Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 23
Murat Kandemir
11 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 17:42
Hızlı tren için hızlı satış!

Merhaba,

Satışların böyle anlamlı ve Türkiye'nin işine yarayacak projelere yönlendirilmesi güzel ve galiba birazda zorunlu bir fikir. Fakat bu satılacak arsalar aynı zamanda kamuya aittir, yani bizlerin. Bu yüzden satışlar kayıtsız şartsız yeni sahibine ait olacak şekilde değil, belli şartlarla olmalıdır. Mesela çok merkezi bir yerdeyse arazi, belli bir bölümü kamuya kullandırılabilir. Haydarpaşa'nın binasının otele dönüştürülmesi projesi gündemdeyken bu forumlarda binanın kütüphaneye çevrilmesi ile ilgili bir fikir okumuştum, çok hoşuma gitmişti.

Buna benzer bir şekilde, bu satılan arazilerde satın alanın arazinin uygunluğuna göre teknoevler (içinde kitaplık, internet erişiminin ücretsiz sağlanacağı , belli klasik türk ve batı müzik eserlerinin dinlenebileceği yerler) yapılması sağlanabilir. Herşey satılıyor, ama daha önce yapılan satışlara bakın, hiçbiri artık kamunun hiç kullanamadığı yerler.

Murat Caner
11 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 20:41

Yapılacak en esemeli iş bu. Ancak ne yazıkki kişioğlu çiğ süt emmiştir.

alit
11 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 20:56

bugün trt 2'de bir program vardı ismini bilemiyorum fakat programda hızlı tren bilet fiyatlarının 50 ytl ile 100 ytl arasında olacağını söylendi.Yani uçak bilet fiyatlarıyla aynı olacak neredeyse  

Murat Caner
11 yıl önce - Çrş 01 Ksm 2006, 22:59

Şu anda 06:30'luk yolculuk 22.00 YTL.(TCDD)
Şu anda 05:30'luk yolculuk 58.00 YTL.(OTOBÜS)
Şu anda 06:00'lık yolculuk 30.00 YTL.(OTOBÜS)

Emre Konuralp
11 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 00:14

bence uçak fiyatına yakın olmasının bir mahsuru yok çünkü eğer dediği gibi haydarpaşaya 3saat 10dk da gidebilecekse toplam zamanda uçaktan hızlı oluyor.

_serhat

11 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 01:10

ARKADASLAR AMAN HIZLI TREN OLSUNDA, AMMAAN HIZLANDIRILMIS OLMASIN?

Mehmet Kasım
11 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 14:38
TCD ÖZKAYNAKLARI İLE YAPILACAK

http://www.yapi.com.tr/turkce/Haberler_Detay.asp? ...wsid=49283

Bu amaçla TCDD ye ait 3000 arsa , konut satışa çıkarılıyor.

nebi

11 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 21:45

o kadar pahali olursa uçakla ne gibi bir farki olur??Bence o kadar yuksek fiyata millet bir kere biner...

Bence otobusle uçak arasinda olacak yani 35-40 YTL istanbul-ankara hatti tabiki...

Emre Konuralp
11 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 21:47

birincisi bolu dağı tüneli açıldığı zaman yol otobüsle 4.5 saate düşemez ikincisi özellikle anadolu yakasında oturanlar için tren uçaktan toplam sürede daha hızlı olacaktır üçüncüsü şu anda 58 ytl fiyatı olan varan otobüsünü doldurabiliyorsa hızlı tren bence rahat rahat dolar(ancak imaj ve reklam lazım) dördüncüsü hızlı trende economy ve bussines olarak iki sınıf olacaktı fiyat buna göre ayarlanabilir son olarakta Avrupa daki ve Amerikadaki tern fiyatlarına bakmanızı öneririm(tabi bizim ülkemizin gelir seviyesi daha düşük ama genede bir fikir verir)

nebi

11 yıl önce - Prş 02 Ksm 2006, 21:59

avrupada ve amerikadaki tren fiyatlari bize hiç bir fikir vermez.

mesela oralardaki ekmek fiyatinida bir karsilastir ülkemiz gözüne çok ucuz gelecek

bu işin şaka tarafi.

tavsiyelerini takip edip Fransada Lyon paris hattina baktim : fiyati 120 YTL

uçak fiyatinada baktim 500 YTL!!!

yani bizde uçak 100 ise demek ki tren 25 olmali oyle mi? bana uyar açikçasi... [/list]

sayfa 23
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM