Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Elazığ - Belediye Otobüsleri ve Özel Halk Otobüsleri
123 ... 163164165   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
yılmaz büktel

12 yıl önce - Cum 05 Oca 2007, 11:53
Elazığ - Belediye Otobüsleri ve Özel Halk Otobüsleri

Elazığ Nostaljik Belediye Otobüsleri

Elazığla tanışıklığım eski dir ama sonrası gelmedi. Ağrı da yedek subaylığımı(1983) yaparken altınova çimento fabrikasına gelip 2 kamyon çimentonun alınması ve yüklenmesine nezaret etmiş bu arada elazığda da 24 saat geçirmiştim. bu 24 saatte ilgim daha çok mesleğim nedeniyle Harputa yönelmiş, ulu cami ve arap baba türbesi ve eski kenti dolaşmıştım. elazığ kent merkezi içinde ise izzetpaşa cami ve postane arasındaki mesafenin fazla dışına çıktığım söylenemez. yani elazığın güzelliklerini fazla göremedim. Belediye otobüslerini ise maalesef hatırlamıyorum ama kesinlikle benim yükleyeceğim tipte değillerdi. yükleyeceğim resimler olasılıkla 1970li yıllara ait olmalı

yılmaz büktel

12 yıl önce - Cum 05 Oca 2007, 11:58

İzzet paşa cami önündeki peronlarda kalkış saatini bekleyen belediye otobüsleri yerli üretim olan karsan fiatlar. bu modelleri daha önce eskişehirde, amasyada da görmüştük. Bunlar kısa tip karsan fiatlar. bunların daha görkemli ve uzun tip olanları İzmirin 1980 öncesinde çevre belediyeleri olan Yeşilyurt ve Gültepe belediyelerinde kullanılmışlardı. Eshot nostalji sayfasında resimlerini yüklemiştim.

(+)

yılmaz büktel

12 yıl önce - Pzr 07 Oca 2007, 16:40

İzzetpaşa cami önündeki peronlarda bekleyen karsan fiat belediye otobüsü ve önünde amerikan burunlu askeri servis aracı(markasını ford modeli superior olabilir)

Elazığda bir garaj. otobüsleri görünce belediye otobüs garajı diye düşünmüştüm ama herhalde YSE nin garajı tanımlayamadığım biri burunsuz ikisi burunlu üç otobüs ve sarı renkli pekçok görev aracının olması bana YSE garajı olduğunu düşündürdü. tabi biliyorsunuz artık YSE de yani Yol-Su-Elektrik te nostalji oldu

(+)

nacar

12 yıl önce - Prş 03 May 2007, 11:16
Elazığ / Belediye otobüsleri

Elazığ Belediye Otobusleri

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(özel halk otobüsü)

ceka
11 yıl önce - Çrş 23 Oca 2008, 15:28
Elazığ Belediyesi Özel Halk Otobüsleri

(+)

gazeteden gördüğüm haberi elazığlı arkadaşlarla paylaşmak istedim elazığdaki öho lerin yenileceği haberi selamlar

yılmaz büktel

11 yıl önce - Çrş 16 Nis 2008, 21:58

Aşağıdaki resim Elazığ'ın ana caddesindeki trafiği gösteriyor. detay resimde de göreceğiniz üzere Fargo pikabın arkasında kalan araç olasılıkla Otokar yapımı, yerli imalat bir belediye otobüsü olmalı. Ancak zaten elazığ'ı 1983 teki ziyaretim dışında bir daha göremediğim için bu araçlar şehirde çalıştı mı çalışmadı mı bilemiyorum

(+)

turker ustun

11 yıl önce - Pts 08 Arl 2008, 17:04

Elazıg belediyesine yeni otobüsler geliyor. Bursada güleryüz firması tarafından üretilen otobüsler fabrikanın önünde elazığa yola çıkmayı bekliyor... Saygılarımla...

Burak Canpolat
11 yıl önce - Sal 09 Arl 2008, 01:37

Başlık 23 Ocak 2008 tarihinde açılmış. Yani yaklaşık 1 yıl önce. Otobüslerden hala daha ses seda yok. Dün gece rastaldığım yeni bir otobüsün(13 numaralı otobüs) arka kısmında MAN yazılıydı. Aracın ön kısmına bakınca ise gerçekten şaşkınlık vericiydi. Çünkü önünde Mercedes amblemi vardı ve Travego'nun ön cephesi aynen giydirilmişti otobüse. Otübüsü bir benzin istasyonunda gördüm ve oradaki görevli bu otobüsten 24 tane daha alındığını 1 ay içersinide hepsinin birlikte seferlere başlayacağını söyledi. En kısa zamanda resimlerinide paylaşmak dileğiyle...

Süha
10 yıl önce - Cum 12 Arl 2008, 20:15

Elazığ’ın yeni belediye otobüsleri yaklaştık 8 adet gördüm yanılmıyorsam beyaz renkteydi. Güleryüz otobüs fabrikası önünde çekilmiş bir biçimde bekliyorlardı.

Recep Yalamacılar

10 yıl önce - Pts 12 Oca 2009, 16:33

Elazığ Özel Halk Otobüsleri amirliğinden aldığım habere göre 1 hafta 10 gün içinde 30 adet bursa yapımı Man otobüs geliceğini söylediler.(Sanırım Man dedikleri Man motorlu "Tez Tiger" otobüsler.)
Ayrıca şunu ekleyim Elazığ Belediyesi Özel Halk Otobüsleri İşletmesinde 35 tane araç bulunmaktadır.

sayfa 1
123 ... 163164165   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM