Ana Sayfa  arda84
Cmt 23 Arl 2006, 13:56   Mersin - Davultepe

Mersin Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde kalan, kent merkezine 15 km mesafede, Mezitli'den hemen sonraki belde belediyesi olan Davultepe, Mersin-Antalya Karayolu üzerinde bulunuyor. Mersin'de en yakın denize girilebilecek yerlerde yine Davultepe kumsallarıdır. Sahil kesimi tamamen gökdelen gibi sitelerle dolu, yazın yazlıkçı akınına uğrayan kışın ise 10.400 gibi bir yerleşik nüfusa sahip Davultepe kiraların da uygun olması yüzünden çalışanlar tarafından da daha çok tercih edilir oldu artık.

Sahildeki o siteleri ilk gören bunların otel olduğunu düşünür ancak malesef bunlar yazlıktır ve Ticaret Odası'nın turistlere yazlıkları kiralama projesi de yazlıkçıların biraz da bencillikleri yüzünden pek başarılı olmamıştır.
Halen narenciye ve açıkveya örtü altı sebzeciliği ve narenciye fidancılığı yapılmakta, tabi ki daha yüksek kısımlarda. Dört gözle Büyükşehir'den daha çok, daha çok yatırım ve hizmet beklemekte, ama Büyükşehir hala sahil yoluna ve bir türlü izin verilmeyen raylı sisteme kafayı taktığı için başka yerleri gözü görmemektedir

Postane
 

(+)


(+)


(+) mesajı beğendiniz mi?
OğulhanÇrş 11 Tem 2007, 19:30  

Davultepe hakkinda bildiğim şeyler:
Belde sahil yolunun yukarisinda kaliyor ve şehre 15km uzaklıkta
Beldenin sahil kesiminde ise yazlik siteler hakim örneğin Palma1
Belde olmasina ragmen Mersinli birçok kişi burada yeni inşa edilen apartmanlarda kaliyor.
Belediye başkanı ise Ahmet Erşahin
Yazin nüfusu 15.000i gecerken kışın 10.000lerde kaliyor
Narenciye bahcelerinin de bulunduğu bir yer


 mesajı beğendiniz mi?
şükoPzr 15 Tem 2007, 16:49  

Davultepe Şoray 2 sitesinden 2003 yılında bir ev sahibi oldum. O bölgede fiyatı çok uygun evler var. Ancak binaların yüksek olması ve doğu illerine yakın omasından dolayı çok kalabalık oluyor. Plajlar, siteler (özellikle bizimki) insan dolu. Denizi ,havası güzel, tüm Mersin civarında olduğu gibi kumu çok güzel. Sezon dışında gittiğinizde çok daha keyfli. En çokta haşlanmış mısırın, domatesin ve tüm sebze ve meyvaların en tazesini bulmanız mümkün. Birde sıkması, tantunisi, ciğeri ve yanında sundukları yiyecekleri gerçekten doyumsuz. Valla herkese tavsiye ediyorum gerçekten yiyecek bakımından inanılmaz güzel.

 mesajı beğendiniz mi?
hakan_adanaSal 22 Nis 2008, 19:47  (Davultepe 100. Yıl Plajından Bir Kesit)


 mesajı beğendiniz mi?
Emir ERTEN
Pzr 18 Oca 2009, 18:58  

Davultepeden Panaromik enstanteler(+)

(+) mesajı beğendiniz mi?: +2
Mesajları seç: