Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara-Kayseri Hızlı Tren Projesi [ANK ]
123 ... 495051   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 1
akif görgülü

11 yıl önce - Cmt 13 Oca 2007, 15:10
[ANK » B2.11] Ankara-Kayseri Hızlı Tren Projesi [Ulaşım]


“Ankara Şehiriçi Ulaşımı” ile ilgili olarak,
çeşitli altbaşlıkların gruplandırılarak listelendiği
yandaki indeksten faydalanabilirsiniz:
ANKARA KENTİÇİ ULAŞIM İNDEKSİ


Dün akşam yerel tv'lerde Akparti İl Başkanı Mustafa Cabat; hızlı tren projesinin 2007 yatırım programına alındığını söyledi. Ankara-Sivas hattında bulunan Yozgat Şefaatli'den Kayseri'ye bir makas atılacakmış.
      Böylece Ankara-Kayseri arası trenle 2 saate inmiş olacak.
      PROJEMİZ HAYIRLI OLSUN


Derya Yıldız
11 yıl önce - Cmt 13 Oca 2007, 15:33

Hızlı Tren Projesinin Kayseri Ayağı 2007 Yatırım Programına Alındı

AK Parti İl Başkanı Mahmut Cabat, TCDD hızlı tren projesinin Şefaatli-Kayseri hattının 2007 yılı yatırım programına alındığını bildirdi.

Cabat, yaptığı yazılı açıklamada, Kayseri kamuoyunu uzun süre meşgul eden hızlı tren konusunda olumlu gelişmeler sağlandığını, Ulaştırma Bakanlığı ve TCDD Genel Müdürlüğü nezdinde yapılan girişimler sonucunda Ankara ile doğu illerini bağlayacak hızlı trenin Yozgat'ın Şefaatli ilçesi üzerinden Kayseri'ye gelmesine karar verildiğini kaydetti.
    Şefaatli-Kayseri hattının 2007 yılı yatırım programına alındığını ifade eden Cabat, uygulama projesine yönelik çalışmalara başlandığını belirtti.
    En kısa sürede Kayseri'nin hızlı trene kavuşacağını vurgulayan Cabat, şunları kaydetti:
    ''Nüfus, tarım ve sanayi açısından Türkiye'nin büyük şehirlerinden biri olan Kayseri, bu proje ile Ankara ve İstanbul'a yakınlaşacak ve demiryoluna ilgi biraz daha artacaktır. Çünkü Ankara-Kayseri arasında demiryolu ile yapılan yolcu ve yük taşımacılığı uzun süre aldığından karayolu taşımacılığı tercih edilmekteydi. Ankara'dan doğu illerine gidecek hızlı trenin Yozgat üzerinden Kayseri'ye gelmesi konusunda büyük emek harcayan hükümet üyelerimize ve bölge milletvekillerimize, Kayseri halkı adına teşekkür ederim.''
    Cabat, ayrıca nöbetçi vekil uygulamasının devam ettiğini, bu kapsamda yarın Mustafa Elitaş'ın partide nöbetçi vekil olarak görev yapacağını bildirdi.

kaynak: aa


bence bu proje gerekliydi umarım en kısa sürede tamamlanır şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.
Ayrıca bu proje ile Ankara-Kayseri arası sanırım 1 buçuk saate inecek


gs-KADIR
11 yıl önce - Cmt 13 Oca 2007, 17:05

Bilgiler için tskler insallah bu haber yalan olmazvestaerhan
11 yıl önce - Çrş 24 Oca 2007, 13:15

Arakadaşlar duraklar konusunda bilginiz ya da tahminleriniz var mı?  Ankara'dan Kayseri'ye ekspress seferler düzenlemek pek fizibıl görünmüyor. Her köyde durmak zaten projenin ruhuna aykırı!

Fatih Can
11 yıl önce - Cmt 06 Ekm 2007, 15:30

Sefaatli- Kayseri arasi hizli tren hatti yaklasik 110 km olacaktir. Hattin bir kisminin Sivas hizli treni projesi uzerinde olmasi buyuk sans bu sayede Kayseri, beklenenden cok once hizli trenle kavusabilir. Sivas hatti yapimina 2008 yili icinde baslanir diye tahmin ediyorum. Kayseri hatti da 2009 da baslarsa 2011 yilinda Kayseri hizli trene kavusur.

A.Ünal

10 yıl önce - Sal 25 Arl 2007, 22:25
kayseriye daha öncelik taninmasi sart


Inanin haberi duydum cok sevindim, oh be oh be denecek kadar güzel, otobüslen is degil buralar, memlekete geliyoruz ankaraya gitmek istiyoruz otobüse bin bilmem bürsürü yol cek eziyet üstüne eziyet, bu sekilde artik mesaafe rafa ve tarihe gömülmüs olucak zaten su kisacik ömrümüzde birde yollarda gecmesin. düsünebiliyormusunuz caniniz sIkIldI sabah 09:00 trenine binip saat 10:30 veya 11:00 de Ankarada olucaksiniz ve süper konforlu bir seyehat gecireceksiniz Ankarayi gez sonra aksam saat 17 de bin trenine gel 19 geri kayseriye ne güzel bunu otobüsle yapma sansiniz cok zor ve imkansiz 09:00 da binseniz 13:30 veya 14:00 ankarada siniz 3 saate gezmeye yetmez birdaha 4-5 saat aksam 11-12 de geri gel bence cag disi !!! insaallah en hizli sekilde gerceklesir bu is ve kurtulur millet birde otoban cok önemli heryere otoban yapilmali su serefsiz pkk ya yatirilan para buralara yatirilsa türkiye simdiye her yere hat yapardi belimizi büken bunlar olmasa ne güzel günler görücez insallah.Murat Caner
10 yıl önce - Çrş 09 Oca 2008, 14:18

Bence bunun yerne Malatya Kayseri arasına yapılmalı.
Emir ERTEN

10 yıl önce - Çrş 09 Oca 2008, 19:08

Ankara-Kayseri hızlı tren projesi umarım en kısa sürede bitirilir.Bu proje uygulansın ki sıradaki projeler beklemesin. Önümüzdeki yıllarda hızlı tren ağının bayağı genişleyeceğini göreceğiz.Öyle bir değişim olacak ki herkes trenle yolculuğu tercih eder olacak.

Ankara ve Kayseriye uzanacak bu projenin önümüzdeki yıllarda daha da genişletilip Gaziantep veya doğuya kaydırılması güzel olacaktır.


erdemkaya
10 yıl önce - Sal 25 Mar 2008, 15:13

Ankara – Kayseri Hızlı Tren projesi toplam 350 km uzunluğunda olup, yeni yapılacak güzergâhın Ankara(Kayaş) – Yerköy kesimi Ankara – Sivas Hızlı Tren projesi güzergâhında yer almaktadır.

Yaklaşık 162 km uzunluğunda olan Kayaş –Yerköy kesimine ait uygulama projeleri DLH genel Müdürlüğünce Ankara – Sivas Hızlı Tren projesi kapsamında yaptırılmıştır.
Ancak bu kesime ait uygulama projelerinde yeni hızlı tren güzergâhı, mevcut hattın üzerine oturduğundan mevcut hattın kurtarılması ve yeni hattın hızlı tren standartlarına uygun olarak inşa edilmesi amacıyla uygulama projelerinin yeniden hazırlanması için Kuruluşumuzca bu yıl içinde proje ihalesi yapılacaktır.

Yerköy – Kayseri kesiminin 250 km/s hıza uygun ve çift hatlı olarak yapılmasına ait uygulama projeleri ise DLH Genel Müdürlüğümüzce yürütülmekte olup 31.08.2007 tarihinde proje ihalesi yapılmış olup, firma ile 01.11.2007 tarihinde sözleşme imzalanmıştır.
Proje çalışmaları devam etmekte olup bu yılsonuna kadar uygulama projelerinin tamamlanması planlanmıştır.

Ankara – Kayseri hızlı tren projesi tamamlandığında Ankara – Kayseri arasında 7 saat olan mevcut seyahat süresi 2 saat olacaktır.
kaynak:kayseri.gov


vedat63
10 yıl önce - Cmt 29 Mar 2008, 11:02
güzel


ankara-kayseri hızlı tren projesi inşallah hayata geçer mesafe çok kısalır kayseri için güzel bir projesayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 495051   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM