Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1950
Çağlar673
7 ay önce - Cum 24 Oca 2020, 19:15

"Eskiden her yerde, şehirlerarası otobüslerde, kapalı mekânlarda fosur fosur sigara içiliyordu."

Türkçe öğretmeye gerek yok, yanlış anlaşılacak bir şey de yok, gayet açık, kapalı mekan neresiyse orası, otobüs, tren, devlet dairesi, kıraaathane vb. kapalı alan.

Bunun üzerine aşağıdaki öneriyi sundum;

Toplu ve kapalı ortamlarda telefon ve bilgisayar düzenlemesi

Bence toplu taşımalarda telefon ve bilgisayarlar için wifi yerine kablolu internet girişi olmalı, zaten yolculuk sırasında yolcuların yüzde 90'ı koltuğunda oturuyor, koltuğunda oturmayanlar da yemekli vagonda oturuyorlar, böylece yolcular, yani biz, elektromanyetik dalgalara maruz kalmamış oluruz. Teknik olarak nasıl yapılır bilgim yok ama aranızda bunu bilenler vardır, bu konuda TCDD'ye öneri sunulursa çok faydalı olur diye düşünüyorum.

Bu çok da zor olmasa gerek, inşallah yakında yaparlar!

Aliurll
7 ay önce - Cum 24 Oca 2020, 21:52

Ankara gar kalkışlı Ankara-Halkalı ekspresine ilk defa bineceğim daha önce kullanıp tecrübe edinenler bilgi verebilirse sevinirim.

murat967

7 ay önce - Cmt 25 Oca 2020, 09:59

İlk üç vagondan bilet almayın. Bunlar genelde eski tip vagonlar oluyor (M10, TVS 2000). Yatmayan koltuklara denk gelme ihtimali yüksek. Isıtmaları da iyi çalışmıyor.
Diğer vagonlar N13 tipi oluyor genelde.

Hasan Mihrican
7 ay önce - Cmt 25 Oca 2020, 12:40

Alıntı:
İlk üç vagondan bilet almayın. Bunlar genelde eski tip vagonlar oluyor (M10, TVS 2000). Yatmayan koltuklara denk gelme ihtimali yüksek. Isıtmaları da iyi çalışmıyor.
Diğer vagonlar N13 tipi oluyor genelde.

Haklısınız tabi ama biz trende yer bulursak öpüp de başımıza koyuyoruz.

murat967

7 ay önce - Cmt 25 Oca 2020, 14:14

İnternetten bilet alırken bazen şans yüzünüze gülebiliyor.

Aliurll
7 ay önce - Cmt 25 Oca 2020, 16:42

Çok teşekkürler,bileti internetten aldım fakat maalesef şans yüzüme gülmedi

Volkan vd
7 ay önce - Cmt 25 Oca 2020, 21:57

Şubata az kaldı yeni gelen velaronun hangi hatlara verileceği belli oldu mu yada hangi tarihten itibaren seferlere başlayacagı belli oldumu

Hasan Mihrican
7 ay önce - Cmt 25 Oca 2020, 22:51

Bugün bir yerde mayıs diye okudum ama inşallah daha önce planlandığı gibi şubat ayında hizmete alınır.

Şükrü Güllüoğlu

7 ay önce - Sal 28 Oca 2020, 04:44
Fiyatlar Âdil Değil

Abonman indirimleri azaltıldığına göre artık acil bir işimiz çıktığında bilet bulaibliriz diye umuyorum. 2020 yılına girdik. Çarşamba öğlen bilet fiyatı ile Cuma akşamı iş çıkışı bilet fiyatı nasıl aynı olabilir diye düşünüp duruyorum boş zamanlarımda. 19. yüzyılda yaşıyorlar herhalde yetkililer.
TCDD taşımacılık firması acilen THY gibi bir yapıya kavuşmalı. Kısmen halka arz edilmeli.

Ahm19
7 ay önce - Sal 28 Oca 2020, 14:00

Yht garının içindeki otel çok güzel olmuş.

Benim bu gar ile ilgili tek eleştirim neden banliyö ve konvansiyonel hatlarda bu binanın çatısı altında tek yapıda planlanmadı da onlar ayrı kaldı itirazım ona ortaya çok saçma bir manzara çıkmış oldu.

Bu duruma sebep olanlar ise eski gara dokundurtmak istemeyenlerdir, eski gar başka amaçlarla kullanılıp onun yerine aynı
bina altında, yht, banliyö ve konvansiyonel hatların kullanabileceği şekilde bir proje yapılsaydı bugünkünden farklı olarak çok daha güzel olurdu bu fırsatı kaçırdık, keşke biri akıl etsede bu bina yandaki peronları da içine alacak şekilde genişleme imkanı bulabilse.
Hükümet bu konuda nasıl böyle bir hata yaptı olacak şey değil.

En son Ahm19 tarafından Çrş 29 Oca 2020, 05:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 1950
ANA SAYFA -> ULAŞIM