Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2

Başka bir şehirden Uludağ görünür mü?
Evet 88.0%  88.0%  [161]
Hayır 12.0%  12.0%  [22]
Toplam Oy : 183

Metin Taşkın Aşkın
9 yıl önce - Cmt 24 May 2008, 17:47

Sarıalandan İstanbul Boğazını çok net bir biçimde gördüm. Demek ki İstanbuldan da Uludağ gözüküyor. Sarıalan'ın rakımı 1354 mt. Zirveden daha uzak şehirler de görünür.

enes

9 yıl önce - Cmt 29 Ksm 2008, 20:01

Bu fotoğrafı başka bir forumdan buldum, Atatürk havalimanı son yaklaşmadan çekilen fotolarda arka planda Uludağ görünüyor.

Berk
8 yıl önce - Cmt 10 Oca 2009, 10:13

istanbuldan uludagi gormedim ama gorulebilir..ama uludagdan istanbulu cok net bi sekilde gordum cennet cehennem pistinin en ust noktasi..istanbul adalar ayagimin altindaydi cok guzeldi

suphi86
8 yıl önce - Pts 12 Oca 2009, 14:18

babam M.T.A. da çalışıyordu ve bir dönemde Uludağ da volfram madenlerini araştırdı dediğine göre açık bir havada uludağdan pendik tarafları görünüyordu demekki pendik taraflarında da uludağ görünebilir.

Okan C.
8 yıl önce - Sal 13 Oca 2009, 01:37

Alıntı:
Önce 54’üncü kattaki seyir terasından, sonra 56’ncı kattan baktık, bir tarafta Adalar, Yalova, diğer taraftan Marmara Denizi’nin Karadeniz’le buluştuğu nokta çok rahatlıkla görülebiliyordu.

Nahit Kiler, seyir terasından görülebilen en uzak noktayı daha da iddialı dile getirdi. "Cumartesi günü buradan baktım, karlı bir tepe gördüm. Aramızda tartıştık. Sanırım Uludağ’ı buradan görebildik."

Alıntı:
Hava açık olduğunda Uludağ’a kadar görmek mümkünmüş.
“Bu olabilir mi” dedik.
Anadolu yakasının arkasında 10 gün önce kar yağmış başka hangi tepe olabilir dediler...

Hürriyet, Sapphire ile ilgili bu haberi "Sapphire’den baktım Uludağ’ı bile gördüm" adlı başlığıyla vermişti.

Kaynaklar:
http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=10673913
http://arama.hurriyet.com.tr/arsivnews.aspx?id=10524238

tylerr
8 yıl önce - Sal 13 Oca 2009, 01:52

istanbul da yapımı süren ve avrupa nın en büyük binası kabul edilen istanbul sapphire den göründüğü gazetelerde yer almıştı..

Ahmet Çelik

8 yıl önce - Sal 13 Oca 2009, 02:14

sabahlar hava iyi olduğunda avcılardan gözüküyor uludağ,yalova samanlı dağlarının ardından beyaz tepesiyle

yusuf ülkü
8 yıl önce - Sal 13 Oca 2009, 02:24

Yazları yaylaya çıkan köylülerimin anlattıklarına göre, açık bir gecede ışıkları, sakin bir günde ise çıpklak gözle İstanbul görülebiliyormuş.
Bende çıktım, gece ışıkları gördüm fakat gündüz ise dürbün ile çok ta net olmayan bir havada zirve tepeden görme imkanım oldu.

vkaynar
7 yıl önce - Prş 31 Arl 2009, 12:19

istanbuldan uludaqın görülmesi normal bir durum çünkü uludaq marmara bölgesinin en yüksek dağı,buna karşılık marmara bölgesindeki diğer alanlar parçalanmış düzlüklerden oluşmaktadır özellikle çatalca-kocaeli havzası örnek olarak gösterilebilir bu sonuçla düzlüklerin etrafındaki yükseklikler uzun mesafede görmek mümkündür

Bülent BİRDEN

7 yıl önce - Çrş 06 Oca 2010, 00:14
İstanbuldan Uludağ.

İstanbuldan uludağ görünürmü forumuna tıklayın bol bol fotoğraf izleyin. Hemde İstanbuldan çekilmiş. http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=1541359#1541359

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet