Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Ahmet Gürkan
12 yıl önce - Sal 01 Ağu 2006, 17:28
Ankara Çevre Yolu (Otoyol) hakkında bilgiler ve görüşler [ANK ]

Ankara çevreyolunun yeterince verimli kullanılmadığını düşünüyorum. Bağlantı yolları artırılsa şehir içi trafiğine büyük katkısı olur bence...

Yunus18
12 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2006, 01:55

arkadaslar bence ankara Cevre yolu cok güzel sahane süperde ama sizce 4x4  fazla degilmi ben o yoldan cok kez gectim cok güzel bi estetige sahip ama yol BOMBOS . Böyle bir Otoyol Avrupada bilene yok , ama 2x2 olsaydi yeterdi bence . Bence Ankara Cevreotoyolu Ankara Trafigini rahatlatmiyor...

muratB
12 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2006, 10:31

Çevre yolları uzun vadeli düşünülüp gelişebilecek ihtiyaçlar göz önüne alınarak inşa edilmeli. Bence 4+1 şerit fazla değil. Ankara kapladığı alan olarak zaten oldukça büyüdü ve büyümeye devam ediyor. Seneler sonra trafik sıkışıklığından yakınmak yerine ilk başta bu işi sağlama almak daha mantıklı. Bence Ankara bu işi oldukça güzel yaptı, güzel bir çevre yolu  

antmen

12 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2006, 12:55

4 şeritli çevre yolunun fazla olduğu düşüncesine kesinlikle katılmıyorum. Bana kalırsa çok değil, en fazla 10-15 yıl sonra bu çevre yolunun bir çok kesimi Eskişehir yolunun bugünükü hali gibi mevcut trafiği kaldıramaması şikayetleri ile karşı karşıya kalacaktır.

Alper Minaz
12 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2006, 18:27

Moskova ya giden bir tanıdığımızın yolların 7 şer şeritli plduğunu duymuştum. 100 sene sonra bu çevre yolu da yetmeyecek.

eng ygl
11 yıl önce - Sal 10 Ekm 2006, 10:29

Karayollarinin 5-6 yil onceki bir haritasinin arkasinda, tum otoyollarin ayrintili bir haritasi vardi. KGM'nin internet sitesinde ise boyle bir harita yok, otoyollar haritasi adi altinda ilkokul ogrencisinin cizebilecegi uyduruk bir harita koymuslar. Karayollarinin en yeni basili haritalarinin arkasinda da bu ayrintili otoyol haritalari var mi?

eng ygl
11 yıl önce - Sal 10 Ekm 2006, 13:56

Kastettigim haritanin bir ornegi icin bkz: http://wowturkey.com/t.php?p=/tr50/Selcuk_harita_l.gif

mustafaözkan
11 yıl önce - Prş 26 Ekm 2006, 18:45

İnşallah ANKARA - ESKİŞEHİR  çevre yolu biterse  kent içi trafik biraz daha rahatlayacak

Çünki otoyoldan Karadeniz ve Marmara bölgesinden gelip Ege ve Akdeniz istikametine gidecek araçlar  Ankaraya girmeden Çeltikçi gişelerinden giriş yapacak Güdül , Ayaş ve Polatlı üzerinden direkt eskişehir yoluna çıkacaklar

böylelikle bu güzerğahtaki araçlar şehir içine girmemiş olcak ve trafik büyük oranlarda rahatlayacak.

Yani samsun yolu bağlantısı gibi olacak.

eng ygl
11 yıl önce - Cum 27 Ekm 2006, 09:42

Alıntı:
İnşallah ANKARA - ESKİŞEHİR  çevre yolu biterse  kent içi trafik biraz daha rahatlayacak

Çünki otoyoldan Karadeniz ve Marmara bölgesinden gelip Ege ve Akdeniz istikametine gidecek araçlar  Ankaraya girmeden Çeltikçi gişelerinden giriş yapacak Güdül , Ayaş ve Polatlı üzerinden direkt eskişehir yoluna çıkacaklar

böylelikle bu güzerğahtaki araçlar şehir içine girmemiş olcak ve trafik büyük oranlarda rahatlayacak.

Yani samsun yolu bağlantısı gibi olacak.

Mustafa Bey,

Tam olarak anlayamadim hangi yoldan bahsettiginizi. Ankara Cevre Yolu, yaklasik 6 yildir tamamlanmis durumdadir ve Ankara'nin cevresini yaklasik 125 km (+5) uzunluguyla sarmaktadir (Hmmm, cember kabul etsek, capi yaklasik 40 km demek ki).

Marmara'dan gelip Akdeniz'e gidecek olanlar, zaten Ankara'dan ziyade, Adapazari-Afyon guzergahini tercih etmektedir. Ege'ye gidecek olanlar ise Balikesir uzerinden gitmektedir. Cukurova'ya gidecekler de Ankara uzerinden gitmekle beraber, cevre yolunu kullanarak Ankara'nin kent merkezine girmeden yollarina devam etmektedir. Karadeniz'den gelenler de yine cevre yolunu kullanarak kent merkezine girmeden Ege ya da Akdeniz'e ulasmaktadir.

Bahsettiginiz Celtikci-Gudul-Ayas-Polatli yolunu daha once duymadim, ancak mevcut Gerede-Ankara Otoyolu ve Ankara Cevre Otoyolu nedeniyle boyle bir yola gerek oldugunu sahsen dusunmuyorum...

mustafaözkan
11 yıl önce - Cum 27 Ekm 2006, 20:12

sizin söylemiş olduğunuz çevre yolu eryaman makası.pursaklar makası.kayaş makası ve eryamandan ileri gölbaşına kadar olan yol. otobandan sonra eskişehir yoluna çıkmak için ümit köye girmeniz temelliden geçmeniz gerekirki buralarda artık şehir merkezi ve trafik gayet yoğun.

işte bu yol polatlı içinden direkt eskişehir yoluna çıkacak.yani sizin söylemiş olduğunuz ankara çevre yolunun daha kestirmesi ve alternatifi oluyor.

sayfa 1
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
123 ... 121314   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet