Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'de Eskiden Sinema Olan Binaların Bugünkü Hali
123 ... 252627   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
35CEM35

10 yıl önce - Pzr 14 Oca 2007, 10:28
İzmir'de Eskiden Sinema Olan Binaların Bugünkü Hali

Yıllarca İzmir halkına sinema olarak hizmet etmiş binalar şimdi ne durumda?Pek çoğumuzun anılarında kalan,şimdilerde yerinde yeller esen sinemaların bugünkü durumlarını gösteren kareleri paylaşalım.Ben ilk olarak Kapılarda,karagözoğlu tütün mağazasının yanında olan klüp sinemasını ekliyorum.Görünen bina tütün mağazası idi,şimdi atıl durumda koca bir hayalet bina,ilginç?
Binanın bitiminde görünen mavilik benzin istasyonu,sinemanın olduğu arazi.Bu sinema yanmıştı ve yıllarca otopark olarak kullanılmıştı.Yaklaşık bir senedirde benzin istasyonu olarak kullanılıyor.

(+)

35CEM35

10 yıl önce - Pts 15 Oca 2007, 13:52

Aynı yer...

(+)

yılmaz büktel

10 yıl önce - Cum 19 Oca 2007, 15:14

cem, basmane garı gerisindeki Yıldız sineması. ben eski resmini buraya koyayım sende yeni halini.
Bilmeyenler için gar binasının arkasındaki mavi renkli kalkan duvar sinema fuayesinin girişini oluşturuyor. sinema ise onun gerisindeki kiremit çatılı yüksek tuğla bina.

Yılmaz948

10 yıl önce - Cum 19 Oca 2007, 15:20

1960 lı yıllarda çok sık gittiğimiz Elhamra sineması vardı. Sanırım o yıllarda İzmir'in en nezih sinemasıydı. 33 yıldır İzmirden ayrıyım. Sinema acaba ne durumda? Fotoğrafına sahip arkadaşımız var mı?

35CEM35

10 yıl önce - Cmt 20 Oca 2007, 10:15

Yılmaz beyin mesajını okuyunca soluğu sinemanın önünde aldım.Kemer'den Konak yönüne giden otobüslere bindiğinizde,istasyon durağında inince karşınızda hemen bu manzarayı görüyorsunuz.Otobüs durağından bi adım ne sağa ne sola yürümeden sinemayla direk yüzyüze geliyorsunuz.Şimdi orasıda pekçoğu gibi halı saha oldu.Önündeki ahşap kapılarda eskilerin izleri yaşam savaşı veriyor.Bu ağaç işçiliğini başka sinemalardanda hatırlıyorum.İçerdeki bilardo salonu ben bildim bileli vardı zaten,halada duruyor.(Camlı florosanlı olan kısım)

(+)

Yılmaz beyin fotoğrafında,sinamanın yerini işaretledim.

Vehbi bey,Elhamra sineması için bana sadece birkaç gün zaman tanıyın.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 252627   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR