Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
ismailkolkiran
11 yıl önce - Cum 22 Arl 2006, 18:12
Kayseri - ERCiYES MASTER PLANDA SONA YAKLAŞILDI


Erciyes Kış Turizm Merkezi master planı son kez masaya yatırıldı

 

     Erciyes Dağı'nı Türkiye'nin en büyük, dünyanın sayılı kayak ve dağcılık merkezi yapacak Erciyes Dağı Kış Turizm Master Planı, düzenlenen sunumla dördüncü kez masaya yatırıldı.
     Konuya ilişkin her kesimin görüşünü almak ve projeye bu doğrultuda yön vermek amacıyla düzenlenen son sunuma Kayseri Valisi    Osman Güneş ve Büyükşehir Belediye Başkanı  Mehmet Özhaseki'nin yanısıra ilçe ve ilkkademe belediye başkanları, kültür ve turizm müdürlüğü yetkilileri, belediye meclis üyeleri, belediye yöneticileri ile odalardan, sivil toplum örgütlerinden ve turizmcilerden temsilciler katıldı.

 

    ATC (Austrian Tourism Consultant) firması direktörü  Walter Czerny ve diğer uzmanlar tarafından düzenlenen yaklaşık 1.5 saatlik sunumda, Erciyes Kış Turizm Master Planı stratejik yön, merkez gelişim yaklaşımı, kayak pistleri, olanaklar ve eğlence programları, Erciyes Köyü, kurumsal yapı ve yatırımlar yönünden ele alındı.
     Hem kış hem de yaz aktiviteleri ile çocuk oyun ve eğlence aktivitelerinin yapılabileceği 100 milyon avroluk bu dev projenin 5 bin kişiye iş istihdamı ve yıllık 800 bin kişilik konaklama getirisi sağlayacağı ve 100 milyon avrosu doğrudan 100 milyon avrosu da dolaylı yoldan olmak üzere yıllık toplam 200 milyon avroluk gelir getireceği üzerinde duruldu.  
 
 Kaptan-ıDeryaİbrahimPaşa

11 yıl önce - Sal 02 Oca 2007, 09:16

Erciyes Evrenkenti Mimarlık Fakültesi önünden Erciyes Dağı


 

(+)


ismailkolkiran
11 yıl önce - Cmt 10 Şub 2007, 16:11
Kayseri heyeti Avusturya´da


Kayseri heyeti Avusturya´daBüyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, bazı belediye başkanları, daire müdürleri ve gazetecilerden oluşan 38 kişilik heyet, Avusturya´daki kayak merkezlerinde incelemelerde bulundu.
 --------------------------------------------------------------------------------

Erciyes Kayak Merkezi Master Planı'nın uygulanabilirliğini yerinde görmek amacıyla önceki gün Avusturya'ya giden heyet, Wolfort kentindeki dünyanın önde gelen teleferik firmalarından Doppelmayer'in fabrikasını gezerek yetkililerden bilgi aldı.
Heyet, daha sonra Buludenz şehrindeki Muttersberg Dağı Kış Sporları Merkezinde incelemelerde bulundu.
Erciyes Kar Kaplanları Spor Kulübü Basın Sözcüsü gazeteci Davut Güleç de burada kar banyosu yaptı.
Kayseri heyeti, Türkiye'nin Brengenz Başkonsolosu Aydın Nurhan'ı da ziyaret etti.
Özhaseki, Nurhan'a Kayseri lokumu ve kenti tanıtan kitap hediye etti. Nurhan da Özhaseki'ye Bregenz'i tanıtan kitap verdi.
Nurhan, ortaokulu Kayseri'deki Talas Amerikan Kolejinde okuduğunu ifade ederek, ''Kayseri'ye çok iyi biliyorum. Çalışmalarınızı da yakından takip ediyorum'' dedi.
Başkonsoloslukta heyete Kayseri yemekleri ikram edildi.
Kayseri heyetinde, Hacılar, Develi, Talas, Hisarcık ve Mimarsinan belediye başkanları, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yahya Şahan, Defterdar Enver Çokyigit, Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmet Taymuş, Milli Emlak Müdürü Mehmet Vural, Kültür ve Turizm Bakanlığı uzmanları ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili daire başkanları ve teknik elemanları da bulunuyor.
Heyet, kayak merkezlerindeki incelemelerini 5 Şubata kadar sürdürecek.  kaynak: Kayseri Gündemcevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET