Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
ömer_r

15 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 00:45

Yılmaz hocam engin bilgiler için teşekkür,bu yazdıklarını okur iken aklıma geliyor kim bilir bunun gibi nice hikayeler var İstanbulun tarihinde aynı latinler Pantokrator manastırını adeta soyuk soğana çevirdiklerini ?olayın latin şahidi Geofrey de Villehardouin bizzat anılarında yazıyor kutsal emanetler adeta kapışılıyor .

Kim bilir Bodrum camii nin mahzeninde çıkan kırık mermer ayak hikayesi gibi Zeyrek,Gül camii,Kariye Ayasofya da ne hikayeler vardır ....

erolc
15 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 01:11

Bu  caminin imamı da ilginç değişik biridir.Notebook'unda caminin eski resimlerini toplar,bu cami ile ilgili tez yapan sanat tarihi/mimarlık öğrencilerinin tezlerinin bir kopyasını kütüphanesinde saklayan ender cami imamlarındandır.

Oktay Kasman

15 yıl önce - Prş 22 Mar 2007, 02:11

Keşke böyle bilgili İmam Efendiler çoğunlukta olsa.Bu mesajda bu konuya değindiğiniz için size de teşekkür ederim.İlk fırsatta gidip tanışacağım ve camiyi de gezeceğim.Ayrıca bizlere bu eseri uzun uzun tanıtan Sn.Ömer-r ye de teşekkür ederim.

eralpsoy
14 yıl önce - Sal 27 Ksm 2007, 13:26

erol c beye çok teşekkür ederim benbenden bahsettiği için ben Mesihpaşa camiinin İmamıyım
oktay beylele de tanışmayı bende isterim çünkü ben insanları tanımaktan mulu oluyorum aynı zamanda camimizde ziyaretçi defteri açmış bulunuyorum bütün yerli yabanci ziyaretçiler mesajlarını yazıyolar buda bir nostalji oluyo daha sonra gelen bir çok misafir geçmişte yazılan mesajları okuyorlar tanıdık isimleri
görünce çok memnun oluyorlar.
ben herkesin gelp ziyaret etmesini bekliyorum

ömer_r

14 yıl önce - Çrş 28 Ksm 2007, 21:32

Sayın imamım,ben bir yıl önce gitiğimde ibadet saati olmadığı için tabii olarak içeriye giremedim,merak etiğim asıl su sarnıcıydı,temizlikte görevli arkadaşımıza danıştım ve böyle su deposundan sarnıçtan falan haberim yok dedi,sarnıcın üstünde olduğumu farkettim ama ne bir giriş bulabildim oraya nede bir kapı,sarnıç konusunda bir bilginiz varmıdır ,ziyeret edebilirmiyiz acaba bu sarnıcı,yada ne bilim sizin girişimlerinizle olabilirmi bilemiyorum ama burayı ziyerete ve turizme açılabilirmi acaba.
Bildiğim kadar bu sarnıç İstanbulun en iyi korunmuş sarnıçlarından.
Saygılarımla.

sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL