Ana Sayfa 900 bin Türkiye Fotoğrafı
Seçmen listeleri
« önceki   1234567   sonraki »
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
bülent yurtsever

7 yıl önce - Cum 18 May 2007, 16:18
NASIL SEÇMEN OLABİLİRİM ?

Nasıl OY KULLANABİLİRİM.( SEÇMEN OLURUM )

1- Nüfus Cüzdanınızda T.C. Kimlik no yazılmasada oy kullanabilirsiniz

2- Aralık 28 ile Mart 01 tarihleri arasında askıya çıkartılan listeler, seçmen listelerinde T.C. Kimlik numaraları yazmayanların seçmen listelerine yazılmaları için olan bir süreçti

3-Bu süreçte gelip Seçmen Listelerine bakmayanlar ve T.C. Kimlik numralarıda listelere yazılmayanlar otomatik olarak YSK Tarafından seçmen listelerinden düşürüldüler.

4- şimdi asılan listeler en son güncellenen listelerdir.

5- Eğer bu listelerde adınız yok ise hemen muhtarlıkta SEÇMEN KAYDI yaptırmalısınız

6-Seçmen listelerinde kaydınız var ise ve adresinizde doğru ise yapacak tekşey SEÇMEN PUSULANIZIN adresine gelmesini beklemek yada   http://www.ysk.gov.tr/ysk/index.html   adresine girerek 15 haziran sonrasında sandık ve oy kullanacağınız yeri görebilirsiniz  Bu adresi şimdi de kullanabilirsiniz

7- Seçmen kartınız elinizde olduktan sonra yada oy kullanacağınız yeri sandığı ve seçmen sıra numaranızı bildikten sonra OYUNUZU RAHATCA KULLANABİLİRSİNİZ tabii  resmi bir kimlik ile Bu resmi kimlikte T.C. NUMARASI olması gerekmemektedir.

--
         Bülent YURTSEVER
     Yeşilköy Mahalle Muhtarı
 0212 573 03 82 / 0532 311 07 01
        www.yesilkoyum.org    
        www.ayastefanos.com
      yesilkoyum@ttnet.net.tr

bülent yurtsever

7 yıl önce - Sal 19 Hzr 2007, 21:10
Nerede oy Kullanacağım

seçmen kartım gelmedi diye üzülmeyin düşünmeyin

http://www.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgi.jsp

YSK internet sitesindeki "Nerede oy kullanacağım" yazılı bölüme girilerek, TC kimlik numarasının yazılması halinde, kişinin adı, soyadı, anne, baba adı, adresinin yanı sıra oy vereceği yer ve oy vereceği sandık numarası görülebiliyor.

Salih Kuş

7 yıl önce - Sal 19 Hzr 2007, 21:14

belki başkalarına lazım olabilecek bir bilgidir diye genelden soruyorum.peki bu seçmen kartı denilen ve henüz görmediğim belgeyi muhtarlıktan almadan oy kullanabilir miyiz? internetten oy kullanacağım sandık bilgilerine ulaştım ama o gün bu kart gerekli olacak mı ?

bülent yurtsever

7 yıl önce - Çrş 04 Tem 2007, 14:10
Seçmen Bilgi Kartı

SEÇMEN BİLGİ KARTI  elinize ulaşmadıysa aşağıdaki adresten T.C. Kimlik numaranızı girerek oy Kullanacağınız yeri ve Sandık Numaranızı öğrenebilir 22 temmuz günü Kimliğinizle beraber Sandığınızın Bulunduğu yere gidip oyunuzu kullanabilirsiniz

SEÇMEN BİLGİ KARTI nın elinize ulaşmamış olması sorun teşkil etmemektedir.

Yeterki OY KULLANACAĞINIZ sandık numarasını ve yerini bilin bu yeterli olacaktır. Kimliğinizi muhakkak yanınızda bulundurun Resimli ve son halinize benzer olsun . Ayrıca T.C. Kimlik numarasıda yazması şart değil.

Zaten siz seçmen olmuşsunuz . Nüfusunuzda T.C. Kimlik yazması gerekmez.

Bülent YURTSEVER
Yeşilköy Mahalle Muhtarı

bülent yurtsever

7 yıl önce - Cum 19 Ekm 2007, 19:00
ne için evet hayır diyeceğiz

Referandum da neyi oylayacağız NE İÇİN evet / hayır DİYECEĞİZ
TBMM'de görüsülen ve 21 Ekim Pazar günü halkoyuna sunulan anayasa degisikligi paketi ile özetle su üc degisikligin yapilmak istendigi söylenebilir:

1. Cumhurbaskani'nin halk tarafindan secilmesi...

2. Yasama organinin, yani TBMM'nin görev süresinin 4 yil olmasi...

3. TBMM'deki bütün oylamalarda birlesimin acilmasi icin 367 degil, 184
üyenin hazir bulunmasinin aranmasi...

Bence Asıl önemli olan bu 3. madde olmasına rağmen kimse bunu dikkate almamaktadır....

alpersa84

5 yıl önce - Sal 13 Oca 2009, 22:15
2009 Seçmen kütüğünüzü kontrol edin

Alıntı:
Seçmen kütüğünüzü kontrol edin
Nüfusa dayalı kayıt sistemine geçilmesinin ardından seçmen kütükleri yeniden düzenlendi. Ortaya birçok karışıklık çıktı. Seçmen kütüğüne kayıtlı olup olmadığınızı öğrenmek için aşağıdaki linke tıklamanız yeterli...

Bu linke tıklayarak 2009 seçmen kütüğünüzü kontrol edebilirsisniz

erkanyure

5 yıl önce - Sal 13 Oca 2009, 22:19

Bu link, en azından şimdilik İstanbul için işlevsiz görünüyor.

alpersa84

5 yıl önce - Sal 13 Oca 2009, 22:41

Ben istanbul'da yaşıyorum seçmen kütüğünde yer alıyorum nasıl işlevsiz anlamadım

erkanyure

5 yıl önce - Çrş 14 Oca 2009, 22:21

Sanırım tüm bölgeler için aynı şey söz konusu değil. Ben daha kendi bilgilerime ulaşamadım.

alpersa84

5 yıl önce - Prş 15 Oca 2009, 00:02
Seçmen listeleri yeniden askıya çıktı

Alıntı:

Seçmen listeleri yeniden askıya çıktı
NTV
Güncelleme: 16:42 TSİ 05 Ocak 2009 Pazartesi
Seçmen listeleri bugün yeniden askıya çıktı, listeler 30 Ocak’a kadar askıda kalacak. İtirazlar 5 Şubat tarihine kadar yapılabilecek
ANKARA - 26 Kasım-5 Aralık arasında askıya çıkarılıp güncelleştirilerek kesinleştirilen listeler, bugün saat 08.00’de askıya çıkarıldı. Kayıtlarında yanlışlık ya da eksiklik bulunan veya ikametgahı değişenler, Nüfus Müdürlüğü’nden alacakları belge ile askı yeri görevlisi ya da İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na 30 Ocak tarihine kadar müracaat edebilecek. İtirazlar 7 Şubat’a kadar karara bağlanacak ve kesinleşen listeler üzerinde hiçbir değişiklik yapılmayacak.Listede kayıtlı seçmenlerden kayıtlarında yanlışlık veya eksiklik bulunan veya askı süresi içerisinde yerleşim yerini aynı ilçe içinde başka bir muhtarlık bölgesine veya bir ilçeden diğer bir ilçeye nakleden kişiler, bizzat veya ilgili nüfus müdürlüğünden alacakları resmi nitelikteki belge ile müracaat edecek.

Öğrenci olup, seçmen niteliğini taşıyan ve öğrenim gördükleri yerleşim birimlerinde oylarını kullanmak isteyen öğrenciler, öğrenim gördükleri okuldan o okulun öğrencisi olduklarına ve yurt müdürlüklerinden, yurtta kaldıklarına ilişkin alacakları resmi belgeler ile kaldıkları yurtların bağlı bulunduğu ilgili nüfus müdürlüklerine bizzat başvurmak suretiyle nüfus müdürlüğünden alacakları adres değişikliğinin uygun olup olmadığına ilişkin gerekçeli belgeyi ve eklerini ilçe seçim kurulu başkanlığına teslim edecek.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
Ana Sayfa -> HABERLER ve SOHBET