Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5
Burhanettin Akbaş

8 yıl önce - Sal 06 Oca 2009, 02:41

Evet ikinci fotoğraf birinciden eski görünüyor. Ortadaki Alaca Kümbet'in önündeki otomobillere bakınca daha da iyi anlaşılıyor. Faytonların da hâlâ kullanılmakta olduğuna dikkat çekerim. Teşekkür ederiz Yılmaz Bey, harikasınız.

Alper Tekkuş

8 yıl önce - Sal 06 Oca 2009, 22:56

Galiba Bu Başlık Devamlı Gündemde Kalacak Çünki;KBBOİ Filosuna Sanrım En Son 1997'de Yeni Araçlar Katılmıştı 302T Modelli ve Metrobüsler Olması Lazım;İnşallah Şehrimizde Çok Eskimiş Milyonluk Km.'li Eski Kasa 302'leri Tarafikten Kaldırarak(Kışın Çok Sorun Yaratıyor Uzak Güzergahlara Özellikle Hinterland Alanındaki Gürpınar-Hisarcık-İncesu v.b yerlerde çok arıza veriyor)Az Sayıda da Olsun CİTARO VE CONECTO Araçlarını Görmek İsteriz...

yılmaz büktel

8 yıl önce - Cum 16 Oca 2009, 03:21

Kayseri merkezde, Eski ve yeniyi birlikte gösteren güzel bir kare. belki bu haliyle başka bir başlığa gönderilmeydi ama ben sol alt köşedeki detaya dikkat çekmek istiyorum.

Kayseriyi 80li yıllarda bir kaç kez görmüş en sonda 2006 yılında bir sempozyum için gelmiştim. Ancak Kayseride hiç körüklü otobüs görmemiştim. Acaba şehirde körüklü otobüs çalıştı da benim mi haberim olmadı. Ya da bu araç deneme sürüşleri için gönderilen bir tecrübe otobüsü müydü. Araç biraz İstanbulun körüklü manlarına benziyor ama renkleri farklı. Bir zaman istanbul'da da Almanya'dan gelen Man ve Mersedes körüklü tecrübe otobüsleri çalışmıştı, bunlardan biri olabilir mi. Bilgilendiren olursa çok sevineceğim.

(+)

Burhanettin Akbaş

8 yıl önce - Cum 16 Oca 2009, 03:57

Alıntı:
Kayseriyi 80li yıllarda bir kaç kez görmüş en sonda 2006 yılında bir sempozyum için gelmiştim. Ancak Kayseride hiç körüklü otobüs görmemiştim.

Kayseri'de körüklü otobüsleri ben 1998-1999'dan beri kullanılıyor diye hatırlıyorum. Belki yanılabilirim ama aşağı yukarı bu yıllar aklıma gelmektedir.

Mustafa Noyan

8 yıl önce - Cum 16 Oca 2009, 10:29

şükrü Yugoslav Ikarus IK161 körüklü otobüsleri sayfasında:
Alıntı:
Ben ilkokula giderken Kayseri'ye de getirmişlerdi bu otobüslerden. Çok uzun bir süre hizmet vermişti, şuan kullanılıyor mu hala bilmiyorum ama bir ara içine bindiğimiz zaman parçalara ayrılacak diye çok korkuyoduk giderken çok sallanırdı ve kışın ben bu otobüslerinin içinin ısındığını hiç bilmem, daima buz gibi olurdu
demişti...
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=439792#439792
Aynı otobüsün halen Anayurt Fakülte hattında çalıştığını da duyuyorum, Kayseri nostaljik otobüsleri başlığında bu otobüsü görme ümidiyle Yılmaz Büktel'in yüklediği kartpostalı dikkatle inceledim, ancak bu son resimdeki körüklü otobüs Kayseri' de yıllardır çalıştıklarını gözlemlediğim MAN SG220 otobüslerden gibi gibi görülüyor.

sayfa 5
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KAYSERİ