Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
qursat

10 yıl önce - Pts 24 Eyl 2007, 15:49

Sonuçta insan beyni ilginç geçmişi hep güzel yönleri ile hatırlıyor. Eski hali belki o yüzden size güzel gelebilir. Yalnız son yıllarda Kayserinin yaşadığı gelişme hamlesi ve bozulmadan değişmesi çok olumlu bir durum. Diğer göç alan şehirlere oranla Kayseri daha az çirkinleşti ya da hiç çirkinleşmedi. Büyürken çirkinleşmeyen ender şehirlerden biri bence Kayseri.

Kemal Mustafa
10 yıl önce - Sal 25 Eyl 2007, 17:39

Şu fotoğrafları gördükçe içim yanıyor. Kayseri'yi beton yığınına dönüştürenler ve şehrin kalbine tramvay kılıcı sokanlar bunun hesabını nasıl verecek gelecek kuşaklara??

yılmaz büktel

9 yıl önce - Pts 23 Hzr 2008, 01:18

Saat kulesi ve kale arasında, tam ortada iki renkli(yeşil-beyaz mı?), modeli net olarak belli olmayan araç anladığım kadarı ile ve boyama stiline bakarak belediye otobüsü olmalı

(+)

Burada ise yine saat kulesinin olduğu meydana yaklaşan bussing marka bir belediye otobüsü görüyoruz. Kayseride bu otobüslerin daha güzel resimlerini bulmak mümkün değil mi acaba.

(+)

yılmaz büktel

9 yıl önce - Cum 27 Hzr 2008, 03:03

1. sayfaya yüklediğim resmimdeki görüntünün aynı açıdan çekilmiş daha geç bir resmi. Hatta bu nedenle aynı resim sanıp göndermeyecektim. İlk resimde yazıhanelerin önünde magırus otobüsler görülürken, yeni resimde magırusların yerini 0302 mersedesler almış. Bussing belediye otobüsü iki resimdede aynı yerde, zaten beni şaşırtan o oldu. Yeni resimde de ters istikamette giden bir otobüs var ama tanımlamak zor.

Arkada görünen de Ali dağı olmalı

ilk resmin büyük hali: http://wowturkey.com/tr122/yilmaz_buktel_ybuktel675.jpg

ve yeni resim:

(+)

yılmaz büktel

9 yıl önce - Pzr 29 Hzr 2008, 00:03

İki Kayseri panoraması daha. Yanılmıyorsam Kurşunlu cami önündeki(yanlışsa uyarın ki düzeltebileyim) duraklarda iki belediye otobüsü görülüyor. arkada kırmızı olan bussing, önde sarı olanın ise bir sonraki resme dayanarak 0302 mersedes olabileceğini düşünüyorum.

(+)

Burası Saat kulesinden Üniversite yönüne götüren cadde olmalı ama adını bilmiyorum. Türbenin sol tarafındaki durakta renklerini sarıkrem-lacivert renkli olduğunu düşündüğüm bir mersedes0302 belediye otobüsü görülüyor. Hemen ardından olasılıkla aynı renklerde ama modelini çıkaramadığım bir otobüs daha var. ayrıntıları farkedememekle birlikte bu otobüsün yerli imalat bir Karsan-Fiat olduğunu düşünüyorum(ESHOT nostalji başlığında resimleri var. Yeşilyurt ve Gültepe belediyeleri kullanmıştı)

(+)

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> KAYSERİ