Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
i.osmanoğlu
16 yıl önce - Pzr 16 Tem 2006, 18:01

adem arkadaşım yakında terminalde burulaşa geçecek yavaş yavaş hatlar tek elde toplanmaya başlıyor.

i.osmanoğlu
16 yıl önce - Pzr 16 Tem 2006, 18:34

Alıntı:
Sözleşme uzatılmayacak
Sözleşmenin uzatılmaması konusunda Büyükşehir Belediyesi kararlı. Genel Sekreter Hüseyin Konçak, biten sözleşme süresinin uzatılmasının mümkün olmadığını, otobüs sahipleriyle yaptıkları toplantıda da kendilerine BURULAŞ'a müracaat etmelerini ve yapılacak anlaşmayla kiralama usulüyle çalışmaya devam edebilecekleri söylediklerini belirtti. Konçak, "Mağdur olduklarını düşünüyorlarsa gelsinler, araçlarını kiralayarak BURULAŞ ile çalışsınlar" dedi.

Arkadaşlar öncelikle bu burulaş olayına çok sevindim. Bursa hakimiyet gazetenin haberine göre araçlar burulaş'a kiralanmıştır. Bundan sonra bütün hatlarda böyle olacağını zannediyorum. Bmc otobüsleride artık burulaş tarafından işletiliyor.O yüzden Özel Halk Otobüsü ibareleri silinerek yerine BURULAŞ ibaresi konulmuştur Yani artık bmc otobüslerin resimlerini boi otobüsleri güncel fotoğraflar başlığına koyabiliriz.

Cem Telgeren
16 yıl önce - Pts 17 Tem 2006, 23:07

Alıntı:
ya arkadaşlar ben bi şey soracam bursa' nın ulaşımı hakkaten mafyanın elinde falan mı ya..çünki herşey tek elde özellikle terminalden Bursa' nın içine giden terminal otobüsleri...neden tek elde neden belediyenin kendi otobüsleride yok..çokluk daima hizmet kalitesini arttırır fiyatı aşşağıya çeker..sizcede tek elden çıkması gerekmio mu...

Doğrusu mesajda ne söylenilmek istendiğini anlamadım.Bursa ulaşımı tek elden yürütülmüyor ki.Söz konusu Terminal otobüsleri,yeni şehirler arası Bursa Terminali açıldığında şehir merkezi ile terminal arasındaki ulaşımı sağlamak için konulmuştu.Halen teminalin işletmeciliğini de yapan BOY-KOOP ile belediye arasındaki sözleşme gereği bu otobüslerin işletme hakkı da BOY-KOOP'a verilmişti.Daha sonra Kuzey Garajı iptal edilip Terminal'e taşındığında Halk-Tur'un işlettiği 38 numaralı hat terminale uzatılmıştı.38 hattının sözleşmesi geçtiğimiz günlerde bitince hat BOİ'ye daha doğrusu Burulaş'a devredildi.Burulaş'ın alacağı 70 otobüs henüz gelmediği için bu hatta geçici olarak BOİ otobüsleri hizmet veriyor.Yani mesajda belirtildiği gibi mafya durumu söz konusu değil.Zaten Terminal hatları işletmesi sözleşmesinin de süresi yakında sona erecek ve bu hatlar da büyük ihtimalle Burulaş'a devredilecek.Şu anda da bu Terminal Özel Otobüsleri tüm diğer özel halk otobüsleri gibi BOİ'nin kontrolörlüğünde çalışmaktadır.

i.osmanoğlu
16 yıl önce - Pts 17 Tem 2006, 23:25

Alıntı:
Şirketin Ana Faaliyet Konuları :
1. Raylı – raysız , yer altı ve yerüstü her türlü kara,deniz,göl ve hava ulaşımı taşımacılığı hizmetlerini yapmak, yaptırmak,işletmek ve işlettirmek.
2. Ulaşım planlarını yapmak, yaptırmak.
3. Her türlü toplu taşımacılık hizmetlerini yürütmek ve bu maksatla ilgili tesisler kurmak, kurdurmak, işletmek ve işlettirmek.
4. Meydan, bulvar, cadde ve anayollar yapmak, yaptırmak ve bunların onarımını yapmak ve yaptırmak.
5. Açık ve kapalı park yerleri, katlı otoparklar, alt ve üst geçitler yapmak, yaptırmak, işletmek ve işlettirmek.
6. Şehir içi karayolu yapısının trafik düzen ve güvenliğini sağlayacak durumda bulunması için gerekli hizmet ve işleri yapmak, yaptırmak.
7. Yolcu ve yük terminallerinde katlı otopark ve sosyal tesisler yapmak, yaptırmak, işletmek ve işlettirmek.
8. Yolların verimini arttırmak ve trafik akışında ekonomi sağlamak amacıyla sinyalizasyon ve kapalı devre televizyon sistemlerini kurmak, kurdurmak ve bakım onarımını yapmak , yaptırmak .
9. Her türlü araçların bakım ve onarımını sağlamak amacıyla atölyeler kurmak, kurdurmak veya bakım ve onarım işlerini ihale yoluyla yapmak ,yaptırmak.
10. Toplu taşımacılıkla ilgili olarak duraklar, yer altı ve yerüstü terminaller, rıhtımlar, iskeleler yapmak, yaptırmak.
11. Toplu taşımacılıkla ilgili olarak bilet, kart, makbuz, jeton ve benzeri ücret toplama sistemlerini yapmak, yaptırmak, işletmek, işlettirmek.
12. Şehirlerarası otobüs terminali yapmak, yaptırmak, işletmek, işlettirmek.
13. Konuları ile ilgili projeleri ve müşavirlik hizmetlerini yapmak veya yaptırmak.

Şirketimizin Faaliyetleri
1. Şirketimizin ana faaliyeti Hafif Raylı Sistem İşletmeciliği ( BursaRay ) ‘dir. BursaRay’ın İşletmeciliği için ihtiyaç duyulan personel alımları 2002 yılı içinde tamamlanmış olup 19.08.2002 tarihinden itibaren günde ortalama 140.000 kişiyi taşıyan bir sistem olarak Bursa’ya ulaşım hizmeti vermektedir.
2. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ ne ait 118 otomobil , 6 otobüs ve 8 minibüs kapasiteli YEŞİL KATLI OTOPARK’ ın işletmeciliğini yapmaktadır.
3. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ ne ait 257 araç kapasiteli ADLİYE KATLI OTOPARK ‘ ın İşletmeciliğini yapmaktadır.
4. Bursa Büyükşehir Belediyesi birimlerinin hizmetinde kullanılmak üzere muhtelif binek araç, minibüs ve kamyonet ‘ lerin çalıştırılması işini yapmaktadır.
5. Buski Genel Müdürlüğü birimlerinde görevlendirilmek üzere muhtelif araçla Hizmet Araçları Kiralama işini yapmaktadır.
6. Lastik tekerlekli toplu taşıma işletmeciliği için hazırlık faaliyetleri devam etmektedir.

Belediye sitesindeki Burulaş'ın şirket faaliyetleri bölümünün bir kısmını aktarıyorum. Son madde de yazılan hazırlık faaliyetleri herhalde ulaşım alanında Burulaş'ıda göreceğimiz günlerin yakın olduğunun bir kanıtı..

metinal
16 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 09:02

Alıntı:
Toplantıda ayrıca, sınırları genişleyen Bursaray'ın yeni hatları ve ilçelere otobüs ulaşımında, 'Bütünleşik bilet sistemi'nin uygulanması için BURULAŞ'ın, Büyüşehir Belediyesi ile yapmış olduğu anlaşmaya ek süre verilerek, 10 yıllık işletmecilik sözleşmesi için Başkan Şahin'e meclis tarafından yetki verildi.

Alıntı Büyükşehir web sitesinden, cümleden çok bir şey anlaşılmıyor ama Burulaş ile 10 yıllık bir sözleşme yapılacak sanırım. Özellikle ilçelere açılan yeni hatlar sanırım Burulaş'a verilecek.

i.osmanoğlu
16 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 09:19

Aslında bir ara gazetelerde haber çıkmıştı boi'nin işletmeciliğini burulaş aldı diye. Çok aradım ama o haberi bulamadım. Yani belediye bir şirket kurdu(burulaş) ve ulaşımı o şirkete devretti,aslında şu anda bile bütün hatları burulaş işletiyor ama görünürde boi var. Yani izmirdeki eshot ve izulaş gibi bizdede boi ve burulaş oldu.O yüzden zaten belediyenin olan şirkete belediye 10 yıllık bir işletme süresi vermiş.(50 yılda verse olurdu ) Zaten sonrasındada 70 otobüs ihalesi oldu. Otobüsler gelince burulaş yazılı(bmcler gibi) otobüsleri heryerde göreceğiz.

Adem_in_Chemistry
16 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 11:43

Ya benim demek istediğim tek elde olan işletmeciliğin daima kalitesiz olacağıdır...ihalenin kime verilmesi pek fazla önemli olmamalı önemli olan o işi yapan her kimse yolcularına daha ii hizmet vermesi gerekir..ancak böyle tek elde olursa (terminalde olduğu gibi) rekabet olmayacak ve mecbur orda hangi otobüs varsa onun kullanılacağından dolayı hala can güvenliği sıfır olan o hurda olmaya yüz tutmuş Terminal otobüsleri kullanılmaya devam edilecek....Herkesçe bilinen şey rekabetin hizmetin kalitesini arttırdığıdır ve bu yapılamıorsa bunun arkasında başka kuvvetlerin olabileceğii düşünmek kaçınılmazdır bilmem anlatabildim mi sayın arkadaşım...

Cem Telgeren
16 yıl önce - Sal 18 Tem 2006, 18:14

Alıntı:
Ya benim demek istediğim tek elde olan işletmeciliğin daima kalitesiz olacağıdır...ihalenin kime verilmesi pek fazla önemli olmamalı önemli olan o işi yapan her kimse yolcularına daha ii hizmet vermesi gerekir..ancak böyle tek elde olursa (terminalde olduğu gibi) rekabet olmayacak ve mecbur orda hangi otobüs varsa onun kullanılacağından dolayı hala can güvenliği sıfır olan o hurda olmaya yüz tutmuş Terminal otobüsleri kullanılmaya devam edilecek.

Bu konuda tamamen haklısın.Terminal otobüslerinin çok eski model olması daha önce sitede tartışılmıştı.Ancak bu hatların işletmeciliği yakında Burulaş'a geçecek ve sanırım Burulaş Terminal hatlarına yeni alacağı Conectoları koyacak.Burulaş bir belediye şirketi olduğundan (Aynı zamanda Bursaray'ın işletmeciliğini de Burulaş yapmaktadır.)verdiği hizmetin kalitesi ön planda olacaktır.

Ben Halk otobüsleri,bilhassa yeşil renkli küçük halk otobüsleri ile ilgili görüşlerimi daha önce bu sayfalarda belirtmiştim.
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=250653#250653

ömer öktem
15 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 21:24

bende gördüm bu otobüsü ve üzerinde BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ yazıyodu galiba

Salih Kuş

15 yıl önce - Prş 24 Ağu 2006, 21:29

Alıntı:
bende gördüm bu otobüsü ve üzerinde BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ yazıyodu galiba

Sanmıyorum.Bir kere bursa-ulaşım gurubundan habersiz gelemez ikincisi orta kısmında arabadan gözükmeyen bir .... belediyesi yazısı var.Bursa ö.h.otobüslerinde o bölgede yazmaz.Ayrıca hat tabelasıda bursadaki türden değil gibi duruyor çok fazla belli olmasada.olsa olsa gezi amaçlı başka şehirden gelen bir otobüstür.

sayfa 3
« önceki   1234 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara