Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
yılmaz büktel

6 yıl önce - Pts 22 Ağu 2011, 16:22

Alıntı:
1970' li yıllardan kalma bir Kayseri kartpostalında nostaljik belediye otobüsü,
değerlendirmeyi Yılmaz Büktel hocamıza bırakıyorum

Sevgili Tarık, sanırım seni mersedesin kırmızısı aldatmış, bu araç çarpma kapılarıyla meydanın öte yanındaki gibi şehirlerarası otobüs olmalı.

onurnazliaka
5 yıl önce - Pzr 25 Ksm 2012, 18:17

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=34464& ...p;start=20
5. sayfada bahsi geçen körüklü otobüsleri görebilmek mümkündür. Hatırladığım kadarıyla 1 adet körüklü otobüs (MAN SG-220) Belsin hareket noktasında duruyor. Diğer eski körüklü otobüs olan Yugoslav Ikarus'u da Beyazşehir Garajı'nda görmek mümkün, artık bu araç sefere pek çıkmıyor.

1998 model O 345K'leriyse zaten her daim görüyoruz. Bu araçlar genelde Beyazşehir, Toki ve özellikle İldem'e hızlı servis olarak çalışıyor, yani Nato Caddesi'nden sonra hiçbir durakta durmadan gideceği yere ulaşıyor. Ancak son dönemde Beyazşehir, Toki, İldem hızlı servislerine halk otobüsleri de fazlaca girmeye başladı. 1998 model O 345K'lerin çalıştığı bir diğer hat da İncesu hattı. Her sabah en az bir adet O 345K sabit olarak 530 hattında görülüyor ve ağzına kadar dolu biçimde şehre ulaşıyor.

84-85 model O 302'ler de belediye otobüs filosunda az da olsa mevcut. Bu araçlar mümkün oldukça az kullanılıyor ve yolu kötü olan yerlerde tercih ediliyor. Şu an yol yapımı süren Endürlük hattında, Garipçe-Viranşehir, yeni açılan sezonluk Bedir Bağları hattında 0 302'ler görülebiliyor. 92 model 0 302T'lerse belediyenin esas otobüsleri. O 302T'leri Turan-Bürüngüz, Başakpınar, Beğendik-Sakar Çiftliği, Güneşli, Kuşçu-Boyacı, Mahzemin, Ebiç-Dadağı, Süksün, Kızılören, Sarmısaklı gibi dış hatlarda görebilmek mümkün. Ayrıca son dönemde Akin-Yazır hattına da belediye otobüsleri yerine halk otobüsleri girmeye başladı.

onurnazliaka
3 yıl önce - Sal 18 Şub 2014, 11:19

(+)

Seferdeki nostaljik araçlardan biri...

Alper Tekkuş

3 yıl önce - Cmt 18 Ekm 2014, 14:41

Kayseri Belediye Otobüslerinin üstünde ESO yazarmıs Ankara'da ki ego gibi sanırım Elektrik-Su-Otobüs olsa gerek

Misafir 2cd

3 yıl önce - Prş 11 Arl 2014, 20:13

Emeği geçenlerin ellerine sağlık 1965 li 1975 li 85 li yılları hatırlamak o resimleri görmek beni bayağı hüzünlendiriyor 3,5 saat etkisinde kalıyorum bilmiyorum sizlerdede oluyormu teşekürler

sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KAYSERİ