Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 13
Utku ARDIÇ

11 yıl önce - Cmt 15 Oca 2011, 15:26

Alıntı:
Şuan 120.000 dolayında olan yolcu sayısı o günlerde 6000 lerde idi.Çünkü metro Minibüs gibi kapı önüne hizmet edemiyordu malesef.Minibüslerin Belini kıramayıncada ve kaldırmayada yetkisi olmadığından Oturup anlaştı.

Raylı sistemi tanımlayışınıza hayran kaldım.Bir toplu taşımacı olarak raylı sistem entegrasyonlu gelişmiş toplu taşıma kavramını bilmemeniz çok ayıp.Sakın sağda solda ben bu işi yapıyorum demeyin rezill olursunuz.

Ahmet ÖZDÜR3
11 yıl önce - Pzr 16 Oca 2011, 02:48
Utku BeyEfendiye

Alıntı:
Raylı sistemi tanımlayışınıza hayran kaldım.Bir toplu taşımacı olarak raylı sistem entegrasyonlu gelişmiş toplu taşıma kavramını bilmemeniz çok ayıp.Sakın sağda solda ben bu işi yapıyorum demeyin rezill olursunuz.

Bende sizin okuyup-anlama olgunuza hayran kaldım
1-Raylı Sistem ile ilgili bir tanım yapmadım.Aksine "M"Plakalı araçların yasal konumdan bahsettim.
2-Toplu taşıma işi ile uğraştığımıda nereden çıkarttınız..Pardon Hayranlığım bir kat daha arttı.

Önce okuyup-anlayın..
Bursa ve ulaşım üzerine ne derece bilgi sahibisiniz.??
Yazdıklarımda Varsa aksini idda ettiğin bir konu Hodri meydan.Neye itiraz ediyorsunuz ki.Bilelim.

Hitabetiniz sözde çağdaş bir ulaşımcı olarak,sözde çağdışı minibüs kültüründen pekde farklı olmamış..
Yinede
Saygılar

Batur

11 yıl önce - Pzr 16 Oca 2011, 13:45

Alıntı:
Ticari araçları Belediyenin çalıştrmama gibi bir kanuni yetkisi yok,lüksüde yok.Bu araçlar 10550 sayılı bakanlar kurulu kararı ile çalışıyor.Kanun ve yasa ile de korunuyor.Belediye bu araçları istesede silemez ve Minibüs yada Otobüsçününde öyle bir kaygısıda yok zaten.

Alıntı:
Minibüslerin Belini kıramayıncada ve kaldırmayada yetkisi olmadığından Oturup anlaştı.

Madem böyle bir yasa var, minibüsçüler yasal haklarını kullansınlar ve Batı bölgesinde kaldırılan minibüs hatlarını geri getirsinler, plakalarını geri alsınlar.

Sizin söylediğinize göre Belediye olmayan yetkisiyle nasıl kaldırdı o minibüsleri anlamak mümkün değil.

Raylı sistem düşmanı olarak bu konunun üzerinde durmalısınız, minibüs taşımacılığının raylı sistem karşısında heba edilmesine izin vermemelisiniz .

Ahmet ÖZDÜR3
11 yıl önce - Pzr 16 Oca 2011, 15:32
Özel Sektör&Dolmuş Şöförü

Alıntı:
Madem böyle bir yasa var, minibüsçüler yasal haklarını kullansınlar ve Batı bölgesinde kaldırılan minibüs hatlarını geri getirsinler, plakalarını geri alsınlar.

Sizin söylediğinize göre Belediye olmayan yetkisiyle nasıl kaldırdı o minibüsleri anlamak mümkün değil.

Şu söylemleriniz ile ;Bursa Ulaşımı ile ilgili,entegrasyon ile ilgili,raylı sistem ile ilgili,dolmuş,Minibüs ;otobüs taşımacılığı ile ilgili hiçbir bilgi sahibi değilmişsiniz.
Bu toplu taşıma işini Sen Batur bey,Sen Utku bey vb siz,biz TC vatandaşları yani bizler; Özel sektör bu toplu taşıma işini yapmasında ,Devlet bu işi yapsın zihniyetinde olan arkadaşlar.Size sesleniyorum.Türkiye Cumhuriyeti DEMİR KAPI Ülkesi mi??MUZ Cumhuriyetimi??
Herşeyinizi devlet yapsın biz de devlete iş yapalım zihniyetimi hakim sizlere??Soruyorum..
Hangi devlet kurumunda memursunuz yada devletin hangi yan kuruluşunda sözleşmeli çalışıyorsunuz arkadaşlar?
Ayrıca;
Toplu Taşıma işi yaptığımı söyledim mi??
Raylı sisteme Karşı olduğumu söyledim mi??(Defalarca ana akslarda Raylı sistem çalışsın demedim mi??)

Ama bu işi yaparken Eğitim seviyesini beğenirsiniz beğenmezsiniz,doğuludur-Kuzeyli,güneyli diyerek bu işi yapanları horda görebilirsiniz.Toplu taşıma işini yapanlar uzaydan gelmedi beyler.Hepsi aramızda yaşıyor.Onlar aynı zamanda senin benim birer aynamız.Toplumun ta kendisi.Gücünüze giden nedir.
Sizin ile aynı düşünceleri paylaşmıyor olmam sözde çok çağdaş düşünemem yada çağdaş Ulaşım araclarının işletim sistemine eleştiri yapmam neden sıkıntı verir sizlere.
Şimdi Batur bey Bir cevap verir misiniz şu soruma ;
"Belediye Batıdaki Minibüslerin Plakalarını İptal etmiş "öyle mi?Emin misiniz.
Peki,Batı bölgesindeki hatlarda hizmet veren özel Halk otobüslerinde hangi statü ile çalıştığınıda biliyorsunuzdur ozaman..
Madem ki beni şu sevmediğiniz dolmuş şöförü olarak adlediyorsunuz.Öyle olsun.
Şu çağdışı dolmuş şöförünün seviyesiniz uslubuna, eğitim kalitenize uygun seviyeli bir cevap verirsiniz o halde.

ÇAĞATAY2009

11 yıl önce - Pzr 16 Oca 2011, 16:04

Son tartışmalarla başlık iyice amacından sapıp 2-3 üyenin karşılıklı atışmalarına dönüşmüş durumda. Kullanılan üslup da giderek sertleşiyor ve tehlikeli boyutlara ulaşıyor maalesef. Bu tartışmayı inatla sürdüren arkadaşlar, madem buna devam ediyorsunuz bari meselenizi özel mesajlarla halledin de biz diğer üyeleri de germeyin. Şunu bilin ki anlamsız tartışmalarınız bizlerin gözlerini yormaktan başka hiçbir işe yaramıyor. Gerçek şı ki benzer tartışmalar sitenin pek çok başlığında da yaşanıyor ve bunların arasında bir sonuca bir orta yol bulunana ulaşanını göremedim henüz.

Murat İsmen 16
11 yıl önce - Pts 07 Mar 2011, 21:50

Belediye özel sektörün varlığını kabul etmedikçe ve oturup Minibüsçü Otobüsçü ile Tek çatı altında çözüm üretmedikçe zararlı her zaman Bursalı olacaktır

ahmet bey belediye özel sektörün varlığını kabul ediyor.ancak özel sektörde (taksi,dolmuş,minbüs) ulaşım,nüfusu 1 milyonun altında olan şehirlerin yükünü kaldırabilir.bahsettiğimiz şehrin nüfusu 2.6 milyon ve belkide giderek 2015 e kadar 3 milyonu aşacak.böyle metropol şehirlerin yükünü kaldırması mümkün değil.bu yüzden kamu el atmaya başlıyor.bugün bursarayı özel sektör yaptırabilirmiydi.Veyahut 17 km'lik ilk etabı kaç senede tamamlardı.o yüzden özel sektörde artık bu yükü kaldıramayacağını bilmeli.bakınız önceden sorun olmayan dolmuşlar belli bir zamandır göze batmaya başladı.o yüzden 50 yıl olmasa bile 2015 e kadar bursa şehir merkezine tramvay sistemi kurulmalı ve kurulacak.otobüs,dolmuşlar merkeze girmeyecek bunun içinden hem belediye hem özel sektör fedakarklık yapmalı yoksa hem bursa halkı hemde kendileri zararlı çıkacaklardır.

Sezer__Bursa
10 yıl önce - Pts 14 Ksm 2011, 19:46

Eski konuşmaları okudumda ortam baya gerginmiş neyse

6F nin sürekli bu kadar dolu bir otobüs olmasına rağmen belediye neden bu hatta uzun sarı otobüslerden vermiyor anlamış değilim. İnsanlar aralarında 6F ye binmem delimiyim şeklinde konuşur oldu artık. İçerdekilerin birbirini ezmeleride cabası. Kışın bu kadar sıkıntı yaşanıyor yaz aylarında ise durum daha feci. Bu konuda bilgisi ve mantıklı bir açıklaması olan varsa beni aydınlatsın.

Batur

10 yıl önce - Pts 14 Ksm 2011, 20:06

6F sorunu maalesef büyük sorun. 6F’ler zaten yetersizdi bir de bu yetmiyormuş gibi Üçevler’e kadar uzattılar, hatta son durak Demirciye kadar uzanıyor.

Aslında Üçevler K.Sanayi istasyonuna çok yakın, 6F’leri oradan kaldırıp Üçevler mahallesinden istasyona kadar 10dakikada bir aktarma hattı koysalar çok iş yapar. Belediyenin asıl amacı raylı sisteme yönlendirmek olmalıyken boş yere insanları paralel hatta yönlendiriyorlar.

feritsahin

10 yıl önce - Pts 14 Ksm 2011, 20:58

Ukomenin 30/08/2011 tarih ve 72. sayfadaki 444 nolu karara göre verilen teklif ilgimi çekti. Bursa Büyükşehir belediyesi sınırları içersinde yolcu taşımacılığı yapan T ve S plakalar haricindeki tüm toplu taşıma araçlarına Bütünleşik Bilet sistemine geçilmesi ile ilgili teklif görüşülerek bir alt komisyonda değerlendirilmesi için oy birliğiyle karar verilmiş. Bursadaki Tüm yolcu taşımacılı yapan araçlar T ve S hariç sanırım Bukart ile binilebilecek...

Kaynak : http://www.bursa.bel.tr/ukome-toplantilari/sayfa/67/

Sezer__Bursa
10 yıl önce - Pts 14 Ksm 2011, 22:03

Şu 6F için belediye sitesine mail atsak iyi olacak galiba

sayfa 13
« önceki   123 ... 12131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara