Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2102
Şükrü Güllüoğlu

1 ay önce - Prş 30 Hzr 2022, 14:29

Alıntı:
neden tüm yıl boyu bu uygulama devam etmiyor

Bakımlarla ilgili olabilir.

aakay77
1 ay önce - Prş 30 Hzr 2022, 16:11

TCDD Taşımacılığın bitik!, vizyonsuz bir kurum olmasıyla açıklanabilir.

erkinalp
1 ay önce - Prş 30 Hzr 2022, 17:05

mirzan demiş ki:
Benim anlamadığım bir konu var, madem anahat trenlerine vagon eklenerek kapasite artırılabiliyor, neden tüm yıl boyu bu uygulama devam etmiyor?

Peronlar kısa olduğu için bazı duraklarda tüm kapılar perona sığmıyor.

mhanefitel
1 ay önce - Prş 30 Hzr 2022, 17:39

Bunun çözümü yolçuları trenin peronda hangi kapılar açılacaksa oraya yönlendirmek olacaktır. Bunu bir keresinde İzmir Mavi treninde yaşamıştım. En son vagon sığmıyordu. Yolcular inmek için bir önceki vagona yürüyordu.

ozgurozkan34
1 ay önce - Cum 01 Tem 2022, 14:00

Sadece YHT seti yerine Talgo vagonları da alınmalı. Hatta SUN GRUP sanıyorum dün 2 adet talgo seti kiralamış İspanya'dan. İstanbul - Kayseri arasında turistik Kapadokya ekspresi işletecekler.

Elektrikli lokomotife bu set bağlanarak İstanbul - Adana , İstanbul - Sivas , İstanbul - Kars arasında çalıştırılabilir. Hem 200 kmh hıza uygun hemde YHT hatlarına kolaylıkla seyir ediyor. Üstelik yataklı , kuzeyli, kompartmanli şekilde dizayn edebiliyorsunuz.

Örneğin İstanbul'dan Gaziantep'e 10 saat YHT ile gidilmez. Konforsuz bir yolculuk olur. Ancak Talgo seti ile gece binip sabah inebileceğin hızlı ve sessiz bir yolculuk yapabilirsiniz. Ancak bunu TCDD ye anlatmak imkansız...

Şükrü Güllüoğlu

1 ay önce - Pts 04 Tem 2022, 11:30

Alıntı:
Ancak bunu TCDD ye anlatmak imkansız...

TCDD'ye anlatmak zorunda kalmamak çok güzel . Özel sektörü umarım en azından böyle butik işlerde daha çok görürüz.

Cüneyt Ersezen
1 ay önce - Pts 04 Tem 2022, 21:03

Bugün halkalı karaman seferine velaro vermişlerdi. Geçen haftaya kadar hep caf görüyordum. Belki ben arada kaçırdım ama caf olurdu. Halkalıya ilk defa velaro geçtiğini gördüm.

erkan_gs_mk

1 ay önce - Sal 05 Tem 2022, 23:43

Adem sivri
1 hafta önce - Cmt 30 Tem 2022, 19:43

Biz burda 300km hıza yüksek hızlı tren diyoruz
Japonlarda ki ne o zaman

1300 km hız

Bu da 7600 km hız

ertugrul yesildal
1 hafta önce - Cmt 30 Tem 2022, 22:46

Yalnız videonun başında hız simülasyonuna dayalı bir kurgu diyor, gerçek değil yani ama sanırım görmemişsiniz. Zaten bir trenin şehir içinde bu hıza ulaşması imkansızdır diye düşünüyorum. Diyelim ki ulaştı, etrafında hiçbir şeyi sağlam bırakmaz

sayfa 2102
ANA SAYFA -> ULAŞIM