Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
yılmaz büktel

12 yıl önce - Cmt 10 May 2008, 01:50

Bir Diyarbakır resmi Ordu evi önündeki alanı gösteriyor. Kırmızı 0302 mersedes belediye otobüsü de çalımla meydandan geçiyor. otobüsün detayını da aiağıya aldım

(+)

yılmaz büktel

12 yıl önce - Çrş 04 Hzr 2008, 01:51

Diyarbakır sur önünde bir belediye otobüsü. ancak resim hem eski ve kötü hem de aracın ön kısmı görünmüyor. çizgileri itıbarı ile biraz skodayı andırıyor. belki İETT sivas ve erzuruma olduğu gibi buraya da skoda otobüs göndermiş olabilir.

vahitsan

12 yıl önce - Çrş 04 Hzr 2008, 12:06

Eski bir kitaptan aldığım, 1960 ların sonu veya 1970 lerin başı olarak tahmin ettiğim tarihte Diyarbakır' a aitbir foto. Burada üç otobüs ve bir minibüs görünüyor, ben sadece minibüsü mercedese benzetebiliyorum diğerleri hakkında bir fikir yürütemedim ama şehirlerarası otobüslere benzemekle birlikte sanki bize en yakın olanın belediye otobüsü olma ihtimali var gibi.

yılmaz büktel

12 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 01:41

4 mesaj yukarıdaki resimde görülen ve karsan fiatlara benzettiğim otobüsün, arka cephesini, sanırım aşağıdaki karenin sağ tarafında görüyoruz. sol tarafta görülen otobüs de aynı araca benzemekle beraber renginin kırmızı olmayışı beni tereddüte düşürüyor. bu arada otobüsleri vurgulayabilmek için resmi büyütünce doğal olarak renkler biraz dağılıyor.

(+)

yılmaz büktel

12 yıl önce - Sal 24 Hzr 2008, 02:47

Yeri tam kestiremiyorum ama Mardinkapıya uzanan yolun başlangıcı olsa gerek. sur dibindeki durakta yolcusuyla buluşan mersedes0302 bir belediye otobüsü görülüyor. Yer konusunda yanılmıyorsam, resmin sol tarafındaki dükkan sırasında, Diyarbakırlı dostum Mehmet Çelen'in konfeksiyon mağazası olacaktı.(30 yıl öncesinden tanışırız ama daha sonra hiç görüşmek kısmet olmadı)

sayfa 2
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler