Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1963
Kenteri Bilgin
3 ay önce - Çrş 27 May 2020, 06:20
Dün Guangzhou'dan Shanghai'a geldim. yaklaşık 1000km aralıksız 305 km/h geldi.

Tren istasyonları Guangzhou 广州南站 ve Shanghai Hongqiao 上海虹桥火车站 aittir.
Platformlar tren ile ayni hizada. Valiz taşımak çok kolay.
Tren hizi 305 / 306 arasında. Mesafe gercekten çok uzun ve takdire sayan.

(+)

(+)

hasanlive
3 ay önce - Prş 28 May 2020, 14:07

Yht yolculuk için sadece hes kodu yeterlimi

Erdem Taşlıca
3 ay önce - Prş 28 May 2020, 14:36

Seyahat izin belgesi de gerekli.

çetin81
3 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 06:48

TCDD yollarının açıkladığı tren saatlerine göre İstanbul'dan Eskişehir'e gitmek isteyen bir vatandaş Eskişehir'e gidemeyecek. İstanbul da bindi mi Ankara da inecek. Hiçbir durakta tren durmayacak

mustafa sayar
3 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 08:47

Arkadaşlar Mesela İzmir(basmaneden) Ankaraya normal tren seferi var. 14 saat sürüyor diye hatırlıyorum. Ankara İzmir yht hattı Afyon Ankara arası önce açılacak. Benim sorum şu. Basmaneden ankara yönüne hızlı tren gidebilir mi?. Yani eski hattan. Afyon'a gelince yht hattına bağlanacak değil mi?. Çünkü ankara istanbulda yht bazı yerlerde eski hattan gidiyor sonra yeniden yht hattına giriyor. İzmir etabı bu gidişle 2023 yılına yetişmeyecek çünkü. En azından izmirden trene bindiğimizde afyondan sonra yht hızında gitmek rekabeti arttırır. Yada yht treni eski hattan giderse tahribata uğrar mı?

MuratGezgin61
3 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 09:02

YHT'nin eski hattan gittiği uygulamalar olsa da bunlar nispeten kısa mesafe sayılabilecek yerler ve konum olarak da YHT hattının arasında kalan bölgeler. Bu nedenle, YHT ile konvansiyonel treni, birbirlerine aktarma yapacak şekilde kullanmaları daha olası görünüyor.

erkinalp
3 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 09:07

Uşak-İzmir arası, Kemalpaşa-Belkahve arası hariç yetişecek görünüyor. Orada talep Afyon-Ankara arasına göre biraz daha fazla. Aktarma olmaz, çünkü YHT Alaşehir'e uğramayacak.

Cemal özen v47
3 ay önce - Pts 01 Hzr 2020, 10:14

Alıntı:
Seyahat izin belgesi de gerekli.

Bugün itibari ile değil.

Alıntı:
Ankara İzmir yht hattı Afyon Ankara arası önce açılacak. Benim sorum şu. Basmaneden ankara yönüne hızlı tren gidebilir mi?. Yani eski hattan. Afyon'a gelince yht hattına bağlanacak değil mi?

Basmane-Afyon arası tek hat olduğundan, karşıdan gelen veya önden giden konv tren arıza yaparsa, konv yolcu trenleri gibi saatlerce bekler ve bir anlamı kalmaz. Sorun olmaması için Basmane-Afyon arasında hattın uçtan uca boş olması lazım ki sorun çıkmasın.

Muhtemelen de CAF'lar çalışır. Zira Siemens, setlerin konv hattan gitmesine izin vermiyor.

Alıntı:
ankara istanbulda yht bazı yerlerde eski hattan gidiyor sonra yeniden yht hattına giriyor.

Bunun sebebi, iki YHT arasındaki kısımdaki tünel ve ripajların bitmemiş, bitecek gibi de görülmemesi.

Alıntı:
Ankaraya normal tren seferi var. 14 saat sürüyor diye hatırlıyorum

Tek hat anlayışı devam ettiği sürece de böyle olacak. Son tren seferimde (3 ay önce) Kütahya-Köprüören'de 2,5 saat karşılaşma bekledik. Nedeni de karşıdan gelen trenin makinasının arıza yapması.

Bir taraftan Marmaray tünelinden yük treni geçirip tarih yazılıyor, diğer tarafta 2,5 saat karşılaşma beklenip rezillik çekiliyor.

pantelis84
3 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 03:21
HT80112 - Yorumsuz

Bu ne simdi?

Eşref Ö.

3 ay önce - Çrş 03 Hzr 2020, 03:39

Bu videodaki Tren anladığım kadarıyla bize teslim edilmeyen bir tren muhtemelen bulunduğu yerde yapılmış. Bütün vagonlarda var grafiti. Yeniden boyanıp üretimi tamamlanıp bize gelecek diye tahmin ediyorum. Altındaki yazışmalarda da Almanca yazıyor çeken kişiye şanslı olduğunu kendilerinin çekemediğini falan söylüyorlar. Ülkemizde yapılan bir durum değil

sayfa 1963
ANA SAYFA -> ULAŞIM