Ana Sayfa 930 bin Türkiye Fotoğrafı
Muğla - Bodrum - Milas Havalimanı
« önceki   1234 ... 131415   sonraki »
Ana Sayfa -> MUĞLA
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Anıl

8 yıl önce - Çrş 14 Hzr 2006, 04:17

Dış Hatlar Terminali:  

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

ELVANB
8 yıl önce - Çrş 14 Hzr 2006, 05:36

Ben begenmedim bu havaalani terminal binasini burasi turistlerin turkiyede gordukleri ilk yer ama gel gor ki hicbir estetik yok, ozellik yok, daha ozenli bir mimari olabilirdi bir ozellik bakildiginda "bu turkiyedeki havalani dedirtecek" mesela yeni Ankara terminalinde bir estetik var burada bu yakalanamamis ve daha cok buyuk ucak hangarina benziyor  kaba iskelet olarak bakildiginda ... dilerim ilerde yapilacak havaalani terminal binalarinda daha estetik bir calisma yapilir

KeNaN KöR
8 yıl önce - Prş 03 Ağu 2006, 00:53

Alıntı:
Milas-Bodrum Havalimanı ihalesine 8 firma teklif verdi

ANKARA - Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü tarafından Yap-İşlet-Devret modeli ihale edilecek Milas-Bodrum Havalimanı Yeni Dış Hatlar Terminal Binası'nın yapımı için 8 firma teklif verdi.
DHMİ Genel Müdürlüğü Merkez Binası'nda gerçekleşen ihale, firmaların dosyalarını geçirmesiyle sabah saatlerinde başladı. Görevlendirme Komisyonu huzurunda kapalı teklif usulüne göre yapılan ihaleye; Çelebi Hava Servisi A.Ş, Teknotes Teknolojik Tesisler A.Ş/Aerodrom Beograde Airport Ortak Girişimi, Makyol İnşaat Sanayi Turizm ve Ticaret A.Ş/APMG Ortak Girişimi, İÇTAŞ İnşaat Sanayi A.Ş, Alsim Alarko San. Tic. A.Ş, Aksa İnşaat Ticaret/YDA A.Ş. Ortak Girişimi, Tepe-Akfen Ortak Girişimi, Global Yatırım Holding A.Ş/ ERS İnşaat A.Ş/ Uluslararası Borsy Pil Devlet Havalimanı teklif sundu.

Milas-Bodrum Havalimanı Yeni Dış Hatlar Terminal Binası Projesi'nin gerçekleşmesiyle birlikte, havalimanına yıllık 5 milyon yolcu kapasiteli 95 bin 927 metrekare toplam alanlı, 8 adet yolcu köprülü bir terminalle 16 bin 300 metrekare alanlı, 100 adet otobüs, 204 adet personel aracı, 32 adet VIP ve 450 adet özel araç kapasiteli otopark yapılmış olacak.

İhale Komisyonu'na başkanlık yapan DHMİ APK Başkanı Funda Ocak, ihalenin yapım süresinin 24 ay olduğunu ve ihaleyi işletme süresini en az veren firmanın kazanacağını söyledi. Ocak, ihalenin 1998 yılında ihaleye açıldığını, ancak Türkiye'de yaşanan ekonomik krizler nedeniyle bugüne kadar gerçekleştirilemediğini belirterek, son 2 yılda iç ve dış hatlar terminalinde yaşanan yoğunluk nedeniyle projenin tekrar gündeme alındığını ifade etti. İhaleye teklif veren firmalardan işletme için en az süreyi veren firmanın DHMİ Genel Müdürlüğü ve Ulaştırma Bakanlığı'ndan en geç 1 ay içinde onaylandıktan sonra çalışmaya başlayacağını bildirdi.

http://www.dunyagazetesi.com.tr/news_display.asp? ...dept_id=30

Ardaince
8 yıl önce - Cmt 23 Eyl 2006, 16:18

Bu havalimanının yapılırken büyük isim tartışmaları olmuş. Çünkü önce bu havalimanına Bodrum havalimanına denmiş milaslılar buna çok büyük tepki göstermişler zamanın ulaştırma bakanını protesto etmişler yol kapatma eylemi bile yapmaya kalkmışlar. Sonra farklı farklı isimler atılmış ortaya güllük-ekinambarı,güllük havalimanı,milas havalimanı,bodrum-milas ve en sonunda da milas-bodrum olarak kabul edilmiş.Bu arada sayfanın başlığıda yanlış olmuş.

mustafaözkan
8 yıl önce - Cmt 30 Eyl 2006, 23:51

benim bildiğim kadarıyla milas hava limanı milas garnizon komutanlığı idaresi altında idi tabi ben ozaman bodrumda askerken.

ve milas hava meydan komutanlığı olarak biliyorduk biz orayı.az general karşılamaya gitmedim görevim icabı
ayrıca garnizon komutanın makamıda oradaydı çünkü milas garnizonu hava kuvvetlerine bağlı idi şimdi hala öylemidir bilmiyorum.

ayrıca birde ımsık kasabasının olduğu yerde karahavacılık komutanlığının ımsık hava meydan komutanlığı vardı biz orada spor eğitimleri ve atış eğitimleri alırdık koşa koşa imanımız gevrerdi o uçak pistinde.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> MUĞLA