Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1938
Volkan vd
10 ay önce - Pzr 22 Arl 2019, 12:56

Hız göstermesini bence gps üzerinden değil tekerlekler üzerinden ölçmeliler. Tünele girildiğinde hız göstermesi duruyor ve çıktıktan birkaç dk sonra yeniden hız göstermesine başlıyor

hulki99
10 ay önce - Pzr 22 Arl 2019, 15:23

Bazı ülkelerde olan sessiz vagon uygulaması bizde de uygulanmalı. Özellikle 4,5 saatlik yolculuklarda durmadan yüksek sesle konuşan çocuklar, ağlayan bebekler yüzünden ne uyumak ne de bir şey okumak mümkün. En azından 40 kişilik yarım vagon buna ayrılabilir.

KHanbilge

10 ay önce - Pts 23 Arl 2019, 16:12

Bütün vagonlar aynı malesef normal vagonlarda aile konuşması kadın yada erkek bütün sülalesini arar tek tek trendeyim diye busines te adam Eskişehir'den pendik'e kadar boru satmaya çalışır, konferans yapan gördüm mesela şuan önümdeki avukat 6 milyonunun %25 ini kapmak için kırk takla atıyor okumakla da alakası yok malesef

hulki99
10 ay önce - Çrş 25 Arl 2019, 00:29

Düzcelilerin "YHT Bolu'dan geçsin" kampanyalarına rastladım haber sitelerinde. Sanıyorum Kuzey Demiryolu Hattı'nı kast ediyorlar. Neymiş efendim Bolu'ya haftasonları 40 bin turist yağacakmış, ekonomisi coşacakmış, bir YHT 420 yolcu alıyor, haftasonları 100 dolu sefer Düzce'ye yağacak sanıyorlar anladığım kadarıyla. Ayrıca otomobille gelen insanlar trenle geldiği zaman yılda 800 milyon dolar yakıt tasarrufu olacakmış. Evet, yılda, 800, milyon, dolar. Senelerdir güzergahı belli olan, her türlü fizibilitesi yapılmış milyarlarca dolarlık projeyi sil baştan değiştirebileceklerini nasıl düşündüler anlayamıyorum.

Volkan vd
10 ay önce - Pzr 29 Arl 2019, 13:08

Gecen gün yht ile yolculuk yaparken dikkat ettim ki. Doyançay ripajı bypass baglantısının rayları döşenmiş. Umarım bir aksilik çıkmaz ve 2020 nin sonuna doğru 1.etabı açabilirler. Acaba birkaç yıl önce ray serimi tamamlanmış doğançay ripaj başlangıcı(ank - ist yönünden bakınca başlangiç) makaslarını ne zaman yapılır yada yapılırken yht seferkerinde aksama olurmu bir gecede bitirebilirlermi. Çünkü o makas yht nin fazla hız kesmeden geçecegi bir makas olmalı

Crazyhits 11
10 ay önce - Pts 30 Arl 2019, 16:42

Doğançay ripajını anahat trenleri de kullanabilecek mi?

Volkan vd
10 ay önce - Pts 30 Arl 2019, 17:34

İstenilirse kullanılır ama sokmazlar diğer bölgelerde sokulmadığı gibi

Karakas Mehmet

10 ay önce - Çrş 01 Oca 2020, 15:17

okan9514
10 ay önce - Çrş 01 Oca 2020, 20:31

Alıntı:
Düzcelilerin "YHT Bolu'dan geçsin" kampanyalarına rastladım haber sitelerinde. Sanıyorum Kuzey Demiryolu Hattı'nı kast ediyorlar. Neymiş efendim Bolu'ya haftasonları 40 bin turist yağacakmış, ekonomisi coşacakmış, bir YHT 420 yolcu alıyor, haftasonları 100 dolu sefer Düzce'ye yağacak sanıyorlar anladığım kadarıyla. Ayrıca otomobille gelen insanlar trenle geldiği zaman yılda 800 milyon dolar yakıt tasarrufu olacakmış. Evet, yılda, 800, milyon, dolar. Senelerdir güzergahı belli olan, her türlü fizibilitesi yapılmış milyarlarca dolarlık projeyi sil baştan değiştirebileceklerini nasıl düşündüler anlayamıyorum.

Bolulu olmama rağmen ben bile gitmiyorum Bolu'ya,turist ne yapsın.

mustafa sayar
10 ay önce - Çrş 01 Oca 2020, 21:01

Yht bölgesine sadece hızlı tren girebiliyorsa. Eski kalan banliyo hatları ne olacak?. Yük taşımacılığına mı ayrılacak? Mesela Ankara İstanbul hızlı tren hattı eski tren hattından ayrı olarak yapıldı. O eski hattı nasıl değerlendiriyorlar?

sayfa 1938
ANA SAYFA -> ULAŞIM