Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1

Başka bir şehirden Uludağ görünür mü?
Evet 88.0%  88.0%  [161]
Hayır 12.0%  12.0%  [22]
Toplam Oy : 183

Cemali_16
10 yıl önce - Pts 18 Arl 2006, 03:31
Uludağ, başka şehirlerden görünür mü?

Daha önce İstanbul'dan Uludağ görünür mü diye çok tartışma olmuştu    ve bence ispat da edilmişti.
Şimdi ben bir tartışma başlatmak istiyorum.  

Peki, Kütahya'dan görünür mü?

Google Earth'tan İstanbul-Uludağ-Kütahya arasını gösteren resim:

Google Earth'tan İstanbul'dan Uludağ görünümü:

Google Earth'tan Kütahya'dan Uludağ görünümü:

İstanbul'dan görünümüne dair tartışma bu başlıkta, bir bakın derim:
İstanbul'dan Uludağ görünümü mü?

Kütahya'dan çektiğim fotoğraflar.
Hava açıkken ancak bu kadar gözüküyor maalesef.
Görüntülerde renk oynaması yaptım yoksa belli olmuyor. Artık kalite beklemezsiniz.  

(+)

(+)

Not: Kütahya'nın kuzey-kuzeybatı arasında kalan bölgesinde bu kadar yüksek bir dağ yok!

Saygılarımla

tolgasst

10 yıl önce - Çrş 20 Arl 2006, 19:39

Google Earth'den almış olduğunuz görüntü Uludağ'ın  İstanbul'dan göründüğünü gösteriyor. Fakat bu görüntüdeki gibi İstanbul'un  8000 - 10000 metre yukarısından ancak bu görüntü elde edilebilir.

İstanbul'da deniz seviyesindeyseniz eğer, yani 0 metredeyseniz,  bana göre Uludağ'ı görmek imkansızdır.

Hava açık ve görüş alanınız çok net ise eğer, birde yerden 10000 metre yukarıdaysanız, Uludağ'ı değil Kütahya'dan Antalya'dan bile görme şansınız var(mış).

THY'de kabin amiri iyi bir dostumun söylediğine göre, Antalya-İstanbul seferi sırasında, kalkıştan hemen sonra pilotların her hangi bir şeye ihtiyaçlarının olup olmadığını sormak için kokpite giriyor ve çok uzaklarda görmüş olduğu bir yükseltinin ne olduğunu soruyor. Pilotların cevabı ise "Uludağ"...

eng ygl
10 yıl önce - Çrş 20 Arl 2006, 19:43

Alıntı:
İstanbul'da deniz seviyesindeyseniz eğer, yani 0 metredeyseniz,  bana göre Uludağ'ı görmek imkansızdır.

Kisiden kisiye degisebilecek bir fikir midir Istanbul'dan Uludag'in gozukup gozukmedigi?

Herhangi bir yerin herhangi baska bir yerden gozukup gozukmedigini merak edenlere, burada bahsi gecen formulu kullanmalarini oneririm.

yigit arslan

10 yıl önce - Çrş 20 Arl 2006, 19:46

''Istanbul'dan Uludag Gorunumu mu?'' diye bir forumda Uludagin Istanbul'un her tarafindan gorundugunu  kanitlayan fotograflar site uyelerince çekilmisti..Ben de istanbul'un bati sahilinde Katırli Dagları'nın arkasında yukselen o müthiş beyaz kutleyi kendi gozlerimle defalarca gordum..

Burç

10 yıl önce - Çrş 20 Arl 2006, 19:51

Istanbul'dan Uludağın göründüğünü fotoğraflar ve matematik ile ispat ettiğimiz başlık :
http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=5980

Cemali_16
10 yıl önce - Çrş 20 Arl 2006, 19:58

Alıntı:

Alıntı:
İstanbul'un  8000 - 10000 metre yukarısından ancak bu görüntü elde edilebilir.

Sayfadaki ilk mesajımda "İstanbul'dan Uludağ görünümü mü?" diye bir link vermiştim. O linke baksaydın İstanbul'dan 10000 metre yukarılara çıkmana gerek kalmayacaktı.
Çünkü İstanbul'dan görülebildiği ispat edildi.

Benim düşüncelerim Kütahya'dan çektiğim fotoğraftaki dağında Uludağ olduğu yönünde.
Bilmem katılır mısınız?

Erol Gündüz
yusuf ülkü
9 yıl önce - Cmt 29 Arl 2007, 02:50

İstanbuldan Uludağ gözükür çünkü uludağın zirvesinden gece açık havada istanbulun ışıkları görülüyor, ben gördüm
Nasıl diye soranlara, birkaç sene önce yazın zirve tepenin doğu kısmındaki bir tepede kamp yaparken farkettik.

uçbeyi
9 yıl önce - Çrş 16 Oca 2008, 21:48
Uludağ başka şehirlerden görünüyor mu?

Havanın ve görüş şartlarının açık olduğu, akşamlar Sarıalan Teleferik istasyonundan Yalova - Armutlu ve İstanbul sahillerini çıplak gözle çok gördük. Uludağ bölgenin en yüksek dağıdır.

Koray Cerit
9 yıl önce - Prş 17 Oca 2008, 12:35

Dağa uzaklaştıkça Uludağ daha rahat görünür.Görme Açısı büyüdüğü için Uludağın görünmesi de kolaylaşır.Hava şartları da çok önemlidir.Puslu-sisli ve yağmurlu gibi hava şartlarında tabii ki görünmez

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> BURSA - Haberler ve Sohbet