Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Kemal
18 yıl önce - Prş 23 Ekm 2003, 12:56
[İST-C5.04] - Moda Tramvayı Rayda

Sonunda Moda tramvayı kırmızı beyaz boyası ile raylarda deneme sürüşüne hazırlanıyor görmek isteyenler iskeledeki deposundan onu görebilir.

Ben bunun eskiden Moda ve Kadıköy'de çalışan tramvayların replikası olacak diye düşünürken 1960 larda Doğu Berlin'de kullanılan Gotha marka tramvaylardan olduğunu gördüm.Aslında bunlar trafikte gitmesi için daha uygun 50 km max hızla gidebiliyor vede havalı kapılı tramvaylar çok da hoş görünüyor.

En son Kemal tarafından Prş 23 Ekm 2003, 16:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi

Burç

18 yıl önce - Prş 23 Ekm 2003, 12:59

yakında sitemizde görebilirsiniz...

Peki tramvay duraklarının yazı karakterine ne diyorsun?
Durakların ismini okuyabilen bir babayiğit çıkacak mı acaba?

Kemal
18 yıl önce - Prş 23 Ekm 2003, 13:35

bu duraklar kötü oldu bunlar yola çıkıntı yapıyor ve önüne gelen bi tane bindiriyor hepsi daha kullanılmadan yamuldular.Değişmesi lazım yazıları okumanın da imkanı yok adam gibi bi işi niye yapmazlar anlamıyorum yahu.
Bende makina yok olsaydı balon havalanırken alttan da tramvay deposuna doğru giderken ikisini birden aynı karede hapsedecek şekilde bir fotograf çekecektim belki sen çekersin böyle birşey.

Bora
18 yıl önce - Prş 23 Ekm 2003, 14:05

bekliyoruz arkadaslar

29 ekimmi simdi acilis ?

messiah_haktan

18 yıl önce - Prş 23 Ekm 2003, 15:20

Bu arda bu tramvaylari böyle birakmamislardir herhalde,berlindeki gibi taxi renginde Istiklalin tramvaylarinin rengi cok daha hos bence!
Bu Berlinde cekilen resim hic güzel degil,tramvay etrafa uymuyor,koca koca raylar,cirkin binalar etc.. ya bizimki daha uyumlu

Kemal
18 yıl önce - Prş 23 Ekm 2003, 16:32

Bravo resim bu katılıyorum bizim tramvay İstiklaldeki gibi alt kısım kırmızı üst ise beyaz bizimkisini dün depoda ışıklar altında harika bir şekilde parlarken gördüm çok hoştu.

Faruk

18 yıl önce - Prş 23 Ekm 2003, 16:48

Tramvay'in modelimi böyle olacak ? Resimdeki tramvay kadiköyde mi ?
Hiç benzetemedim kadikoy'e

messiah_haktan

18 yıl önce - Prş 23 Ekm 2003, 17:31

Faruk allahtan orasi Berlin,arkadaki düz binalardan belli oluyor zaten

Faruk

18 yıl önce - Prş 23 Ekm 2003, 17:43

Hele diyorum burasi hiç benzemiyor kadiköy'e

sipahi
18 yıl önce - Prş 23 Ekm 2003, 23:56

Moda Tramvayı Cem Sokakta...

Hokomok'o abey senin bir ara gönderdigin resimi görmüstüm yoksa digerlerinide mi siz yaptiniz?

Suluboya tramvaylar: http://www.kobiline.com/web/paintedtrams/default.asp

sayfa 1
ANA SAYFA -> ULAŞIM