Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Kaldırımları İSPARK'a Teslim
123 ... 222324   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
sayfa 1
Oktay Kasman

15 yıl önce - Sal 02 Oca 2007, 11:26
İstanbul Kaldırımları İSPARK'a Teslim

Eskiden kaldırımları işgal eden Otopark mafiasından şikayet ederken,bunu önleyeceğini söyleyen Belediye Başkanı,katlı ve kapalı otoparklar yapacağı yerde şehrin sokaklarını açık otopark olarak kendi kurduğu İSPARK a teslim etti.Arabalar zaten sokakta parkedilirken,hiç birşey değişmediği halde, kamuya ait olan caddelerden otopark olarak istifade ediliyor.Yani başka bir deyişle (Hiçbir yatırım yapmadan,elini taşın altına koymadan kolay yoldan ve CEBREN Şirkete para kazandırılıyor) Bu ülkede araba sahibi olmak artık işkence ve her türlü dolaylı vergi toplama aracı haline getirildi maalesef.Ayrıca iki saati dört lira olan ücret neye göre tesbit edildi?Enflasyonla mücadele edildiği şu günlerde sekiz saat için astronomik olan bu ücretin tesbitinde hangi ölçüler baz alındı? Bu yalnıştan biran önce dönülmesini umuyoruz.

Kaptan-ıDeryaİbrahimPaşa

15 yıl önce - Çrş 03 Oca 2007, 12:15

İspark değnekçileri temizlemek için kuruldu bildiğim kadarıyla.. Şu anda bütün otoparkları bünyesine katıp İstanbul sokaklarını da denetim altına alacak.. buna ulaşıldıktan sonra da yıllık paso şeklinde park yerimizi satın alıp İstanbul'da heryere bu yıllık biletle park edebileceğiz.. bu bileti de yeni gelişen bir sistemle yapacaklar sanırım.. Konu ile daha ayrıntılı bilgi sahibi olan biri lütfen bilgilerini buraya geçsin.. Çok önemli bir konu..

Semih Yaşar

15 yıl önce - Çrş 03 Oca 2007, 22:05
İSPARK

Herkase merhaba

Detaylarda muhakkkak ki bazı hatalar yapılmış olabilir ama genel olarak
değerlendirdiğimizde İstanbul'daki caddelerin Belediyeler tarafından
kontrol edilmesi ve trafiği engellemiyecek kısımlarda  araç parkına izin verilmesi
mantıklı bir uygulamadır. Bu noktada 2 saat için 4 YTL fazla mıdır o tartışılabilir ama
şehrin tam merkezinde yollara parkın ücretlendirilmesi gerekir. Bu aynı zamanda
şehir merkezine araçla gelmeyi de caydırıcı bir unsur olarak düşünülebilir. İSPARK'ın
işletmesi saat 20:00 'ye kadar, bu saatten sonra sabah 8:00'e kadar park etmek
ücretsiz oluyor, işte bu saatlerde nöbeti deynekçilerin almasını engellemek gerekir.

Oktay Kasman

15 yıl önce - Çrş 03 Oca 2007, 23:17

Konu Trafiği rahatlatmaksa yol kenarlarına araba parketmeye mani olmak gerekir.Sokaklar kamuya ait alanlardır.Belediye para kazanmak istiyorsa olumlu yönde yatırım yapmak zorundadır.Bunun için katlı otoparklar yaparak arabaların korunaklı bir yerde park etmesini sağlamaktır.Yoksa yol kenarlarını otopark olarak, ister Belediye,ister başkaları kullansınlar mağdur olan yollarda bekleyen vatandaşlarsa netice değişmez.Buna Belediye tarafından kontrol edilmek denemez.Kontrol etmek başka birşey,bu ise bambaşka birşey.Şehir merkezine araba ile gelmeyi önleme konusu ise,Şehir merkezinde oturanlar için geçerli değildir.

yazı gürkan

15 yıl önce - Çrş 03 Oca 2007, 23:31

ispark ta bana göre resmi otopark mafyası. degişen bişey yok sonuçta soyulan taraf halkımız oluyor.her sene iki defa araçlarımıza vergi ödüyoruz .bunlar nereye gidiyor acaba

tolginho

15 yıl önce - Prş 04 Oca 2007, 00:03

Kaldırımlar İSPARK gibi bir kuruma teslim edilse edilse Türkiye'de edilirdi zaten.

Kaldırımlar yayaların yürüyebilmesi için yapılmış alanlardır. Otoların park edeceği yerlere ise otopark adı verilir.

Ya başlıkta ya da bu kararı alan yöneticilerde bir problem var.  

Tolga KAPROL

Semih Yaşar

15 yıl önce - Prş 04 Oca 2007, 10:20
İSPARK

günaydın

Bir yanlış anlaşılma olmasın, İspark kaldırıma araba parkettirmiyor, yol üzerinde
uygun olan noktalarda park alanlarını tanımlıyor ve ücret alıyor.
Örneğin, Bebek sahilde çok güzel kaldırım çalışması yapıldı ve belli cepler oluşturularak
araba park imkanı sağlandı, İstanbul'da yol kenarına park maalesef olacaktır çünki
otoparklar yetersiz. Bu noktada yol kenarındaki park alanlarının tanımlı ve kontrol altında olması
lazım ve bu noktalar dışında park edilmemesi lazım, bunu belirleyecek kurum da Belediyedir.

M.CENGİZ GÖZDEMİR

15 yıl önce - Prş 04 Oca 2007, 10:56

İSPARK istanbulda park işini ele aldıktan sonra trafik sorunu bir kat daha arttı diye düşünüyorum. Çünkü bu işi sisteme oturtmadan bu uygulamayı yürürlüğe sokmak sorunun çözümü yerine bilakis sorunu körükler.. bunun en basit örneği ümraniye trafiği.. İSPARK'cı ikinci şeride araba park ettiriyor. ayrıca arabanın anahtarını alıyor yer boşalınca boşalan yere arabayı kendi çekiyor. ne polisi ne zabıtası kimsenin bir şey dediği yok.. doğal olarak durağa yanaşamayan otobüsler yol ortasında durmak zorunda kalıyor.  bizde trafik sorunu çözülür diye bekleyelim daha çok bekleriz. birinci derecede ulaşıma açık olması gereken yolun hali ortada..... maalesef bu memlekette kimse hakkını aramıyor. bu şuura toplum olarak ne zaman ereceğiz.. Yoksa avrupa birliğine girdikten sonra mı?

Saygılarımla

Cengiz GÖZDEMİR

Kaptan-ıDeryaİbrahimPaşa

15 yıl önce - Sal 20 Şub 2007, 21:40

yeni ispark yorumları var mı?

Ben en son İstanbul'a geldiğimde akşam arkadaşlarımı görmeye Tophane'ye gittim. Oh ne güzel İspark'a parkedicem derken bir de göreyim gündüz İspark tarafından işletilen yerler akşam yine mafyaya teslim. artık verdiğimiz para Kurtlar Vadisi Terör'deki şehire inmiş organizasyonlara mı gidiyor nereye gidiyor bilemiyorum..

ulaş

15 yıl önce - Çrş 21 Şub 2007, 02:31

Size trajikomik bir olay aktarmak istiyorum. Uzun bir süredir gitmediğim Maltepe Süreyyapaşa Migros'a trenle Kadıköy'den evime dönerken uğramam icap etti. İstasyondan çıktıktan sonra marketin önüne geldiğimde gözüme marketin otoparkında dolaşan sarı montlu adamlar çarptı. Hayrola ne oldu falan derken birden bu adamların ispark çalışanı olduğunu anladım. İnsanların alışveriş veya iyi vakit geçirmek için geldiği kültür ve alışveriş merkezi olan Süreyyapaşa'da Migros'unki de dahil olmak üzere otoparklar ücretli hale getirilmiş. Bu nasıl anlayıştır ki böyle bir kompleksin otoparkı ücretlendiriliyor ve insanlar bu uygulama yüzünden belki de başka yerlere gidiyor ya da aracını sahil yoluna park ediyor. Yaz başında sahilyolunda piknik yapmaya gelenlere de belediye otopark ücreti keserse hiç şaşırmam. Otopark yapmak yerine yolları otopark haline getiren bu zihniyeti kınıyorum.

sayfa 1
123 ... 222324   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM