Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
TCDD Haberleri
123 ... 118119120   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
34mert34
15 yıl önce - Cmt 20 Oca 2007, 22:16
TCDD HaberleriTCDD İLE AVEA İNTERNET İÇİN EL SIKIŞTI

TCDD ile Avea trenlerde internet kullanımı için el sıkıştı.

Genel Müdürümüz Süleyman Karaman ve Avea Genel Müdürü Cüneyt Türktan 13 Aralık 2006'da trenlere internet bağlantısı için protokol imzaladı.

Yolculuk sırasında dünya ile iletişimi mümkün hale getiren TCDD internet uygulamasına ilk olarak Ankara-İstanbul hattında çalışan Başkent ve Cumhuriyet ekspres trenlerinde geçti.

Yolculuk sırasında internet hizmetinden yararlanmak isteyen yolcuların biletlerini alırken bunu belirtmeleri gerekiyor.

Yolcular, sınırsız ve kesintisiz Internet hizmetinden ücretsiz olarak yararlanacaklar.


RAİL MİLES KART DEVRİ BAŞLIYOR

TCDD ile Vakıfbank Rail-Miles Kartı için 13 Aralık 2006'da sözleşme imzaladı.

Genel Müdürümüz Süleyman Karaman, imza töreninde yaptığı konuşmada TCDD'de son üç yıldır ilkler yaşandığını belirterek; "Demiryolları sadece altyapısı ile değil işletmecilik anlayışı ile çağa hazırlanmaktadır. Yolcular, Rail-Miles kartı ile TCDD'den aldıkları biletlerden kazandıkları puanlarla bilet alabilecekleri gibi taksitli bilet satışının yapılması da mümkün olacaktır. Ayrıca, bayram, yılbaşı, anneler günü vb. günlerde, promosyon amaçlı özel uygulamalar yapılacaktır." Dedi.

Vakıf Bank Genel Müdürü Bilal Karaman ise ; Çağdaş işletmecilik kurallarına göre kendini sürekli yenileyen iki kuruluşun Vakıfbank ve TCDD'nin işbirliği yapmasından dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu, bu işbirliğinin daha önce denizyolunda da yapıldığını ve büyük bir ilgiyle karşılandığını, hızlı tren çağına geçişle birlikte ilginin daha da artacağını belirtti.

Rail-Miles'ın 2007 yılında başlaması hedefleniyor.

YOLCULARIMIZA ÖNEMLE DUYURULUR
ANKARA-ESKİŞEHİR VE KONYA-SARAYÖNÜ arasında yapılacak hızlı tren çalışmaları nedeniyle bu güzergahlardan geçen trenlere 30.01.2007(dahil) tarihine kadar bilet satışı yapılmaktadır.
Diğer güzergahlardaki trenler için 30 gün ileri tarihli bilet satış uygulamamız devam etmektedir.

TCDD Genel Müdürlüğü ve Bağlı Ortaklıkları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğin 10. maddesi uyarınca; Büro Şefi, Vezne Şefi, Telgraf Telem Ekip Şefi, Kira İşleri Şefi, Ambar (Lojistik) Şefi, Reyon Şefi, Gar Müdürü, Lojistik (Ambar) Müdürü, Fabrika Personel ve İdari İşler Müdürü, Liman Personel ve İdari İşler Müdürü, Fabrika Muhasebe Müdürü, Liman Muhasebe Müdürü, Loko Bakım Atölye Müdürü, Revizörlük Müdürü ve Depo Müdürü görevine atanacak personele yönelik olarak görevde yükselme eğitimi açılması düşünülmektedir.


www.tcdd.gov.tr


mertcand
15 yıl önce - Cmt 27 Oca 2007, 22:17

•  ÇİN TELEKOM'DAN 150.YIL JESTİ…
•  TÜRK TRENLERİ ÇİN TELEKOM'UN TELEFON KARTLARINDA…
•  KOLEKSİYON AMAÇLI KARTLAR DÜNYA PİYASASINA VERİLDİ .

Çin Telekom-TCDD işbirliğiyle 3 ayrı seriden oluşan ve üzerinde Türk lokomotiflerinin/trenlerinin bulunduğu kartlar, Türk Demiryollarının 150.yılı anısına bastırılarak dünya koleksiyonerlerinin ilgisine sunuldu.
Normal seriden 75, puzzle serisinden 25'er adet bastırılan kartların ilk serisi 10 ayrı karttan oluşuyor.
Diğer iki seri ise puzzle olup, 4 karttan oluşan serinin üzerinde TÜLOMSAŞ'ta üretilen DE 24000'lik lokomotif ile 8 karttan oluşan seride buharlı lokomotif resmi bulunuyor.
Serilerin yaklaşık 150-250 dolar arasında dünya piyasasında satışa sunulduğu bildirildi.

10 KARTLIK(+)


ARKA YÜZ
 

8 KARTLIK
 

(+)


ARKA YÜZ
 

4  KARTLIK
 

(+)


ARKA YÜZAkın Kurtoğlu

15 yıl önce - Sal 20 Şub 2007, 16:48

TrenTV, test yayınına başladı...


(+)


http://www.tcdd.gov.tr/tv/trentv.htm

Akın KURTOĞLU


Kaptan-ıDeryaİbrahimPaşa

15 yıl önce - Sal 20 Şub 2007, 20:49

Alıntı:
İSTANBUL İZMİR YAKINLAŞIYOR�

BANDIRMA � İZMİR HATTINA 21 ŞUBAT 2007 ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT: 09.30'DA TÖRENLE 6 EYLÜL SÜPER EKSPRESİ SEFERE KONULUYOR�

BALIKESİR KURTULUŞ GÜNÜ ANISINA, � 6 EYLÜL SÜPER EKSPRESİ� ADI VERİLEN TREN İZMİR- BANDIRMA HATTINDA KARŞILIKLI ÇALIŞACAK.

Bandırma � İzmir hattında sefer yapacak olan �6 Eylül Süper Ekspresi� ilk seferine, 21 Şubat 2007 Çarşamba günü saat: 09.30'da Bandırma Gar'dan uğurlanacak.

�6 Eylül Süper Ekspresi�, İstanbul-Bandırma arasında sefer yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsleri (İDO) ile bağlantılı olarak çalışarak, İstanbul � İzmir arasındaki seyahatlere önemli bir alternatif getirecek.

İzmir/Çiğli'den 15.05'de, Bandırma'dan 09.30'da kalkacak �6 Eylül Süper Ekspresi� nin İstanbul bağlantıları Bandırma'dan 20.30'da, İstanbul/Yenikapı'dan 07.00'da hareket eden feribotla sağlanacak.

TCDD'nin, çağdaş demiryolu tesis etmek amacıyla belirlediği hedeflerden birisi de, Demiryollarının ihmal edilme sürecinde yeterli kaynak ayrılmaması nedeniyle yetersiz duruma gelen mevcut sistemini yenilemektir. Çünkü bu sorun, başta trenlerin normal hız seviyesinin düşürülmesini zorunlu kılarak, seyahat süresini artırıyordu. Aynı nedenlerle, İzmir - Bandırma hattında Cumhuriyetin ilk yıllarında 125 km/saate varan tren hızları, 2004 yılına gelindiğinde bazı yerlerde 30 km/saate kadar düşürülmüş, buna bağlı olarak seyahat süresi de gittikçe artarak, 6 saat 40 dakikaya ulaşmıştı.

İşte TCDD, mevcut hatları yenileme programı kapsamında; 372 km'lik Bandırma � İzmir parkurunda 2004 yılında başlattığı çalışmalar çerçevesinde; 101 km yolu tamamen yeniledi, 261 km yolun her türlü bakım ve tamiri ile 40 km ihata yaptı. Ayrıca, trafik yoğunluğu olan 64 adet hemzemin geçit korumalı hale getirirken, trafik yoğunluğu olmayan 140 adet hemzemin geçiti kapattı. 74 adet makası tamamen yenilerken, 100 adet makasın emniyet kilidini değiştirdi. Hattın tamamının koordineli bakımı ve periyodik kontrolü yapıldığı gibi bu değerler Süleyman Demirel ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi tarafından incelenerek, hattın değerlerine uygun konforlu bir seyir süresi belirlendi.

Pulman, yemekli, jeneratör vagonlardan teşkil edilen�6 Eylül Süper Ekspresi�, yol yenileme çalışmaları yapılan Bandırma- İzmir arasında 30�120 km/saat arasında değişen hızlarda seyrederek, seyahat süresi 4 saat 53 dakikaya indirecek. Böylelikle, İstanbul-İzmir arasındaki mesafe de, �6 EYLÜL SÜPER EKSPRESİ� ile İDO Deniz Otobüslerinin kombineli yolcu taşımacılığı sonucu 6 saat 53 dakikaya inmiş olacak.

Diğer taraftan, trenlerdeki emniyet sistemi güçlendirildiği gibi, trenlerde diğer emniyet sistemlerinin yanı sıra, makinist etkisiz hale geldiğinde devreye girecek �totman� sistemi de bulunuyor.

TCDD tarafından 51.000.000 YTL harcama yapılan İzmir-Bandırma parkurunda daha kaliteli bir seyahatin gerçekleşmesiyle birlikte, İstanbul-Bandırma-İzmir arasında feribot bağlantılı yılda yaklaşık 1 Milyon taşınan yolcunun, 600 Bininin demiryollarına yönlendirilmesi hedefleniyor.


http://www.tcdd.gov.tr/haberler/bandirma.htm


Mahmut
15 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 13:03

TCDD 80 adet elektrikli anahat lokmotifi ve bir simulatör için ihale açtı.

http://www.malzeme.tcdd.gov.tr/ihaleler/ozelihale ...80loko.HTM

Bir başka forumda ise Sıemens in Dispolok ES64U2 modellerinden kiralanacağını duymuştum.serifayhan
15 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 15:02
 


 
TDDY internet sitesindehızlı tren setlerinin yakın zamanda ülkemize geleceği belirtilmekte.

http://www.tcdd.gov.tr/genel/10sethizlitren.htm


azizbaskan

15 yıl önce - Pts 26 Şub 2007, 15:50

arkadaslar hizli tren ve marmaray projeleri hakkinda en son durum nedir bilen veya link önerisi olan varsa tesekkür ederim

...Mert...
15 yıl önce - Çrş 28 Şub 2007, 19:40

Alıntı:
EGE İLE MARMARA ARTIK DAHA YAKIN….

TCDD tarafından yenilenen, bakım ve onarımı yapılan Bandırma-İzmir hattına, “6 Eylül Süper Ekspres” treninin sefere konulması nedeniyle 21 Şubat 2007'de Bandırma Gar'da bir tören düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan 3. Bölge Müdürü Sabahattin Eriş; Yol yenileme çalışmalarıyla ulaşımda sürenin kısalacağını ve bunun da talebi önemli oranda artıracağını belirtti.

Törende bir konuşma yapan Genel Müdürümüz Süleyman Karaman; 2004 yılında bu hattı işletmeye kapattıklarını, bu süre içerisinde yolun 101 km'lik bölümünü tamamen yenilediklerini, 261 km'sinin her türlü bakım ve onarımı yaptıklarını, hemzemin geçitleri korumalı hale getirdiklerini, lokomotiflerin emniyet sistemini güçlendirdiklerini, makinistleri eğittiklerini ve defalarca deneme seferi yaptıklarını belirterek şunları söyledi;”

“Hükümetimiz 2003 yılından bu yana, bir yandan Ankara-İstanbul Hızlı Tren, Ankara -Konya Hızlı Tren ve Marmaray gibi dev demiryolu projelerinin yapımını başlatırken, bir yandan da mevcut yollarımızın yenilenmesi için demiryollarına ciddi ödenekler ayırdı ve ayırmaya devam ediyor.”İSTANBUL-İZMİR “6 EYLÜL SÜPER EKSPRESİ” İLE 6 SAAT 53 DAKİKA

Karaman sözlerini şöyle sürdürdü;”Trenler, İzmir-Bandırma kesiminde bundan tam kırk yıl önce bugünkünden daha süratli çalıyordu. Bu kırk yıl boyunca demiryollarına yatırım yapılmadığı için yollar eskidi, traversler eskidi ve trenler de ağırlaştı, yavaşladı. Demiryollarının bu bölgede varlığıyla yokluğu belirsiz hale geldi. Göreve geldiğimde de burada tren çalışıyordu. Ne var ki, bahsettiğim durumdan dolayı, yeterince emniyetli değildi. Yol eskidikçe tek çözüm tren süratini düşürmekle, hızları bazı yerlerde 20 kilometrenin bile altına almakla bulunmuştu.”

Süleyman Karaman daha sonra şunları söyledi;” İstanbul-İzmir arasında yılda, feribot artı diğer ulaşım vasıtalarıyla bir milyon insanımız seyahat ediyor. Demiryollarının bu hattı yenilemesiyle bunun 600 binini taşıma imkanı sağlanacak. Ayrıca, özellikle yaz aylarında meydana gelen ve sonucunda büyük maddi ve manevi kayıplar yaşadığımız kazalar da bir nebze önlenmiş olacak. Kırk yıl öncesinde daha süratli giden demiryollarımız, yapılmayan yatırımlar nedeniyle bize küstü, trenler ağırlaştı, yavaşladı. Bu gün demiryoluyla yeniden barışıyoruz. “

Genel Müdürümüz; yenilenen, bakımı yapılan yolun, Ortadoğu Teknik Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi aracılığıyla Avrupa normlarına göre değerlendirildiğini ifade ederek, üç yıllık bir çalışmanın sonucunda ilk seferine uğurlanan 6 Eylül Süper Ekspresinin Bandırma-İzmir arasını 4 saat 50 dakikada alacağını, tren - feri bağlantısıyla İstanbul'dan İzmir'e, İzmir'den İstanbul'a 7 saatte gidileceğini söyledi.

Balıkesir Valisi Selahattin Hatipoğlu da konuşmasında, TCDD tarafından daha kaliteli, daha güvenilir bir seyahat için yapılan çalışmalar sonucunda yolcuların demiryolları ile seyahate yönelteceğini, Balıkesir'in Kuruluş günü anısına 6 Eylül adı verilen Süper Ekspresin ayrı bir anlamı olduğunu, İzmir ve Bandırma limanları ile bağlantısı olan bu yolun yenilenmesiyle birlikte daha hızlı, daha kaliteli hizmet vereceğini ifade etti.

Bandırma-İzmir, İzmir-Bandırma arasında günde tek sefer yapacak olan ekspres Bandırma'dan sabah saat 09:30 da kalkacak. İzmir'den de 15.05'de Bandırma'ya hareket edecek olan ekspres 240 yolcu taşıyabilecek. İzmir Bandırma arasında sefer yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deniz Otobüsleri (İDO) ile bağlantılı olarak çalışacak

Süleyman Demirel Üniversitesi'nden Prof.Dr. Mustafa Karaşahin de; Hat üzerinde vagonun dört tarafına yerleştirilen ivme ölçerlerle çeşitli yönlerde ivmeler ölçüldüğünü, hat geometrisi, ivme ölçümleri MPV ölçüm cihazının değerleri dikkate alınarak hızların belirlendiğini, üç farklı lokomotifle yapılan deneme seferlerinde ivme ölçümlerinin yapıldığını, her bir ivme ölçümünden sonra, ölçümlerin hızla beraber değerlendirildiğini ifade etti.


www.tcdd.gov.tr


Hasan Barış
15 yıl önce - Pzr 11 Mar 2007, 09:48

Alıntı:

TCDD PERSONELİNE ÖNEMLE DUYURULUR
23.12.2006 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren TCDD ve Bağlı Ortaklıkları Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri uyarınca sınavsız olarak Makinist Yardımcısı unvanına atanabilen ve İstanbul ilinde çalışmaya istekli; Cer Muayene Memuru, Başrevizör, Revizör, Revizör Yardımcısı, Yol Sürveyanı, Tesisler Sürveyanı, İnşaat Sürveyanı, Tarım Sürveyanı unvanlı veya bu unvanlarda daha önce çalışmış personelinizin dilekçelerini 16 MART 2007 tarihinden önce işyerlerine vermeleri gerekmektedir.


Kaynak
www.tcdd.gov.tr


Hasan Barış
15 yıl önce - Pzr 11 Mar 2007, 09:51

. Ayın en temiz GAR'I: BALIKESİR
Balıkesir Gar'ın Müdürü Nevzat AYAZ'ın ödüle layık gördüğü Balıkesir gar personelinden:

1.Tesisler Bölge Kontrolörü Ergün YURTÇU
2.Gar Şefi İsmail ERAL
3.Gişe Memuru Doğan ÖZKAN

. Ayın en temiz İSTASYON'U: İHSANİYE
İhsaniye istasyon şefi Selami ERTUĞRUL'un ödüle layık gördüğü İhsaniye istasyonu personelinden:

1.İstasyon Şefi Ömer KAYA
2.Tesisler Kontrolörü Enser KATIK
3.Şube Şefi Mustafa KURNAZ

. En temiz TREN: 4 EYLÜL MAVİ TRENİ (tamamen yolcuların beğenisi ile seçilmiştir.)

1.Tren Şefi Yaşar ÖZTÜRK
2.Kondüktör Mehmet HINISLIOĞLU
3.Kondüktör Osman MURAT

. ÖRNEK PERSONEL:
İliç İstasyon Şefi Ali Ekber KENDİRCİOĞLU
Haydarpaşa Gar Kondüktörlerinden Bahattin KARAOĞLU
Kaynak Tcdd Gov tr

http://tcdd.gov.tr/kurum/birinciler.htmsayfa 1
123 ... 118119120   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM