Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Mevlana Bulvarı (Konya Yolu)
123 ... 242526   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
galpay

11 yıl önce - Cmt 13 Oca 2007, 17:57
Ankara Mevlana Bulvarı (Konya Yolu)

.
Ankaralılar'ın Konya Yolu diye adlandırdıkları cadde Ankara'yı boydan boya kateder.
Konya yolu boyunca, pek çok güzellikler ile karşılaşabilmekteyiz.
O güzellikleri burada toplamak üzere başlıyorum.
Ankara'da yepyeni bir albüm daha beraberce çalışarak yaratabilecekmiyiz.
Bundan böyle; fotoğraflarla devam edeceğiz.
.

eng ygl
11 yıl önce - Cmt 13 Oca 2007, 22:03

Anil'in Balgat basligina ekledigi fotografla basladim

(+)

Soldan saga yuksek binalari sayarsak: Ata Plaza, DYP Genel Merkezi, MHP Genel Merkezi, Koluman, Aktif Metropolitan Oteli, Akman Condominum, Bayraktar Is Merkezi.

Bir de sorum var: Konya Yolu; Eskisehir Yolu ile kesistigi Trafik Hastanesi onunden mi, Istanbul Yolu ile kesistigi Ankamall onunden mi, yoksa Cankiri Yolu ile kesistigi Aydinlikevler Altgeciti'nden mi baslamaktadir? Yolun Aydinlikevler'den ilerisi Samsun Yolu, Trafik Hastanesi'nden ilerisi de Konya Yolu olarak aniliyor; ancak Aydinlikevler-Trafik Hastanesi arasindaki kesim konusunda emin degilim, sanki burasi hem Samsun, hem de Konya Yolu olarak anilabiliyor zaman zaman

En son eng ygl tarafından Cmt 13 Oca 2007, 22:13 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Emre Konuralp
11 yıl önce - Cmt 13 Oca 2007, 22:13

benim bildiğim aştinin ordan itibaren başlar adı da Mevlana Bulvarı idi sanırım,aştiden sonra da Turgut Özal bulvarıydı diye hatırlıyorum

galpay

11 yıl önce - Cmt 13 Oca 2007, 22:54
Ankara - Konya Yolu

.
KONYA YOLU eski İstanbul Yolu'ndan başlar, Gölbaşı'na doğru uzanır.

Benim bildiğim böyledir.

Yılmaz948

11 yıl önce - Cmt 13 Oca 2007, 23:45

Gürkaynak ve Erdal beylerin bahsettiği yer aynı yerdir ve Konya yolu, arkadaşlarımın söylediği o noktadan başlar. Yani Ankamall'ın, Akköprü'nün  bulunduğu kavşak.Zaten o kavşak Anadoludan Ankara'ya gelen yolların düğüm noktasıdır (Eskişehir yolu hariç).
Kuzeye doğru Samsun Yolu adıyla Karadeniz ve Doğu Anadolu Bölgelerine ulaşılır. Çok eskiden şimdiki sanayii sitesinin olduğu yerler bostanmış ve Samsun yolunun bu kesimine "kazıkiçi bostanları yolu" derlermiş.
Batıya doğru giden İstanbul Caddesidir.
Güneye doğru giden kesimi ise başlığımıza konu olan Konya Yoludur ve güney ve güneydoğu illerimize gider.
Özetlemek gerekirse "Konya Yolu" deyince Migros kavşağından Gölbaşına kadar olan kısım akla gelir.
Konya yolu hem şehir içinde bir bulvar, hem de şehirlerarası yol özelliği sergiler ve bilhassa mesainin başladığı ve sona erdiği saatlerde Migros ve Çiftlik kavşakları arasında yoğun trafik sıkışıklığı vardır.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 242526   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA