Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir Çevre Yolu Haberleri ve Tartışmalar
« önceki   1234 ... 9899100   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege
cevap yaz
sayfa 3
ozguro
13 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 17:51
Trafik lambaları

İzmir Altınyol dan Menemen e kadar kac tane trafik lambası var:Sayan oldu mu acaba?

EnderYıldırım
13 yıl önce - Cum 06 Ekm 2006, 17:56

Trafik sorunun çözümlenmesi için, sadece çevreyolunun tamamlanması yeterli değil. Ayrıca alt veya üst geçitlerde yapılmalı. Zaten Altınyol çok bakımsız, dökülüyor. Böyle bir trafiğin kırmızı ışıklarla da engellenmemesi lazım vede son olarak mesela Şemikler kavşağında ki durum vahim. Belediye bu geçitler için neyi bekliyor?

eng ygl
13 yıl önce - Cum 27 Ekm 2006, 18:36

Alıntı:
Çevre yolunun Bornova Viyadüğü ile Girne Kavşağı arasında 1870 metre uzunluğunda Karşıyaka 1 ve 318 metre uzunluğunda Karşıyaka 2 Nolu 2 adet tüneli bulunuyor. Son sistem teknolojik donanıma sahip tüneller asfaltlandı. Şu anda havalandırma sisteminin yüzde 90'ı tamamlanan tünellerin aydınlatma sisteminin de yüzde 30'u bitirildi.

Alıntı:
Çevre Yolu'nun Girne Kavşağı'na kadar olan bölümü bu sene bitecek.

Yilin bitimine 2 ay kaldigina gore, son zamanlarda o civardan gecen arkadaslara sormak istiyorum, bu tuneller ve Girne Kavsagi'na kadarki bolum yilsonuna dek acilabilecek gibi mi?

Ali Murat Sevi
13 yıl önce - Cmt 28 Ekm 2006, 21:41

İki hafta önce gördüğüm kadarıyla Bornova viyadüğünün Karşıyaka'dan Bornova istikametine gidiş yönü neredeyse tamamlanmış. Girne kavşağı ile tünellerdeki çalışmaların da tamamlanmakta olduğu düşünülecek olursa, Çevre yolunun en azından Karşıyaka'dan Bornova istikametine gidiş kısmı önümüzdeki birkaç ay içerisinde açılabilir gözüküyor. Ancak Bornova viyadüğünün Karşıyaka'ya giden yönü halen inşaat halinde; henüz birçok tamamlanmamış viyadük ayakları var, köprü üstü kaplamaya ise daha yeni başlanmış. Yani çevre yolunun bu yönü tamamlanmaktan henüz uzak gözüküyor. Çevre yolunun Girne Kavşağından Bornova yönüne giden kısmı kısa sürede açılırsa, Altınyol'daki trafik sıkışıklığı en azından sabahları azalır diye düşünüyorum. Umarım çevre yolunun her iki yönü de en kısa süre içerisinde tamamlanır.
Selamlar

eng ygl
13 yıl önce - Pzr 29 Ekm 2006, 21:41

Elinize saglik, fotograflar cok guzel. Tuneli bitir, viyadugu bitir, ama duz yolun kaplama calismasi yuzunden acilis geciksin, sadece bizde gorulecek uygulamadir herhalde. Insallah bir an evvel acilir da Izmir'in kentici trafik yuku, kamyon ve sehirlerarasi otobuslerden arinir...

evrim35
13 yıl önce - Cum 03 Ksm 2006, 14:28

Ali Murat Kardeşim, bu fotoğrafları çekmek, bizleri bilgilendirmek için yerinde inceleme yapmış; emek vermiş, sonsuz teşekkürler. Çevre yolu bu fotoğraflara bakıldığında kanımca 2007 başında bitirilmeli, hiç değilse tek şeridi açılmalı. Zira, İzmirli'nin, bilhassa Karşıyaka'da oturanların dayanacak gücü kalmadı!

HAKAN©

13 yıl önce - Cum 03 Ksm 2006, 23:12

Alıntı:
Çevre yolu bu fotoğraflara bakıldığında kanımca 2007 başında bitirilmeli, hiç değilse tek şeridi açılmalı. Zira, İzmirli'nin, bilhassa Karşıyaka'da oturanların dayanacak gücü kalmadı!

Bilginiz var mıydı yoksa içinize mi doğdu bilmiyorum ama bugün akşam üzeri Forum Bornova önündeki kavşak çalışmasında yetkililerle yapığım görüşmede, en azından bir şeridinin "2 yönlü olarak" yılbaşına kadar ulaşıma açılacağını söylediler.    

evrim35
13 yıl önce - Cmt 04 Ksm 2006, 01:26

Aslında bilgim vardı, ancak hayata geçirilip geçirilmeyeceğine ilişkin kuşkuluydum. Bilginin kaynağı konusunda bu müthiş fotoğrafları çeken, aynı zamanda orada çalışan işçilerle yüz yüze konuşan dostum Ali Murat Sevi'ye atıf yapıyorum  

eng ygl
13 yıl önce - Cmt 04 Ksm 2006, 10:28

Alıntı:
Forum Bornova önündeki kavşak çalışmasında yetkililerle yapığım görüşmede, en azından bir şeridinin "2 yönlü olarak" yılbaşına kadar ulaşıma açılacağını söylediler.
Nasil Ankara-Istanbul otoyolunun muhtelif kesimlerinde calisma yapilirken trafigi diger yonde ikiye bolerek veriyorlar, burada da yolun 4 serit oldugunu varsayarsak 2'ser serit halinde tabii ki acilabilir. Eylul 2004'tu saniyorum, bir Cuma aksamustu Karsiyaka'ya giden yolda bir kamyonun yuku kaymis ve yuku (camasir makineleri) yola sacilmisti. Kamyon ve yola sacilan makineler cekilene dek, yolculuk da tam bir iskenceye donusmustu.

Insallah bir an evvel acilir. Izmirlilere simdiden hayirli olsun 

Ömer3510

13 yıl önce - Cmt 16 Arl 2006, 02:56
çok az kaldı

çevre yolu açılıyor trafik levhaları takıldı
1 ocakta hizmette

sayfa 3
« önceki   1234 ... 9899100   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Ege