Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
seferoglu

10 yıl önce - Cum 11 May 2007, 09:51

Paris caddesinin kuğulu tarafında Çankaya Sineması vardı ben küçüktüm o zamanlar , sonra disko oldu. Yenimahalle'dekileri Atilla abi yazmış zaten.

Alper Çolak
10 yıl önce - Cum 11 May 2007, 10:29

Keçiören Gazinoda " CEM " Sineması vardı.Şimdi büyük bir markete ev sahipliği yapmakta

Ayrıca yine Gazinoda Cizmeci İlkokulunun hemen yanında açık hava sineması bulunmaktaydı,ama detaylarını hatırlayamıyorum gerçekten çok eski

oguz tan
10 yıl önce - Cum 11 May 2007, 16:26

Kurtuluş ta umut sokak ta bir KONAK sineması vardı..şimdi orada bir market var...birde cebecide hukuk fakültesinin yanında SİTE sineması vardı...en son gördüğümde kafererya olmuştu...site sinemasından cebeci yönüne doğru 100-150 metre ileride SUN sineması vardı...sun sinemasınında biraz  ilerisinde İNCİ sineması vardı...sonra inci düğün salonu olarak hizmet verdi..hepsi şimdi tarih oldu...

şüko
10 yıl önce - Cum 11 May 2007, 16:38

Çocukluğumuzda Çankaya Yıldız'da Yıldız Açık Hava Sineması vardı. (Muhafız alayının karşısındaki Kimlik mağazasının arkasındaki boş arazıde) Bizler çocuktuk annelerimizin eteğine takılır giderdik  

Sonra Çankaya'da Kuğulu Park karşısında Çankaya Sineması vardı. Şimdi disco oldu galiba   Çok yeni tiyatroya dönüştürülen Akün Sineması vardı.

Ateşoğlu
10 yıl önce - Pzr 13 May 2007, 18:33
Ankara/Keçiören

Keçiören Mecidiye Durağı nda Arzum Açık Hava Sineması vardı.Yakacık Durağı nda bir açık hava sineması daha vardı ama adını hatırlamıyorum.Ayrıca Sayın Ahmet Gürkan ın sözünü ettiği Şato Sinemasını da çok iyi hatırlıyorum.

feridun usta

10 yıl önce - Sal 15 May 2007, 13:37
Ankara eski sinemaları

Birkaç sinema ismide ben  ilave edeyim,
Cebeci de  konservatuar binasının (şimdi mamak belediyesi imar müdürlüğü) çapraz karşı tarafında Cebeci sineması vardı ve devamlı olarak yabancı film gösterirdi. Şimdi benzinliğin olduğu yer, favori sinemamdı .

Dörtyol da Melek sineması vardı o da yerli filmler gösterirdi, her iki sinemanın önünde çocukluğumuzun vazgeçilmezleri olan teksas,tommiks,zagor gibi çizgi romanları değiş-tokuş yapar yada alıp satardık.
Melek sinemasının yanıbaşında Uzay sineması vardı, diger sinemalara göre oldukça yeniydi.

Doğumevinin az ilerisinde Saray sineması vardi ,ailece gidebildiğimiz sinemalardan sayılabilirdi.
Hatırlayabildiğim birde Kurtuluş ta İnci sineması arasıra ona da giderdim.

Televizyon gündeme oturduktan sonra sinema alışkanlığımız büyük ölçüde azaldı.
Bu başlık beni çocukluğuma götürdü ,sagolun sağlıklı kalın...

BUYUKAKIN
10 yıl önce - Sal 21 Ağu 2007, 17:04
eski sinemalar

Arkadaslarin hatirladiklari disinda Ankara kültur dokusunun yok olan sinemalarindan;
Kavakliderede  Ataturk Bulvarinda AKUN sinemasi, Bahcelievlerde ARI sinemasi, Kızılayda BUYUK SİNEMA, Guven Park'in arkasinda Sinema 70, Cep Sinemasi, Sıhıyede ANKARA Sinemasi Yenimahalle 5.durakta Alemdar ve Seyran Sinemalari aklima geldi.

Simdi Kavaklidere Tunali Hilmi Caddesindeki KAVAKLIDERE SİNEMASI, sektörün tekellesmesi ve sadece iri bir iki firmanin eline gecmesi ile YOK OLMAKTADIR..

Acık Kapalı Sinema Salonları  semtlerden, semt merkezlerinden buyuk beton kumeleri,  Alis Veris Merkezleri'ne
kaymaktadir.

Kulturdeki yozlasma ve tekellesme AVM sinemalarinda izlenmektedir.
Semtlerde kalan bir ki sinema salonlarına;  
"sinemaya giderek";
"Kultur Bakanligina Semt ve Kent Sinema Salonlarininin yok olmamasi icin desteklenmesi yolunda mektup yazarak" destek verelim..

Tekellesen sinemalarda, tekeller ne isterse onu seyredersiniz..
Semt Sinemalarina, kültür ve sanat agirlikli firmlere sahip cikalim..

BUYUKAKIN
Kavakliderem Dernegi YKU

oguz tan
10 yıl önce - Çrş 22 Ağu 2007, 09:57

Çocukluğumda kurtuluş ta sokak arasında yanılmıyorsam dedeefendi sokakta yazlık bir açıkhava sineması vardı..ismi yavuz sineması....ne yazıkki  yıkıldı ve arsasına apatman yapıldı

Alper Y
10 yıl önce - Çrş 22 Ağu 2007, 14:52

Alıntı:
Simdi Kavaklidere Tunali Hilmi Caddesindeki KAVAKLIDERE SİNEMASI, sektörün tekellesmesi ve sadece iri bir iki firmanin eline gecmesi ile YOK OLMAKTADIR..

Tüm Ankaralılar'ın, Tunalı Hilmi sevenlerin ve sakinlerinin yakından tanıdığı Kavaklıdere Sineması kapandı maalesef..

hakan.kuscu
9 yıl önce - Cmt 26 Nis 2008, 13:36

bizim evimizin tam karşısında TÜRKİŞ açık hava sineması vardı ;Ankara ABİDİNPAŞALILAR eminim bu sinemayı çok iyi hatırlayacaklardır.
ayrıva nokta durağındaki ETİ sineması zamanında çok önemliydi ;benim çocukluğumda orada çocuk tiyatroları seyredilirdi.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet