Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1952
Cüneyt Ersezen
7 ay önce - Çrş 19 Şub 2020, 21:29

Alıntı:
Evet ekspres seferlerin daha önce adı geçmişti ama içeriği hakkında bir bilgi yok.

CAF’lar şuan zaten sadece İstanbul-Ankara ve İstanbul-Konya arası çalışıyor.

Eldeki setlerle daha çok gidiş geliş yapmak için birkaç seferi İstanbul-Eskişehir şeklinde kısaltıp Eskişehir-Konya arasını Velaro ile devam ettirebilirler ama böyle bir organizasyona girileceğini sanmıyorum. Günlük 8 sefer ile devam eder eksik bölgelerin inşaatı tamamlanana kadar.

Yanlış hatırlamıyorsam elde yedek olarak tutulan 2 ya da 3 tane caf seti var(hatta 1 tanesi geçenlerde sivas hattının testi için sivas'a yakın bir yere göndeeildi).Yeni velarolar gelince o caflarıda sefere verirler, velarolardan birkaçı yedek'e çıkar. Tabi bu durum velaroların istanbula verilmediği zaman geçerli olur.

Tarıkburnu
7 ay önce - Prş 20 Şub 2020, 00:51

Caf larda 2 adet yedek var.Birinci Piri Reis.Sivasa gönderilende yanlış hatırlamıyorsam buydu.Diğerini bilmiyorum

Tarıkburnu
6 ay önce - Prş 12 Mar 2020, 21:51

Okulların kapatılmasından dolayı şuanda EYBİS üzerinde yoğunluk var.YHT Twitter sayfasının yaptığı açıklamaya göre mümkünse yht tren garlarından Ankara-Eskişehir-İstanbul (Pendik-Söğütlüçeşme)-Konya garlarında bilet almalarını istiyorlar.

Burak Öztaş
6 ay önce - Cum 13 Mar 2020, 08:45

Gerekirse gece sefer yapsın trenler, şu yoğunluğu atlatmak için yardımcı olmaları gerekiyor halka.

Tarıkburnu
6 ay önce - Cum 13 Mar 2020, 19:45

Tatil nedeniyle artan yolcu sayısı sebebiyle ek seferler konulmuş.

Hasan Mihrican
6 ay önce - Cmt 14 Mar 2020, 00:39

Yeni Siemens siparişinin ilk setinin artık devreye girmesi gerek.
Geleli 3 aydan fazla bir süre oldu.
Bununla ilgili bir habere rastlamadım.

Enes Meraklı
6 ay önce - Pzr 15 Mar 2020, 11:15

Siemens sefere konsa İstanbula bir etkisi olmayacak, gece YHT koymak yerine hala daha inat ediyorlar, gece dediğimiz de alt tarafı 8 9. 12'de indiğinde Ankarada ne yapacak derseniz insanlar gecenin 3'ünde dahi Eskişehire inmeyi göze alıyor gece treninde, bir yolunu bulurlar

Tevfik Metin Tanöven

6 ay önce - Pzr 15 Mar 2020, 16:53

Enes bey gece İstanbul - Ankara ve İstanbul - Konya arasına YHT koyamazlar . Ellerinde yeterli set yok , Ayrıca setlerin bakımlarıda var . Yanlış bilmiyorsam üç adet caf seti yedek sekiz taneside çalışıyor . Bildiğiniz gibi İstanbul - Ankara YHT hattı bitmeden simens kendi setlerinin kullanılmasına izin vermiyor . Eski hattan da Haydarpaşa açılmadan tren koyamaz

Enes Meraklı
6 ay önce - Pzr 15 Mar 2020, 23:19
Ek sefer

Bahsettiğim düzenli seferler değil, önemli zamanlarda ek sefer ihtiyacı doğduğunda bir kaç sefer bakımları hızlandırarak ya da aksatarak ek sefer koyabilirler. Yedek setleri ucu ucuna yetiştirebileceklerini düşünüyorum, bir kaç günlüğüne.

Ozan1989
6 ay önce - Pts 16 Mar 2020, 12:55

Sizce Sivas hattı ne zaman açılır?

sayfa 1952
ANA SAYFA -> ULAŞIM