Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gülümhan

13 yıl önce - Prş 04 Oca 2007, 14:35
Bursa ' daki Evsizlere Barınma İmkanı


Bursa Büyükşehir Belediyesinin taktir edilecek bir çalışması... Bir çoğumuz sıcacık evlerimizde açlığın ne demek olduğunu bilmeden, umarsızca yaşıyoruz.Evimizden işyerimize gidene kadar soğuğa isyan ediyoruz.Peki mekanı sokaklar olanlanlar ne yapacak?

Alıntı:
Bursa Büyükşehir Belediyesinin kimsesiz ve evsiz vatandaşların soğuk havalarda barınması için her kış Kültürpark'ta açtığı barınma evi, bu yıl eski Köy Hizmetleri Müdürlüğü binasında hizmete girdi.
    Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, düzenlediği basın toplantısında, sosyal belediyecilik anlayışı içinde kimsesi olmayan vatandaşların ''kimi'' olmaya çalıştıklarını, bu kapsamda kara kışta sokakta yaşamak durumunda kalan vatandaşlara yardım ellerini uzattıklarını söyledi.
    Hizmete dün giren barınma evinde, ilk günde 31 kişinin kalmaya başladığını ifade eden Şahin, 90 kişilik hazırlanan barınma evinin hava sıcaklıkları normale dönünceye kadar hizmet vermeye devam edeceğini belirtti.
    Soğuktan mağdur olanların, bulundukları yerlerden alınarak barınma evine getirildiklerini, kayıtları yapıldıktan sonra yıkanıp kıyafetlerinin değiştirildiğini bildiren Şahin, şunları kaydetti:
    ''Mağdur vatandaşlarımızın bir yandan burada sıcak bir ortamda barınmalarını sağlarken, temizlik, kıyafet ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Kimsenin kimseye muhtaç olmasını istemiyoruz ama sıkıntıya düşen insanlarımızın da yanında olmak bizim görevlerimizin başında geliyor.''


ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet