaşa'dakinin açılışını dört gözle bekliyoruz

Musa_Armagan
11 yıl önce - Çrş 07 Ksm 2007, 19:29

Bende Almanya'da bir IKEA'da staj yapiyorum ve genelde bizdede en cok kazanci Bistro ve Restoran yapiyor 20 yasinda bir Türk genci olarak Türkiyede'de bulunan, dünyaca taninmis bir yerde staj yapip calismak istemisimdir. Nihayetinde basardim. IKEA genclere gercekten cok firsatlar veriyor. Türkiye'de IKEA'nin cogalmasi beni cok mutlu ediyor cünkü 3 sene sonra stajim bitince istedigim IKEA'da calisma firsatim oluyor. Ister Amerika, ister Kuwait, Türkiye, veya IKEA'nin bulundugu her hangi baska bir ülke. Hedefim Türkiyede IKEA'yi daha yükseklere tasimak.

Istanbulda ki bugün acilcan ikinci IKEA magazasindan resimler eklenirse cok sevinirim.

mamixmami
11 yıl önce - Pts 25 Şub 2008, 20:13

ikea benim okuduğum okulun karşısında kalıyo inşatı biitti ama yanında başka bi inşaat başladı ben bu inşaatın ne olduğunu bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz

mamixmami
11 yıl önce - Pts 25 Şub 2008, 20:20

arkadaşlar bana birisi bu inşaatın ne oolduğunu yazabilir mi ?

Seyhun
11 yıl önce - Sal 04 Mar 2008, 16:31

Alıntı:
ikea benim okuduğum okulun karşısında kalıyo inşatı biitti ama yanında başka bi inşaat başladı ben bu inşaatın ne olduğunu bilmiyorum bana yardımcı olurmusunuz

Geçenlerde IKEA'da idim..Yanındaki inşaatta brandaların üzerinde " Forum İstanbul " yazıyordu..

Forum İstanbul

Mesut Güven

11 yıl önce - Sal 04 Mar 2008, 16:36

Bayrampaşada Aquarium avm,Carrefour avmden sonra kurulacak olan 3. ve en büyük avm olacak forum istanbul.Yanlız Forum İstanbul ve Carrefourun bu kadar birbirlerine yakın olması bence pek hayra alamet değil.Birbirlerinin işlerini büyük oranda etkileyeceklerini düşünüyorum

sayfa 1
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet