Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2103
murad_1299
1 ay önce - Pts 01 Ağu 2022, 10:08

Ulaştırma Bakanımız bundan sonra demiryollarına ağırlık vereceğiz gibisinden açıklamalar yapmış, bazı OSB ler demiryollarıyla limanlara bağlanacak sanırım.

Defalarca yazmıştım, yollardaki yük taşıma amaçlı tır ve kamyon trafiğini görünce içim cız ediyor diye, çok geç alınmış bir karar olduğunu düşünüyorum.

Erdem Taşlıca
1 ay önce - Pts 01 Ağu 2022, 10:37

Alıntı:
Biz burda 300km hıza yüksek hızlı tren diyoruz
Japonlarda ki ne o zaman

1300 km hız

Bu da 7600 km hız

Şaka yapıyorsunuz değil mi? Baştaki açıklamayı atladığınızı varsaysak bile buna inandığınızı söylemeyin bize.

cemil sav
1 ay önce - Sal 02 Ağu 2022, 12:27

ilk defa ankara-istanbul yht kullandık 4.5 saatlik yolu 1 saat uzatmalı gittik sürekli dura dura yavaş bir şekilde gitti. metro bile daha hızlı.hiçbir espirisi kalmadı.sanırım daha tam oturmamış. tren içinde ekranlar çalışmıyor km göstermiyor. hangi durak olduğunu hostes söylüyor...

Şükrü Güllüoğlu

1 ay önce - Sal 02 Ağu 2022, 12:39

Alıntı:
ilk defa ankara-istanbul yht kullandık 4.5 saatlik yolu 1 saat uzatmalı gittik sürekli dura dura yavaş bir şekilde gitti. metro bile daha hızlı.hiçbir espirisi kalmadı.sanırım daha tam oturmamış. tren içinde ekranlar çalışmıyor km göstermiyor. hangi durak olduğunu hostes söylüyor...

Ucuz etin yahnisi

snell479

1 ay önce - Sal 02 Ağu 2022, 19:54

TeyfikD
1 ay önce - Çrş 03 Ağu 2022, 22:21

Keşke YHT olarak kullanılan tek tren Velaro olsa. Arasındaki kalite farkına rağmen CAF alınmasının bir sebebi var mıydı merak ettim. Velaro gerçekten çok daha konforlu ve kaliteli hissettiriyor.

murat967

1 ay önce - Prş 04 Ağu 2022, 08:39

İhale yapıldı. O zaman Siemens çok yüksek fiyat verdi. Ayrıca setlerinin konvansiyonel hatlarda kullanılması garantiyi bozuyordu. Elde kalan kısıtlı para ile en iyisi yapıldı. TCDD, YHT işini CAF’larla öğrendi. İyi de dayandılar.

hamit nabi
1 ay önce - Prş 04 Ağu 2022, 11:50

Yerli ve milli setlerden hala haber yok, varsın içindeki ekran çalışmasın, varsın 200 kmyi geçmesin ama ben artık o raylarda yerli setleri görmek istiyorum.
Ayrıca hiçbir valero, caf vs kendi setimizdeki hissi veremez.

emrebiçer
1 ay önce - Prş 04 Ağu 2022, 19:02

Kesinlikle yerlilik yüzde 10 bile olsa kendimizin üreteceği bir şeyi isterim. Umarım yakın zamanda binme şansımız olur.

Enis Aydogdu

1 ay önce - Cmt 06 Ağu 2022, 16:02

Az önce Söğütlüçeşme istasyonda Caf marka hızlı tren istasyon çıkışında bekliyordu bir kaç kişi trenin yanında geziyordu arıza falan mı var acaba yoksa araç orda mi bekliyor

sayfa 2103
ANA SAYFA -> ULAŞIM