Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
oki30
16 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 16:08

özel otobüs deyince geçen karşılaştığım talihsiz bir olayı anlatmak isterim..

geçen bir aile bindi otobüse bukartını geçirdi aletten..şöför resimlerini görmek isteyince adam çıkardı ve gösterdi..şöför sert tavırlarla resmi benzetemediğini ve nüfus kağıdını veya -öğretmen olduğundan- öğretmen kartını göstermesini istedi aksi taktirde alamayacağını söyledi..adam da buna sinirlendi ve bir tartışma doğdu..

yani bu bir örnekti tabi ama özel otobüs şöförleri biraz fazla inatçı ve kuralcı gibi bu tür konularda..yolcu alımı konusunda da böyleler..gerçi yolcu alımı ısrarları havuz sisteminden sonra biraz hafifledi..

erkut
16 yıl önce - Cmt 27 May 2006, 18:59

Arkadaşlar hepinizin affına sığınarak sizlerle bir şey paylaşmak istiyorum. Belki yaptığınız eleştiriler genele ama gerçekten meslektaşlarım adına çok utanıyorum. Biz ailecek Bursa da 1972 senesinden beri toplu taşıma işiyle uğraşıyoruz.Bu iş bizim atalarımızdan geliyor.  Bursa da özel halk otobüsçülüğü yaklaşık 4 senedir yapıyoruz. Bu 4 sene zarfında gerçekten çok yıprandık ve burda olduğu gibi her gittiğimiz yerde de aşağılandık. Neticesinde de bu işten gerçekten çok soğuduk. Biz Bursa kökenli bir aileyiz bu işe 35 senemizi verdik bırakmak zor olucak ama mecburen bırakacağız ;çünkü Bursa da  herkesin gözü üzerimizde ne olsa otobüsçülerden biliyorlar. Madem ki;bu işi biz bilmiyoruz bilen birileri gelsin de yapsın arabamın arkasında yazan yazı HATLI SATILIK aynen böyle. Şunu da belirteyim ;size otobüsümün resmini çekip göstereyim Bursa da temizlik bakımdan,kuralara uyum bakımından ve düzen bakımından gerçekten en iyi araç diyebilirim. Ama madem işi bilmiyoruz işi bilen gelsin yapsın...

Cem Telgeren
16 yıl önce - Pts 05 Hzr 2006, 23:31

Batur'un gönderdiği resimdeki otobüs bir 302-352 tip kısa Mercedes otobüs olup BOİ den Özel Halk Otobüslerine devredilen bir araçtır.470 kapı numarasına sahip bu otobüs Bursa da  halen çalışan son 302-352 tip Mercedes otobüs olma ünvanını elinde bulundurmaktadır.

cenkince

16 yıl önce - Sal 06 Hzr 2006, 00:07

plakasını okuyamadım ama 150 serisinden bir otobüse benziyor. Yanli hatırlmaıyorsam en büyük numaralı 352 170 idi.

Batur

16 yıl önce - Sal 06 Hzr 2006, 00:14

Plakasını 16 HA ??0 olarak anca okuyabildim.

Cem Telgeren
16 yıl önce - Sal 06 Hzr 2006, 00:36

Alıntı:
plakasını okuyamadım ama 150 serisinden bir otobüse benziyor. Yanli hatırlmaıyorsam en büyük numaralı 352 170 idi.

Evet 170 son 352 otobüstü.Tabi daha sonra Eskişehirden alınıp yenilenen 205-215 arası 352 leri saymazsak.170 ten sonra Otomarsan dan alınan tüm Mercedes otobüsler uzun tip oldu.

Alıntı:
Plakasını 16 HA ??0 olarak anca okuyabildim

Doğru 470'in plakası 16 HA (yanılmıyorsam) 910 olmalı.Yine eğer hafızam beni yanıltmıyorsa bu otobüs BOİ deki 118 numaralı otobüs olmalı...Çünkü 16 HA 910 118 numaralı otobüsün 16 HA 911 119 numaralı otobüslerin plakalarıydı.Daha sonra alınan 18 otobüsün (120-137 arası) plakaları da 16 HC XXX ve 16 HE XXX şeklindeydi.İnanabiliyormusunuz eğer bu otobüs gerçekten 118 numaralı otobüs ise yaklaşık 30 yaşında ve hala çalışıyor.Şu 302 ler hakikatten de çok sağlam otobüslermiş doğrusu.

Cenkince'nin bahsettiği 150 serisinden olan 151 numaralı otobüs halen Bursa da olup sanırım Osmangazi Belediyesi servisi olarak kullanılmaktadır ama kapı numarası silinmiştir.

erkut
16 yıl önce - Sal 06 Hzr 2006, 11:15

Sevgili Cem arkadaşım; hatırlıyorsan 2002_2004 arası Bursa da çalışan 7 metrelik  IVECO marka özel halk otobüsleri vardı. Bu otobüsleri belediye bize mecbur kıldığı için Bursa halkına yetmiyeceğini bile bile almıştık. Gerçektende bu otobüslerden Bursa halkı ve esnafımız büyük rahatsızlıklar duyduğu için ,belediyeye yapılan istek ve  şikayet telefonlarından sonra belediye encümen toplantısından bu otobüslerin yerine 9 mt lik otobüslerden alınacağı kararı çıkmıştı. Ama bizim fikrimiz ise şöyleydi: ıveco ların yarısı kalsın besleme hattı denilen yolcunun az olduğu hatlarda kullanalım, kalan yarısını da 12 mt lik BMC BELDE  tipi otobüslerden alalım yolcunun fazla olduğu hatlarda onlarla çalışalım. Fakat belediye bu bizim kararımızı kabul etmedi. Bizde Bursa halkına rahat ve konforlu ulaşım sağlamak istiyoruz ;ama belediye gerçektende bizim önümüze büyük ketler koyuyor. Heykel hatları konusunda da sefer sayılarını yükseltmek istiyoruz ; fakat belediyenin Heykel hatları için koymuş olduğu bir araç sınırı olduğundan bu teklifimize sıcak bakmıyor. Biz BURSA ÖZEL HALK OTOBÜSÇÜLER ODASI olarak gerekirse araçlarımızıda değiştiririz fakat belediye bu konuda bize gerçektende hiç yardımcı olmuyor.

Cem Telgeren
16 yıl önce - Sal 06 Hzr 2006, 18:36

Alıntı:
Biz BURSA ÖZEL HALK OTOBÜSÇÜLER ODASI olarak gerekirse araçlarımızıda değiştiririz fakat belediye bu konuda bize gerçektende hiç yardımcı olmuyor
.

Belediyenin tavrını anlamak güç.Hem Halk Otobüsçülere zorluk çıkarıyor hem de Özel Halk Otobüsü çalışan hatlara kendi otobüslerini koymuyor.Sonuçta olan yine vatandaşa oluyor.Yani vatandaş cezalandırılmış oluyor.

Alıntı:
Sevgili Cem arkadaşım; hatırlıyorsan 2002_2004 arası Bursa da çalışan 7 metrelik  IVECO marka özel halk otobüsleri vardı. Bu otobüsleri belediye bize mecbur kıldığı için Bursa halkına yetmiyeceğini bile bile almıştık. Gerçektende bu otobüslerden Bursa halkı ve esnafımız büyük rahatsızlıklar duyduğu için ,belediyeye yapılan istek ve  şikayet telefonlarından sonra belediye encümen toplantısından bu otobüslerin yerine 9 mt lik otobüslerden alınacağı kararı çıkmıştı.

İşte ölümü gösterip komaya razı etme olayı aynen böyle bir şey olmalı. O İveco denilen iğrenç midibüsleri unutmak mümkün mü?Şimdiki beğenmediğimiz otobüslere bile rahmet okutan facia bir araçtı onlar.O midibüsleri zorla aldıran belediyenin Bursa ve Bursalılara en büyük hakareti ve kötülüğü yaptıklarını düşünüyor ve mümkün olduğu kadar bu araçlara binmemeye çalışıyordum.Çünkü onlara bindiğimde kendimi hakarete uğramış gibi hissediyordum.Pek çok çeşit marka otobüs seçeneği varken illa bu markayı alacaksınız diye dayatan belediye ile İveco arasında bizim anlayamadığımız bir şeyler dönmüştü herhalde!!!

Cem Telgeren
16 yıl önce - Cum 09 Hzr 2006, 18:58

Batur'un gönderdiği resimlerdeki otobüslerden 16 HR 570 (479) - 16 HR571 (480) - 16 HR 572 (483)  ve 16 HU 314 (484) plakalı otobüsler BOİ'den Özel Halk Otobüslerine devredilen otobüslerdir.Eğer yanılmıyorsam BOİ'deki kapı numaraları 166-167-168-175 veya 176 olabilir.16 NJ 100 (471) ile 16 RG 981 (478) ise BOİ devri olmayıp dışarıdan alınan otobüslerdir.

Adem_in_Chemistry
16 yıl önce - Pzr 16 Tem 2006, 16:43
?

ya arkadaşlar ben bi şey soracam bursa' nın ulaşımı hakkaten mafyanın elinde falan mı ya..çünki herşey tek elde özellikle terminalden Bursa' nın içine giden terminal otobüsleri...neden tek elde neden belediyenin kendi otobüsleride yok..çokluk daima hizmet kalitesini arttırır fiyatı aşşağıya çeker..sizcede tek elden çıkması gerekmio mu...

sayfa 2
« önceki   123 ... 131415   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara